Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

vvojtas1    25

Te żółtawe przebarwienia u nasady liścia to chyba książkowe objawy niedobory cynku. Ta faza dla wielu jest idealną dla jego aplikacji - inni piszą że trzeba później bo w większości spadnie na glebę. Myślę że w praktyce 2-3 liść właściwy faktycznie jest dobrym terminem. Przyczyną najprawdopodobniej są kończące się chłody tylko dziwne że nie ma wyraźnych fioletowych przebarwień.

Ksawery    26

A co do cynku mozna go mieszać z innymi odzywkami i mocznikiem i siarczanem magnezu?

Spokojnie można mieszać z mocznikiem i siarczanem magnezu a jeżeli chodzi o inne odżywki to producenci mają najczęściej na swoich stronach tabele mieszania i można się upewnić. Zresztą za dużo nie ma co dawać, bo roślina nie przyswoi.

Wiadomość z agroFakt.pl

vvojtas1    25

czysty cynk z mocznikiem i siarczanem raczej tak, może być problem z większą iloscią cynku i większą ilością fosforu - może się zważyć w opryskiwaczu

hub555    1

Nawozu cynkowego Zinc 750 na pewno nie można stosować w mieszaninie z innymi składnikami

hub555    1

Ksawery, w Agrosimexie gdzie ja kupuję ogarnięci handlowcy informują że nie należy go mieszać i ja nie mieszam, kiedyś pożyczyłem go koledze , zapomniałem go poinformować o tym i efekt był taki że nie był w stanie wypryskać jednego opryskiwacza mieszaniną którą sporządził :)

Ksawery    26

Szkoda a kiedy go dajesz w jakiej fazie Bo u mnie zaczyna wylazic czwarty lisc

vvojtas1    25

hub555    1

U mnie podobna faza, 30ha już opryskałem, zostało 40ha które ogarnę dzisiaj

MarcinO10    6

Witam, czy to może być działanie przymrozku? Najdziwniejsze że tylko niektóre rośliny.

Od spodu nic jej nie podgryza, te przebarwione listki usychają, jeszcze dwa dni temu miały kolor zielony ale taki specyficzny jak po zmiażdżeniu.

post-2368-0-77440400-1463763485_thumb.jpg

mickas092    325

Mam to samo ostatnio kilka nocy było na poziomie 4-5 oC więc chyba trzeba czekać na ciepło... i tak samo niektóre rośliny tak wyglądają. 

marulekk    63

a ja myślałem , że to tylko u mnie taka bez życia kuku

ChiquitaB    50

U mnie przedwczoraj pryskalem na chwasty. Smolitop 4 liście a farmfire 6 lisci . Siana w ten sam dzień i na identycznych stanowiskach. Smolitop troche zbladl i czekam na deszcz

szopen    28

Dwie odmiany na tym samym polu, a mają zupełnie inny wygląd. N86 zieloniutka, trochę osłabła w chłody, a 9361 KWSu wygląda jak po przymrozkach, listki białe, sflaczałe. Gleba V klasa, pryskana lumaxem.

MarcinO10    6

jakie było nawożenie??

40t obornika, 230kg soli potasowej, 100kg mocznika, 140kg fosforanu w podsiewacz.

Choć to tylko pojedyncze rośliny, chyba trzeba zgłosić do ubezpieczyciela...

agrolublin    29

To przez przymrozki a jak nie występowały to na pewno przez niską temperaturę.U mnie było 2-3 stopnie w nocy.

kukurydza nie che rosnąc miał kto cś takiego? przedsiewnie 250 poli 6 pogłownie 300 litrow rsm odmiana syngenta Delitop i kukurydza od ponad miesiaca ma 1,5 cm i dalej nie rośnie wogóle, u wszystkich jest już ponad 2 matry a u mnie taka malutka, dodam ze była siana bezorkowo uprawa na 16 cm

AleksanderX    106

a u mnie jakaś odmiana szkoda że nie pamiętam ala KWS tak pięknie się rozkrzewiła iż za rok to bym siał około 30 tys nz ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.