Polecane posty

przemek28_28    2079

No u mnie obornika nie brakuje, raczej mam problem kiedy rozsiac wapno bo obornik przychodzi często co roku np. Buraki i po burakach idzie kukurydza, to obornik co roku, uważam ze kukurydza najważniejsze jest pH, bo jak kiepskie to odrazu siadać problemy w pobieraniu fosforu i plon słaby czy to kiszonka, czy ziarnio. W tym roku na ziarno na 6 klasie uzyskałem z kukurudzy na kiszonkę 10 ton/ha. Ziarna przy 31% wilgotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Panowie czy qq siana co 60-65cm na ziarno urośnie? Bo gdzieś wyczytałem że jak za mało miejsca to nie nadaje sie na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Witam. Panowie robi się piękna pogoda, wiosna późna więc trzeba już myśleć nad uprawa pod kukurydzę. Kukurydzę planuje siać 15-20 kwiecień, więc jaka uprawę zastosować. Teraz włoka, potem przed siewem nawozy i agregat, czy lepiej teraz puścić już lepiej agregat, nawozy, agregat? Co będzie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
sol 2 tyg przed siewem mocznik pod agregat przed siewem w podsiewacz polidap jak mozesz wjechac to rusz z wieszku zeby nie wysychalo

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Witam,

dwa tygodnie temu zasiana kukurydza na ziarno.  Przedsiewnie dostała mocznik, sól potasową, i polifoskę 6. W podsiewacz znowu poszła polifoska 6. Kukurydza wzeszła i ma żółte przebarwienia na końcówkach liści, co to może być? Poniżej zdjęcia.

IMG_20180503_102454.jpg

IMG_20180503_102504.jpg

IMG_20180503_102522.jpg

IMG_20180503_102534.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6
witam mam pytanie dotyczące oprysku kuku na chwasty mam zakupione adengo lecz w moim rejonie na podkarpaciu od wiosny zero deszczu i susza jest sens to pryskac +na taki popiół czy czekac do jakiegoś deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34
nie ma.. ja opryskalem doglebowo bo przysięgali w pogodzie że cały tydzień bedzie deszczowy. żadnego deszczu nie było byl za to silny wiatr co jeszcze batdziej wysuszył. efekt jest taki że razem z kukurydzą kiełkują chwasty... tylko pieniędzy wydanych na oprysk żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
A czy jest sens pryskac adengo na 3 lisc w taka susze?? a może odpuścić sobie i w tym roku zrobić coś dopiero na 5-7 liść może do tego czasu coś popada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek21    0

Witam, mam pytanie - jak zabezpieczyć kukurydzę, by wszystkiego wrony nie wydziobały? Rok temu jak i w tym wydarzyło mi się dosłownie to samo - jak tylko wykiełkowała to wrony wszystko wyjadły - a nasiona były zaprawione. I ponownie masa pracy poszła na marne. Zastanawia mnie to bo przecież na polach pełno kukurydzy rośnie i jakoś tego nie wyjadają, może o czymś ważnym nie wiem? Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid34435    3
witam skosiłem żyto i nie wiem czy orać czy Talerzować a deszczu nie było prawie 6 tyg i jak siać kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

No to sobie odpowiedziałeś sam. Tylko talerzówka, orka wyciągniesz wilgotna ziemie na wierzch i ja przesuszysz. Ja w tym roku wogole nie oralem pod kukurydze jedynie jesienią szedł głębosz, na wiosnę poszedł kultywator żeby wyciągnąć kamienie i na to obornik potalerzowany. Wschody bez żadnych różnic orka a talerzówka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12
8 godzin temu, KlimekPL napisał:

Czy ktoś z was uprawiał jakąś odmianę kukurydzy z firmy FarmSaat? Jakieś opinie?

Znajomy sieje tylko tej firmy i nie chce innej przeznaczenie na kiszonkę i ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20
10 godzin temu, KlimekPL napisał:

Czy ktoś z was uprawiał jakąś odmianę kukurydzy z firmy FarmSaat? Jakieś opinie?

Sieje Farmsaata trzeci albo czwarty rok. Odmiana Farmfire a w tym takze Farmezzo . Ogolnie bardzo ładnie rośnie, plony bardzo dobre ,ale z moich obserwacji mocno łamie sie podczas wiatru . W tamtym roku to chyba trzy tony mniej zebrałem bo zostało na ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Moje pytanie było stąd, bo prawdopodobnie na wiosnę będę dysponował nasionami tej firmy na wiosnę które będę miał gratis i teraz pytanie którą odmianę wybrać na ziemie klasy V z przeznaczeniem na ziarno? Nigdy nie uprawiałem kukurydzy ale sytuacja się taka trafiła, że grzech nie skorzystać z okazji i nie spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Farmezzo dala mi prawie 14 mokrej w zeszlym roku. W tym roku tez mam ale ze siana w polowie maja to jest wielk tragedia. Zabraklo na dwa przejazdy to dorwalem od znajomego jakas polska to w ogole tragedia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie ma roku na kukurydzę to każda odmiana tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Witam czy ktoś spotkał się z takimi objawami na korzeniach podporowych  występuje masowo głównie na odmianie SY TALISMAN. Korzenie  pozrastane ze sobą tworząc wachlarze lub mają skłonność do kierowania się ku górze .Mądre głowy już się poddały -nie wiedzą więc może ktoś z praktyków spotkał się z czymś takim .Kukurydza rośnie wzorowo zaopatrzona w makro i mikro ale coś jest nie tak . na plantacjach innych też się zdarza ale nie tak masowo

IMG_20180617_140713 (1) (1).jpg

IMG_20180617_140705 (1) (1).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Jakich mądrych głów pytałeś? Jutro zobaczę na swoim polu bo też mam tą odmiane


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
ja u sibie tez takie cos znalazlem na poprzwczniaku a mam odmiane luidzi z syngenty

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20
22 godziny temu, KlimekPL napisał:

Moje pytanie było stąd, bo prawdopodobnie na wiosnę będę dysponował nasionami tej firmy na wiosnę które będę miał gratis i teraz pytanie którą odmianę wybrać na ziemie klasy V z przeznaczeniem na ziarno? Nigdy nie uprawiałem kukurydzy ale sytuacja się taka trafiła, że grzech nie skorzystać z okazji i nie spróbować.

Klimek skad jestes? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Sprobuj pol na pol areału Farmezzo fao 220 oraz Farmfire fao 230  . Dosyc wiernie plonują. Kumpel osiagnal 14,8 t /ha przy wilgotnosci 27,28

Edytowano przez Lukaszwd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

A skąd Twój kolega jest? Bo rozumiem, że region jest bardzo ważny przy wyborze odopowiedniej odmiany. No i właśnie celowałem raczej w kukurydze wczesne o jak najniższym FAO, bo chyba w takie powinno się iść na słabych ziemiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj