Polecane posty

milanreal1    319

Mam pytanie do tych co posieli QQ. I jak wam rośnie? 2 noce temu było u mnie -5, a takiej temp QQ nie wytrzyma...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja w sobote siałem więc jeszcze mróz by jej nic nie zrobił a po za tym u nas temp nie spadała poniżej 0 B)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

Witam! W jakim odstępie siać nasiona kukurydzy w rzędzie? B) Kukurydza będzie na kiszonkę.

Jaki ma być optymlany odstęp?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

To zalerzy czym będziesz kosił ale odseępy głównie robi się 75cm choc czasem są 50cm


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja wczoraj posiałem kuku w odstępach 12 cm i rządki 50 cm bo koszę jedno rzędową a jak siałem co 75 to chwasty bardzo szalały między rzędami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Ja na ziarno ,szczególnie w tak suchym roku siałem rozstaw 75 cm,i co 18 cm w rzędzie,zasiana 15 kwietnia prawie wszystka na wierzchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Kukurydza zasiana 19 kwietnia, a dziś widać rzędy mimo że od końca marca nie było opadów. Ale na razie ta roślina sobie poradzi, później może zacznie padać.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli jest sucho w ziemi to QQ wykiełkuje. Tylko teraz to już potrzebuje wilgoci żeby dalej rosła. Ja zasiałem 29 kwietnia bo na sobotę mówili deszcz. Teraz ciągle odwlekają ciągle te opady...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

U mnie tez juz dawno nie padalo ale QQ jakos sobie radzi i widze ze zaczyna juz wschodzic a sialem15 kwietnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ny sialiśmy 21. Też już miejscami wylazła. Tylko że dzisiaj temperatura koło 0 sie zakręciła.... Jaki przymrozek może qq przyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

JMy ostatnio posialismy co 75cm w odstepie 15cm w rzedzie :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My zasialiśmy co 75 i co 14,5 cm w rzędzie. Zasialiśmy troche głębiej niż każdego roku tak że QQ jest w wilgotnej ziemi; powoli zaczyna wschodzić :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Ha u mnie już na wierzchu ,pięknie wzeszła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Dwa lata temu w połowie maja kukurydza miała już cztery liście, gdy rano przy gruncie było - 4 st. Młode rośliny "leżały" zmarznięte.

No myślę sobie będziemy siać jeszcze raz. Ku mojemu zdziwieniu po dwóch dniach kukurydza odzyskała wigor i nic jej nie było.

Więc "kat" będzie dobrze......


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No moja ma dopiero 4 liście. A dwie następne noce zapowiadają z lokalnymi przymrozkami do -3. Ale trzeba byś dobrej myśli :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@kat miejscami wylazła i już ma 4 liście ??


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Sorki miało być 2 :) . @siewca pisał wyżej o 4 i się zamyśliłem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

witam Koledzy

mam takie pytanie posialem kukurydze i czy 3 doby po siewie moge opryskac Guardianem plus complite czy nie zaszkodzi to kukurydzy oczywiscie srodek bedzie stosowany doglebowo

z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Na jaką szerokość międzyrzędzi siejecie kukurydze, czy jest jakaś zasadnicza róznica czy nie ma jej wcale??? pozdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj