Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    46

panowie mam pytanie kukurydza u sasiadow juz wiechuje a u mnie jeszcze nie czego to moze byc przyczyna ?

warchest    46

ahas czyli pozniejsza odmiane mam jest to pionera odmiany denty mam 240 250 fao . i jest u mnie mniejsza niz u sasiada

Wiadomość z agroFakt.pl

Murphys    4

Warchest ja mam FAO 270 siana poczatkiem maja i wyrzucila wieche 

szymon09875    115

Ja myślę wyciąć jedna roślinę zważyć ja i pomnożyć przez 80 tyś i będzie wiadomo mniej więcej czegoś sie spodziewać :P Dobrze myślę ?

warchest    46

Warchest ja mam FAO 270 siana poczatkiem maja i wyrzucila wieche 

to nwm czemu u mnie nie ma jeszcze wczoraj jeszcze nie bylo na p 8745

Murphys    4

panowie QQ ma 2-3 kolby w czym problem? Wody pod dostatkiem, siana 90tys/ha. Odmiany Pioneera. Czy nie lepsza jest jedna dobra kolba? Nie odbije sie to na plonie?

marian892    8

W zeszłym roku u mnie miały po 2-3 kolby plon na mokro był 15-16 ton. Ale wody było opór, nie wszystkie były dobrze wykształcone siana była 86 tyś. W tym roku bynajmniej u mnie wody nie ma za dużo to i jedna kolba jest. Siana w tym roku 83 tyś. Zobaczymy jaki plon będzie.

Zenus    0

witam koledzy mam nietypowe pytanie a mianowicie potrzebuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie aktualnie nie posiadam większego ciągnika a mam tylko Ursusa c380 chciałbym pożyczyć od sąsiada przyczepę objetosciowa Fortschritt T088 da taki ciągnik z nią radę ?

Zenus    0

warunki w większej części kraju wiadomo pada prawie codziennie ile tak orientacyjnie na tą przyczepę wejdzie bo się nie orientuje ??

himen    6

Jeszcze troche i sie zacznie sezon kukurydziany, ciekawe jakie beda ceny w skupie?

bobienko    144

A my kosimy takie pola,nie wiem czy dobrze widac,50% roślin połamane,da się kosić tylko w jedna stronę a i to co 30-50 metrów sie zapycha,srednio 1ha 2 godziny sie kosi,masakra!!! Większość pól u nas tak wygląda,zdążają sie pola gdzie 100% leży jak zboże i nikt tego nie chce kosićpost-107444-0-05174700-1505973567_thumb.jpgpost-107444-0-18544100-1505973551_thumb.jpg

bobienko    144

Omacnica i do tego był wiatrzysko i deszcz,te takie podeschniete qq stoją a zielopuchy wszystkie połamane

adrian    15

Byłem dziś na polu i qq ma 35-38% wilgotnosci w kolbie za tydzień ruszamy z ccm w rękaw

solek01    30

Ceny mokrej kukurydzy na podkarpaciu:

Wipasz Zadąbrowie: 370 netto-30% dopłata około 8,2netto t/%.

Skup w Orłach: 400 brutto-30% dopła 8 brutto t/%.

Azoty w Jarosławiu ruszają dopiero w połowie miesiąca, ceny brak

damian8070    1

wczoraj kosilem kukurydze, odmiana fao180, wilgotnosc 32%, plon 12t.ha, cena jaaka dostalem 380 brutto

Mari82    10

Wczoraj wykoszona lokata fao220 i ragt stefixx fao220,plon pierwszej 12.4 druga 12.1 jak na działki w drugim roku uprawy ,i cene 170zł za jednostkę i 232zł jestem zadowolony.Tylko wk mnie złodziejstwo w biały dzień na % jakimi by się nie mierzyło krampem kolegów,asoniciem meter czy moim starym analogowym było do 24-26% z kombajnu,jedziesz do kurników,lub innych firm a byłem w pięciu to od32-36% a nawet u jednego ananasa 38%padłem.w końcu poszła za 370brutto,a płacą niby po400 przy 30% ciekawe kto taki u nas będzie miał bo narazie nikt.

Mari82    10

No właśnie ciekawe co z tą ceną,u nas zapowiadają spadki,ale to może celowo tak gadają,a tą chciałem szarpnąć,bo zależy mi jeszcze na pszenicy żeby zasiać,a pogorszenie pogody ma być,ale zobaczymy,jeszcze czekają kuku o późniejszym fao i zobacze co będzie za tydzień dwa dopiero

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.