Polecane posty

janek1987    0

witam czy ktos siał QQ  caussade katari na ziarno jakie wrazenia warto zainwestowac w taki siew dodam ze pole od 4a-5b 7ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebstantu    1

Na pewno przy takie uprawie liczy się jakość odmiany kukurydzy. Dlatego powinniśmy wybierać sprawdzonych odmiany sprawdzonych hodowców roślin rolniczych. Ja wybieram firmę LIMAGRAIN, która oferuje w Polsce oprócz kukurydzy odmiany: rzepaku, grochu, pszenicy i jęczmienia, Firma LIMAGRAIN zdobyła uznanie rolników co pozwoliło uzyskać czołowe miejsce firmy wśród światowych producentów materiału siewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 9.11.2018 o 13:03, adamson330 napisał:

Jakie realne plony da sie z takiej ziemi osiągnąć przy przecietnym roku? 

Wariant 1-bez nawozenia organicznego. Same n. mineralne 

Wariant 2 z naozenie pomiotem kurzym + n. mineralne.

Sam środek kraju. 

bez względnie najwyższy plon można osiągnąć w QQ na oborniku (pomiocie również ) QQ jest najlepiej  raczej reagującą uprawą na obornik  Trzeba mieć świadomość że w pomiocie mamy nasiona chwastów (wschodzące)  i niekiedy takich roślin jak zaślaz który jest poważnym problemem (nie do wytępienia ) 

Natomiast co do odmian to każdy musi dobrać do swoich potrzeb rejonu i gleb QQ bardzo mocno reaguje na rejon i rodzaj gleby przebieg pogody musimy sami robić poletka i obserwować innych i na tej podstawie dobierać odmiany a nie na sentymencie do danego hodowcy  . Niestety presja reklam i podchodów sprzedawców  ogłupia i pozbawia niektórych racjonalnego wyboru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
8 godzin temu, sebstantu napisał:

Na pewno przy takie uprawie liczy się jakość odmiany kukurydzy. Dlatego powinniśmy wybierać sprawdzonych odmiany sprawdzonych hodowców roślin rolniczych. Ja wybieram firmę LIMAGRAIN, która oferuje w Polsce oprócz kukurydzy odmiany: rzepaku, grochu, pszenicy i jęczmienia, Firma LIMAGRAIN zdobyła uznanie rolników co pozwoliło uzyskać czołowe miejsce firmy wśród światowych producentów materiału siewnego.

Ale reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy potrzebuję porady...a mianowicie chcę posiac 5.5 ha qq na kiszonke, pole to nowa dzierżawa klasy IV przedplonem było pszenżyto ozime. robilem badania gleby i ph wyszło 4.7 magnezu fosforu i potasu też słabo. w polowie lutego dalem 700 kg/ha kredy nawozowej i wymieszalem płytko z ziemią, na poczatku kwietnia pójdzie obornik ok 40 t/ha. jakie nawozy zastosować żeby coś z tego wyszło??? jakie odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
55 minut temu, aro321 napisał:

koledzy potrzebuję porady...a mianowicie chcę posiac 5.5 ha qq na kiszonke, pole to nowa dzierżawa klasy IV przedplonem było pszenżyto ozime. robilem badania gleby i ph wyszło 4.7 magnezu fosforu i potasu też słabo. w polowie lutego dalem 700 kg/ha kredy nawozowej i wymieszalem płytko z ziemią, na poczatku kwietnia pójdzie obornik ok 40 t/ha. jakie nawozy zastosować żeby coś z tego wyszło??? jakie odmiany?

jeżeli siewnik z podsiewaczem nawozu daj 300 kg 350 kg przez podsiewacz   coś w rodzaju 6-20-30  yara corn polifoska  z dobrze rozpuszczalnym fosforem i 100- 140 N wystarczy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a jaką odmianę polecasz posiac? lepiej jedną odmianę na całe pole czy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

dobór odmiany na podstawie najlepiej okolicznych rolników a dołóż do tego ze powinna tolerować stanowiska lekkie o niskiej kulturze  bo niewiele da odmiana super plonująca ale na dobre stanowiska  o wysokiej kulturze - po prostu jest taka korelacja i nic nie poradzisz ale obornik to wielki plus ale już miał być przyorany  a jak masz go na pryzmie  warto go  a jest słomiasty warto go przemieszać choćby turem z zewnątrz pryzmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

obornik jest bardzo mokry bo z głębokiej ściółki, w okolicy na slabych ziemiach sieja ulana, retude ogólnie te tańsze nasiona ze smolic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

to już twój wybór ale posiej kilka odmian będziesz za rok wiedział co siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Panowie mam zamiar posiać mocznik siewnikiem rzędowym ok 100 kg na ha co o tym sądzicie. Kukurydza 3-4 liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Ja wiem tylko po co darmo sypać nawóz między rzędy skoro i tak tam nie ma korzenia a nawet jeżeli tam się pojawią to po tym azocie śladu nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Idac tym tokiem myslenia mozna napisac, po co siac caly azot przedsiewnie, przeciez tam nie ma korzenia i taka mala roslina go nie wykorzysta. Oczywiście jakbym mial jakis podsiewacz a nawet z pielnikiem to bym nie sypal rozsiewaczem tylko podsiewaczen i mozna zejsc troche z dawki nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Zniknie czy nie zniknie ale każdy szanujący się rolnik wie że azot jest szybko wypłukiwany z gleby a przy tej ilości deszczu co mamy ( co dzień pada) to szybko nastąpi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Mam takie pytanko. Czy kukurydza z tego roku bedzie się  nadawała  do siewu na przyszły  rok.  Bo trafilem na wyprzedarz magazynów  i ceny o 50% w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Mi co roku zostaje pare worków i sype 1 ubiegłoroczny na 2 -3 nowe,,,Co do deszczu u nas spadło przez ostatnie 2 tyg ponad 100mm gdybym sie tym przejmował że go wypłuka to musiałbym drugi raz siać azot bo zawsze wszystko dajemy na raz.  Poza tym w 13 przesiewaliśmy kukurydzą sporo upraw po gradzie wiosna była  bardzo mokra i z prób po sezonie wyszło zawartosć azotu na poziomie b.wysokim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215

Mam problem. Kukurydza nierowno wschodzi. Dolkiem gdzie byla wilgoc, kukurydza ma 2 liście, natomiast gorka, ziarno znajduje sie w suchej ziemii i nie skielkowalo 3 tyg od siewu. Będzie coś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 godziny temu, GBartek napisał:

Mam problem. Kukurydza nierowno wschodzi. Dolkiem gdzie byla wilgoc, kukurydza ma 2 liście, natomiast gorka, ziarno znajduje sie w suchej ziemii i nie skielkowalo 3 tyg od siewu. Będzie coś z tego?

Jeżeli leży cały czas w suchej to  powschodzi Dla pewności zbierz kilka nasion i zrób próbę kiełkowania na tacce

Dnia 16.05.2019 o 22:18, malorolny121 napisał:

Mam takie pytanko. Czy kukurydza z tego roku bedzie się  nadawała  do siewu na przyszły  rok.  Bo trafilem na wyprzedarz magazynów  i ceny o 50% w dół. 

będzie się nadawała ale 50% to coś nienormalnego -mogą być fałszowane marża na nasionach to około 15% a ze stratą nikt nie sprzeda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil723    0

Co się dzieje z kukurydzą?Praktycznie w każdej roślince jest uszkodzony jakiś liść.Co robić?

20190519_110541.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj