Polecane posty

Siedzacybyk    413

Mam dylemat z uprawa kukurydzy. Mogę w podsiewacz dać polifoska, lub saletrosan 30. Nie mam doświadczenia z kukurydza, może coś mi doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja tez nie mam ale juz wyczytałem ze w podsiewacz albo polidap albo polifoska


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

daj polifoskę , w podsiewaniu chodzi o to , żeby dać blisko roślin fosfor , bo on jest potrzebny w początkowych fazach wzrostu kukurydzy a jest mało mobilny w glebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 minut temu, Siedzacybyk napisał:

Mam dylemat z uprawa kukurydzy. Mogę w podsiewacz dać polifoska, lub saletrosan 30. Nie mam doświadczenia z kukurydza, może coś mi doradzicie?

Polifoska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
Napisano (edytowany)

Dziękuję. Zawsze dawałem polidap, dla mnie to był najodpowiedniejszy nawóz w podsiewacz. Mam jednak pilfoske z zeszłego roku, a nie mam zamiaru kupować polidapu w cenie złota. Zmiana typu nawozu, w polaczeniu z brakiem doświadczenia, wprowadzila chaos, a przy wyborze czegoś nowego, lepiej poradzić się mądrzejszych. 

Edytowano przez Siedzacybyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

dawałem różne nawozy w podsiew od amofoski przez yare polidap i polifoske. dziś uważam że najlepsze rozwiązanie to właśnie polidap lub polifoska. w tym roku było 150 poli 8 w podsiew, 250 pk power w marcu plus obornik i azot oczywiście i qq była rewelacja, także polifosek się nie bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja już miałem kupiona polifoske ale mało więc dokupiłem polifoske i dam 50/50 posypowo i w podsiewacz. zobaczymy jak to wyjdzie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jest sens dziś dać korn-kali na orkę i zaglaskac pole, a przed siewem dać polifoske i rsm i uprawić na gotowo? czy Korn kali też dać przed samym siewem. przede wszystkim chodzi mi o siarkę i magnez z korn-kali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

ja bym rzucił kali i polifoskę i na razie zostawił chyba że u was skiba przeschła to jeszcze można by zawłukować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dziś mokra. ale pod wieczór będę jechał z kk, polifoski siał nie będę żeby się ktoś nie przypierdzielil że azot sieje. talerzowac będziemy we wtorek jak pogoda się sprawdzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Najważniejsze, żeby nie sypać nawozu jak jest za mokro, bo się ziemia zbije. Próbowałem  pare razy wysiewać nawozy na skibę, ale z racji nierówności nie da się szybo jechać, po za tym nawóz sypany na skibę jest nierównomiernie rozsypany na polu, co było widać np w przypadku nawozu azotowego w jęczmieniu, który był łaciaty. W jednym miejscu go waliło a w drugim był blady. Jak już wyżej napisałem najpierw razuje pole agregatem, potem rozsiewam wszystkie nawozy po czym jeszcze raz uprawiam agregatem i w ciągu doby sieje, żeby podczas siewu ziemia z wierzchu delikatnie obeschła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24

Opisze Wam swoje nawożenie, które stosuje od kilku lat. Gleby IV klasy, plony od 11-16 t w zależności od pogody. W tamtym roku średnia 14,2t przy 30%. Większość w monokulturze. 1. Jak tylko da się wjechać to wysiewam 150kg soli potasowej. Po tym idzie włóka. 2. Przed siewem 100kg mocznika, potem agragat uprawowo siewny. 3. Siew kukurydzy i 100 kg polidapu w podsiewaczu. 4. Po siebie zazwyczaj adengo/lumax(zmniejszona dawka) i 100l rsm 5. Odżywki: foliq bor 1l+ dr green kukurydza 2kg+ siarczanu 5kg i mocznika 5kg 6. Przed deszczem daje 100kg mocznika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja po skibie zacząłem 7 a kończyłem 12km, obroty walka stale więc śmiało dobrze. dziś wieczorem też spróbuję


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Zawsze pierwszy zabieg po zimie w przypadku orki to włóka i na to rozsiany potas i sobie leżał nie mieszany. Jednak w ubiegłym roku doszła nowa dzierżawa na którą poszło 250 soli i 250 mocznika dzień przed siewem i kuku oddała 13,8 t/ha 35% wilg więc ja już przestaje się spuszczać nad tym żeby wszystko idealnie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak jest wystarczająco deszczu, to wiele rzeczy można olać, ale jak jest susza to wystarczy czasem spóźnić się z opryskiem herbicydowym o tydzień i już jest po ładnym plonie.

2 godziny temu, Miejscowy napisał:

Opisze Wam swoje nawożenie, które stosuje od kilku lat. Gleby IV klasy, plony od 11-16 t w zależności od pogody. W tamtym roku średnia 14,2t przy 30%. Większość w monokulturze. 1. Jak tylko da się wjechać to wysiewam 150kg soli potasowej. Po tym idzie włóka. 2. Przed siewem 100kg mocznika, potem agragat uprawowo siewny. 3. Siew kukurydzy i 100 kg polidapu w podsiewaczu. 4. Po siebie zazwyczaj adengo/lumax(zmniejszona dawka) i 100l rsm 5. Odżywki: foliq bor 1l+ dr green kukurydza 2kg+ siarczanu 5kg i mocznika 5kg 6. Przed deszczem daje 100kg mocznika.

Jaki wzrost plonów zauważyłeś po zasotosowaniu odżywek, i czy zabieg ten robisz tylko raz i przy jakiej wielkośći kukurydzy/fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waaak    13

Pytanie mam odnośnie siewu kukurydzy po łące, jakieś porady? 

Na co zwrócić uwagę? 

Łąka jeszcze nie zaorana, bo to świeży nabytek 

Badania gleby niedługo będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Zagrożenie to drutowce -są w stanie zeżreć wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym roku pierwszy raz zamierzam posiać kukurydze na ziarno pytanie jakie nawożenie zastosować i kiedy + jakie opryski chodzi mi o konkretne nazwy środków i termin stosowania, siewnik mam bez podsiewacza nawozów i pole częściowo zaperzone (nowa działka) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 minut temu, menczyciel napisał:

w tym roku pierwszy raz zamierzam posiać kukurydze na ziarno pytanie jakie nawożenie zastosować i kiedy

Weź nie mencz,jest tyle tego wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Jak siejecie kukurydzę? Tak jak zboże, że najpierw od jednej strony a później drugą stronę i na koniec poprzeczniaki czy jednak dookoła?

W zbożu to nie ma wielkiego znaczenia że na poprzeczniaku będą duble, ale przy kukurydzy to raczej problem.

Myślę czy najpierw nie obsiać poprzeczniakow żeby widzieć kiedy opuszczać i podnosić siewnik. Trochę jednak się obawiam, że mocno zajeżdże posiane nasiona na poprzeczniaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Dookoła tak żeby jeden przejazd był za planowaną ścieżka a potem od równej miedzy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Dookoła przynajmniej na szerokość opryskiwacz, później od najprostszego i najdłuższego brzegu. Za szerokie poprzeczniaki będzie Ci bardzo wdzięczny kombajnista, minimum te 18 rzadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Pierwsze poprzecze pozniej od jednej miedzy pod opryskiwacz u mnie 16 rzedow bo lance 21m a pozniej od drugiej strony do końca pola. A i opuszczac pare cm za  poprzeczem bo na zdublowanym słabe kolby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj