Skocz do zawartości

Polecane posty

rocco0987    21

u nas stosowaliśmy yara corn ale inwestująć troche mniejsze pieniadze w sól i polidap efekty są lepsze

fireseba    101

A ja uważam że wręcz przeciwnie. Korn kali jest lepszym nawozem (nie bez powodu wypiera na zachodzie europy sól potasową), poza potasem ma jeszcze sporo siarki i magnezu. Jednak trzeba pamiętać że zawiera 40 kg K20 w 100 kg nawozu (sól 60 kg), dlatego trzeba go więcej dawać.

Właśnie chodzi o cenę czystego składnika. Nawożę gnojowicą w dużych ilościach więc magnez mam bardzo wysoki, siarkę dają dolistnie 3-4razy  choć pewnie to za mało. Szukam teraz siewnika który sieje nawozy mikro

dachu127    78

kolego zrób sobie próbę kontrolną Z mikro. W płonie nie będzie różnicy albo znikoma. lepiej za tą kasę przeznaczyć na coś dolistnego.

Wiadomość z agroFakt.pl

Jaca19855    10

Panowie zważyłem dzisiaj średniej wielkości kolbe kukurydzy i miała 280 gram a ziarno z niej 180 w przeliczeniu na 80 tys roślin daje plon ponad 14 ton, ciekawe w jakim stopniu to jest miarodajne...

daremw    128

Właśnie chodzi o cenę czystego składnika. Nawożę gnojowicą w dużych ilościach więc magnez mam bardzo wysoki, siarkę dają dolistnie 3-4razy  choć pewnie to za mało. Szukam teraz siewnika który sieje nawozy mikro

no i przede wszystkim masz dużo potasu, ja stosuję najwyższe dawki gnojowicy z całej wsi no i kukurydza trzyma się ;)

milanreal1    290

Z gnojowicą też dużo mikro wnosisz, więc nie wiem czy dodatkowe nawożenie mikro przyniesie oczekiwane efekty.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

fireseba    101

Panowie zważyłem dzisiaj średniej wielkości kolbe kukurydzy i miała 280 gram a ziarno z niej 180 w przeliczeniu na 80 tys roślin daje plon ponad 14 ton, ciekawe w jakim stopniu to jest miarodajne...

Ile wody jest w tym ziarnie? Gdyby ziarno było wypełnione i miało czarną kropkę to z 14t miałbyś  ok 11t ziarna o wilgotności 12%. Ważny jest parametr wilgotności ziarna

Właśnie wróciłem z pola i średnia kolba waży 297g a ziarno 235g przy obsadzie 85tyś. Zobaczymy jak dojdzie

Edytowano przez fireseba

RYZYNH    3

U mnie większe kolby to 220-250 gram w całości , najmniejsze miej niż 100 i tych jest najwięcej, obsada 85tyś co przy tej szuszy okazało się gwoździem do trumny  :mellow: . Dzisiaj pierwsi zaczęli kukurydze i plon ok. 3,5 :o  nigdy nie pamietam żeby było tak słabo .

fireseba    101

Co myślicie o tym bym nakosił jutro dwie przyczepy i zrobił z tego długa i wąską pryzmę na miesiąc dla krów aż do czasu skoszenia i zakiszenia podstawowej pryzmy? Z powodu suszy mam mało bel, a zawsze się dokupywało lecz 200zł nie dam.

Edytowano przez fireseba

daremw    128

u mnie sąsiedzi tak zrobili, jednak nie wiem czy to jest dobry pomysł z punktu widzenia osoby zbierającej pasze na zimę. osobiście trzymam całą kukurydzę w główną pryzmę bo wiem że kiszonki i tak będzie wyraźnie mniej niż co roku. obecnie idzie tylko wypas części krów, reszta w oborze sianokiszonkę dostaje i słomę a uzupełniam dawkę suchym ziarnem kukurydzy, śrutą rzepakową i osypką (owies+jęczmień). może nie jest to najlepsze dla krów ale na razie nie widzę żadnych problemów i kukurydzę oszczędzam na zimę zwłaszcza że zapowiada się lepsza cena mleka (moja  opinia) i na ten okres wolę zostawić qq. póki co spadek mleczności nie wystąpił więc ten schemat stosuję dalej. wyjątkiem oczywiście jest sytuacja kiedy masz zasiane z nadmiarem kukurydzy i wiesz że będziesz miał za dużo

agrolublin    29

Biednie w tym roku bedzie z 3 pokosu nic nie bedzie no chyba że w grudniu kuku już prawie skonczona.Jakieś 20% mniej niż rok temu przy większym areale.Troche łąkami nadrobilem bo duzo siana i sianokiszonki i kiszonki z żyta zrobiłem.Myślę także jak wy nad zakiszeniem ziarna juz tak zrobiłem z owsem.

ChiquitaB    51

ciekawe jak moja ricardinio się spisze. Koledzy ile mniej więcej przy takiej pogodzie traci qq % dziennie. I jeżeli spadnie deszcz to ile należy wtedy odczekać aby wilgotność nie wzrosła?

koczas    59

U wujasa ricardinio wyszło na jednym polu 8550 kg a na drugim 9700 kg z ha. 400 polifoski 4 i 200 kg mocznika przedsiewem. Pole to lepsze 3a a to gorsze 3a/3b/4a. Normy wysiewu nie pamiętam, nie wyzywajcie jak się pomylę ale chyba 78 tys sztuk, siane ok 25 kwiecień centrum Polski. Po siewie jedynie oprysk innovate+succesor i koniec zabiegów.

saszeta    74

kuku skoszona. Wilgotność 28%. Podlewana 9 ton/ha, niepodlewana( ok 0,5 ha) 3 tony/ha. Koszt podlewania hektara to ok 1,5 tony kukurydzy

kaj    92

kukurydza skoszona 7,3t/ha przy wilgotności 33%

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

honker    1

sialiście może kukurydzę po rzepaku, gdzie zastosowano Butisan Star?

linux, don't be afraid penguin!

maciek    27

jeżeli nie są to polskie odmiany, i  były w suchych warunkach przechowywane to na pewno będzie dobra siła kiełkowania ,ale sprawdzić nic nie szkodzi.

tespis17    21

Nie chce zakładać nowego tematu. Ostanie myślę o siewie QQ siewnikiem MZURI PRO til. 

Rozstaw rzędów ma co 33,3cm i przy kiszonce i zbiorze Jaguarem z przystawką kemper nie ma różnicy ale słyszałem że rżysko jest wyższe. Nie wiem czy to prawda.

Przy siewie na ziarno  i  rozstawie 66,6 pojawia się problem przy młóceniu. Czy może mylę się???

Co myślicie o tym????

jon0007    0

jakie macie wydajność z 1h kukurydzy Pioneer 8400 proszę o komentarz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.