Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

adiss    6

Ćma -a właściwie gąsienica ćmy -znamionówka tarninówka . Żeruje na różach i w sadach a ta poszła w qq . 

Edytowano przez adiss

marulekk    61

gorczyca odstrasza w pewnym stopniu robale czy jak posieje teraz w poplon, jesienią obornik i orka a na wiosne zasieje kukurydze to czy w jakimś stopniu ograniczy to ewentualne drutowce??? jest sens?

marian892    8

Z drutowcami tak łatwo nie będzie.
Chemicznie można z nimi walczyć i u mnie to przyniosło oczekiwany efekt
Podobno gryka ładnie ogranicza robale

funrolnik    4

Witam. Kosil ktos z was kiedyś kukurydze we wczesnym terminie, tj za ok 2tyg. Kolba juz jest dosyć zolta, ale miekka. Musze ukosic chociaż jeden rozrzutnik bo krowy aż sie prosza. Co Wy na to ? Nie zaszkodzi krowom?

krzysztofz14    14

Pryska ktoś na omacznicę jak kukurydza ma 3m.Byłem na polu i widzę że koleś wjechał niedawno i zawiele się nie uszkodziło.Nie wiem czym ale wszystko wskazuje na to że swoim mf3070 plus 2000l/18m.

karolr2    180

Witam. Kosil ktos z was kiedyś kukurydze we wczesnym terminie, tj za ok 2tyg. Kolba juz jest dosyć zolta, ale miekka. Musze ukosic chociaż jeden rozrzutnik bo krowy aż sie prosza. Co Wy na to ? Nie zaszkodzi krowom?

I co kosiłeś? Też będę chciał w sobotę skosić z 0,5ha

kotwczapce    26

U mnie na jednej działce kolby (fao180) wyszły z okrywy liściowej ok 3 cm, czym to jest spowodowane? Odmiana, niedobory, czy jeszcze coś innego?

funrolnik    4

I co kosiłeś? Też będę chciał w sobotę skosić z 0,5ha

właśnie nie. Ale w końcu tego tyg albo początek następnego planuje.

slawek74    135

smiało można kosić tylko krowom sianka lub słomy dożucić . sąsiad kosił w zeszłym tygodniu .

karolr2    180

Wczoraj skoszone 0.6ha reszta koniec września. Byłem pierwszy w okolicy ale podobno już maja zamówienia po niedzieli pewnie rusza na całego.

marulekk    61

ja w przyszłym tygodniu raczej wykosze połowe areału, dziki nie śpią! po zatym ziarnka juz twardnieją

po sąsiedzku to tak poryły  w porzeczkach, że tylko talerzówka do równania

Edytowano przez marulekk

warchest    44

panowie a kukurydza na ziarno to jak np deszcz pada to ona naciaga wilgotnosc wieksza ? bo podobno kukurydza oddaje wilgoc przez korzenie ? czyli jak dluzej na polu bedzie stala to bedzie suchsza ?

warchest    44

scieta kukurydza mimmo ze cala noc padal deszcz dzis o 9 godz rano owszem byl wiatr duzy ale kukurydza miala wilgotnosc 20,6 % wiec suchutka i skoszona dzis

Zenus    0

koledzy chciałem się spytać ile orientacyjnie otrzymam ton ziarna z 20 ha kukurydzy na sprzedaż ?

adrian    14

Witam, czy uprawa kukurydzy zmniejsza podeszwę płużna czy system korzeniowy radzi sobie z ubitą ziemia?? Chodzi o to ze wyworzac gnojowice na pola mocno ubijam ziemie i w miejscach gdzie pole jest bardziej zjeżdżone widze ze kuku jest mniejsza. Pytam bo zastanawiam sie nad kupnem głebosza.

Kamil1996    17
Napisano (edytowany)

Czy opryskanie środkami do rozkładu resztek po kukurydzy daje dobry efekt czy najlepiej tylko stalerzować bo pole potrzebne na czerwca a orane będzie w maju i nie wiem czy taki środek coś pomoże jak nie będzie od razu zaorane bo widziałem że wszyscy po tym od razu mieli zaorane pola  :)

Edytowano przez Kamil1996

marulekk    61

ile mniej więcej może być ton z jednego hektara kukurydzy na kiszonke, obsada 80tyś./ha, łan bardzo wysoki i równy, odmiana Rosomak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się