Polecane posty

Maniek1978    5
yacenty napisał:

jakie macie zestawy do siewu kukurydzy?
Trafił mi się siewnik Maschio Gaspardo 540 SP - 4 rzedowy.

I teraz pytanie czym go ciągać? 
Małym ciągnikiem z ładowaczem? Trochę się boję o jego udźwig. I nie mam w nim jeszcze pełnej nawigacji

Dużym ciągnikiem? Mam nawigację, mam wtedy ładowacz do nawozu na małym, no ale duży ciągnik waży 7.5 tony i jest na oponach 480/580. Czy to nie będzie zbyt gniotło? Nie będzie zostawiał zbyt dużych kolein?

Teraz są posiane poplony, chciałbym je w grudniu przeleciec 3 belkowcem a na wiosnę lekko ruszyć ziemię talerzówką i w to siać kukurydze.

Będzie ok? To mój pierwszy raz z qq

Jacek, kukurydza? Co Cię skłoniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariolaw    0

Cześć,

czy opłaca się uprawiać kukurydzę? Jak sądzicie? Pozdrawiam

Edytowano przez dariolaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Trudne pytania zadajesz. Jednym się opłaca innym się nie opłaca. Kwestia gospodarza a są i tacy co nic im się nie opłaca :) Posiej skoś przelicz to się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

do tej pory sie opłacało jak były ceny nawozu normalne ale teraz to juz trzeba dobrze kalkulować , ja tam napewno zmniejsze uprawe kukurydzy bo kukurydza lubi duzo nawozów a w tej sytuacji to juz ogromne koszty sie robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A panowie co powiecie o takiej opcji-wiosną na orkę dać pomiot kurzy w ilości ok 7t/ha, wymieszać i zasiać kukurydzę i w podsiewaczu fosforon w ilości 150 kg/ha? Po wschodach mocznik 150 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, wyrebski1 napisał:

A panowie co powiecie o takiej opcji-wiosną na orkę dać pomiot kurzy w ilości ok 7t/ha, wymieszać i zasiać kukurydzę i w podsiewaczu fosforon w ilości 150 kg/ha? Po wschodach mocznik 150 kg.

Siałem tak w zeszłym na kiszonkę. Niczym nie odbiegała od tych na nawozie. Nawozu żadnego nie miała u mnie poza pomiotem około 10 ton. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. w pryzmie ciągle mam niebieskie pokłady kukurydzy... Nie może to być spodobowane złym ubiciem bo w rękawie. Ktoś mi powiedział że to grzyb w kukurydzy już jest , są opryski jakieś skuteczne na grzyba w kukurydzy czy warto zmienić pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, wyrebski1 napisał:

A panowie co powiecie o takiej opcji-wiosną na orkę dać pomiot kurzy w ilości ok 7t/ha, wymieszać i zasiać kukurydzę i w podsiewaczu fosforon w ilości 150 kg/ha? Po wschodach mocznik 150 kg.

Po co tyle fosoranu ? pomiot to głównie fosfor i azot zależy ile ściółki i jak przechowywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
4 minuty temu, pepcio19891015 napisał:

witam. w pryzmie ciągle mam niebieskie pokłady kukurydzy... Nie może to być spodobowane złym ubiciem bo w rękawie. Ktoś mi powiedział że to grzyb w kukurydzy już jest , są opryski jakieś skuteczne na grzyba w kukurydzy czy warto zmienić pole?

Na 99% głownia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
10 godzin temu, dariolaw napisał:

Cześć,

czy opłaca się uprawiać kukurydzę? Jak sądzicie? Pozdrawiam

Uprawiam tylko QQ 20 lat i ne opłaca się wogóle- mało roboty niskie koszty wysokie i stabilne plony czy to się może opłacać?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
5 minut temu, pepcio19891015 napisał:

Jakieś opryski na to czy zmiana pole na obok pomoże?

Jestem za cienki w te klocki 

Mądrzy ludzie twierdzą że to zasługa/wina pogody czy też odmiany

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
5 minut temu, soltys48 napisał:

Na 99% głownia

Głownia to widoczny kurz w czasie zbioru(nie w deszczu) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992
8 minut temu, soltys48 napisał:

Na 99% głownia

Kilka lat temu jak cięliśmy kukurydzę to z rury szło czarne tyle tego było. Jak się wybierało, to w pryzma jak makowiec wyglądała, a żadnej pleśni nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Jestem za cienki w te klocki 

Mądrzy ludzie twierdzą że to zasługa/wina pogody czy też odmiany

 

Odmiana tak, lekka gleba tak ,uprawa po sobie nie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
3 minuty temu, RU68 napisał:

Głownia to widoczny kurz w czasie zbioru(nie w deszczu) 

Na Kiszonkę widać gdzie była a przede wszystkim w rękawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

No ja na ziarno ciut inny termin i wilgotność roślin -ale syf widać z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj