Polecane posty

przemek28_28    2095

Zimno. U mnie była cały czas żółta, 3 dni ciepła z ciepłymi nocami i juz kolor zielony i rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0

Z kolorem zgodzę się,że zimno ale skąd biorą się te dziurki i przełamania na listkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja bym powiedział że pocięta od gradu. Nie było jakiejś burzy niedawno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 godziny temu, Kamil723 napisał:

Co się dzieje z kukurydzą?Praktycznie w każdej roślince jest uszkodzony jakiś liść.Co robić?

20190519_110541.jpg

spokojnie wcześnie posiana to od zimna zrobi się ciepło wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

panowie wczoraj wykonałem oprysk na chwasty, kiedy mogę zastosować poglownie mocznik? kukurydza ma 5 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Nie ma znaczenia, ale niech trochę chwasty usiadą, chociaż mocznik musi przejść hydrolize i dopiero będzie dostępny. Ja bym bardziej patrzył aby ziemia była wilgotna do mocznika lub przyszedł deszcz po rozsiewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Mocznik sypiemy w jak najsuchszym powietrzu aby granule wpadające do pochew liściowych nie poparzyły roślin rosa rozpuszcza i od razu przypala   

Najważniejsze nie szkodzić innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jakoś nigdy mocznikiem nie popatrzyłem kukurydzy sypiać go pogłowie a słyszałem milion chyba ostrzeżeń ze zle robie. Parzy saletra a nie mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Każdy panem na swoim polu powodzenia  Tylko rolnik ma to do siebie że jak niepowodzenie to dopiero płacze a przed faktem najmądrzejszy w stadzie  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Raz lekko mialem popazenia qq same czubki lisci ale juz praktycznie miedzyrzedzi nie bylo widac a dawalem przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Raz lekko mialem popazenia qq same czubki lisci ale juz praktycznie miedzyrzedzi nie bylo widac a dawalem przed deszczem

No to dawałeś za późno. Ja daje na 6 liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam planuję w przyszłym roku posiac 2 ha kukurydzy na ziarno pole 4a, wiem że ostatnie lata są suche i to loteria ale ile trzeba włożyć kasy w 1 ha żeby wyciągnąć ok 10t w normalnym roku? Oprócz opryskow wszystko było by usługowo czyli siew, koszenie i transport do wipapszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Uprawa chyba też własna i wysiew nawozów?

nawozy 150 N 100 P  200K dolistne 50-100  do 1000zł

nasiona  400-500zł

siew 130 zł

chwasty 200zł

koszenie 330zł

transport zależy od kilometrówki jak dogadasz ale załóż 300-500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

ostatnio w 500zł ciężko się zmieścić z nasionami  nowszej odmiany i koszenie też więcej bo 400-450 zł za ha, reszta się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

liczę ceny większych zakupów i bonusy co do koszenia to konkurencja decyduje w danym rejonie natomiast strategiczna jest cena zbytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

żeby bonus miał znaczenie to musiałby być ze 20% na jednostce a te 5% różnicy nie robi. Wiem że konkurencja robi różnicę w cenach ale u nas za 330 ciężko pszenicę wykosić. Ceny zbytu na podkarpaciu najniższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
27 minut temu, solek01 napisał:

żeby bonus miał znaczenie to musiałby być ze 20% na jednostce a te 5% różnicy nie robi. Wiem że konkurencja robi różnicę w cenach ale u nas za 330 ciężko pszenicę wykosić. Ceny zbytu na podkarpaciu najniższe.

więc zainteresuj się warunkami zakupu KWS Syngenta Pionier (jak rozmawiasz taką cenę masz oczywiście nie 5 jednostek ale co przeszkadza kupić kilku razem nawet w BB natomiast koszenie idioci pokupowali  kombajny z dofinansowaniem i teraz koszą  za psie pieniądze bo spłacają kredyty PARANOJA  A WIĘKSZE KAWAŁKI ZA 200 220  + PALIWO i uważają że robią wielki biznes takie realia  .Wydajny kombajn na kawałku 100 ha wysypywanie w trakcie jazdy zarobi ale na małych do 5 ha dopłacają  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minister50    3

Witam.Byłem dziś na polu kukurydzy i znalazłem kilka sztuk jedne wysokości 40cm inne prawie metr.Rośliny uschnięte ale nie z suszy.Jak je przerwałem to gniły już w środku i takie małe białe glizdy w nich są.Co to może być ?Dodam,że nigdy wcześniej kukurydzy nie miałem posianej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

prześlij zdjęcia na tle podziałki -linijki  z opisu może być byle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Można. Plon pewnie bedzie mniejszy troszkę od tych typowo ziarowych, chociaż w zeszłym roku z kieszonkowej wyszło mi 10t/ha mokrej.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj