Skocz do zawartości

Polecane posty

Warto siać kukurydzę? Pytam bo do tej pory bazowałem na zbożach... Właściwie to na pszenicy. Warto zamienić pszenice na kukurydze? Jaki przeciętny koszt uprawy ha? Jaki plon średni? Tak orientacyjnie oczywiście. W kilku zdaniach prosiłbym o opisanie tego biznesu. Jak sprzedawałem we wrześniu pszenice to facet mi mówił że skupuje normalnie po 800-900 a w okolicach czerwca daje 1200/tona. Tak było w tym roku. 

Wiadomość z agroFakt.pl

co skupuje po 1200 pszenice ?

W tym roku w czerwcu skup brał  pszenice po 900 zł/ tona a kukurydze po 1200 zł/ tona

Teraz jest kukurydza po 800 zł/ tona a pszenica po 750 z tym że Oni głównie kukurydze chcą, pszenicy mało

Edytowano przez Samsung123321

kapec24    31

800zł za kukurydze? Gdzie?

Pomagam rodzicom w gospodarstwie i pracuje w skupie zbóż jednocześnie, także mam pewne porównanie.

Aktualnie mokra przy 30% wilgotności 400 brutto i za każdy kolejny % 10zł +/-, Sucha 600 brutto. Teoretycznie plon 10t. po te 400zł to 4000zł, przy kosztach na poziomie ok 3000 tys to tysiak zostaje Ci na czysto. I na te 10t to naprawdę musi jej podpasować. A w praktyce to w tamtym roku średnia gdzieś koło tej dychy wychodziła i wilgotność ok 24-27%. W tym plon średni jak na razie 12-13t ale wilgotność 33-37%. A są też lata jak dwa i trzy wstecz co plonowała po 3 do 6t/ha. Reasumując u rodziców w tamtym roku średnio z ha na czystko z kukurydzy zostało 620zł, a dwa i trzy lata temu było na minusie. W tym roku jeszcze stoi na polu.

Generalnie jak ktoś nie musi to niech się nie pcha w kukurydzę. Jest to prosta w uprawie roślina, ale kokosów z niej nie ma. Dużo lepiej się wychodzi na pszenicy czy rzepaku a nawet na życie.

HRSMOLICE    1
Dnia 13.10.2017 o 07:41, HRSMOLICE napisał:

Masz zdjęcia swojej kukurydzy? Pochwal się nimi i zdobądź fajne nagrody. Szczegóły pod poniższym linkiem:

https://www.facebook.com/BIGAGROpl/photos/a.980481965404578.1073741828.974166972702744/1479482992171137/?type=3&theater

Zapraszamy!

[sharedmedia=gallery:images:707435]

dziś ostatni dzień konkursu, a więc ostatnia szansa na narody w konkursie. zapraszamy!

warchest    44

witajcie jak w tym roku sypia wam kukurydze polskie na ziarno i jaka wilgotnosc . bo pioniera strasznie drogie kukurydze sa niby na najlepszej glebie mi sypnela ok 16 ton mokrej 38 % . ale reszta kukurydzy stoi ale sporo polamanej .ponoc te kukurydze pionierowskie mialy nie wylegac i nie lamac sie a sporo jest takich niewiem jak to wyglada na polskich kukurydzach bo cena w nasionach jest bardzo duza

ppiotr    28

Odmiana Polska Rosomak najbardziej poległa po wichurach a pozostałe odmiany zachodnie mniej.

mds212    150

Ile moze postac mokra kukurydza i czy nabierze wlgotnosci? Ciezko zeby kombajn przyjechal od rana i wykosil skup jest do 15 a jescze jest godzina drogi. Czy jakby mi wykosili po poludniu a na skup bym pojechal nastepnego dnia z rana to sie zagrzeje? Sąsiad mowi ze naciagnie wilgotnosci nawet 3-4%

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się