Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

koledzy pryskałem kukurydzę majstrem turbo w fazie 5-6 liści 1,5l/ha i 300lwody/ha i tam gdzie było więcej chwastów to chwasty spaliło ale również w tych miejscach kukurydzę przychamowało zrobiła się jasno-zielona i jest mniejsza a na pozostałej czę ści gdzie było mniej chwastów to w miare normalna, ten nowy majster to jakies badziewie, a z boku na tym samym polu połowę pola pryskałem adengo w fazie 3-4 liści, chasty spaliło idealnie i kukurydza bujna i  ciemno-zielona jak by linijką odcią od tej pryskanej majstrem 

Bartek72511    41

nie wiem kolego co ci się zadziało. Ja u siebie wszystko pryskałem maistrem i nie ma żadnych chwastów, i nie przyhamowała kukurydza. Być może  to efekt suszy, jak chwastu dużo to zabrało wody sporo i z braku wody kukurydza jest gorsza itd. 

damianzetor9540    1268

panowie jakie nawozenie pod kukurydze stosowac poglownie polifoska 6 czy lepsze by bylo np fosforan amonu polidapu i sol potasowa i np do tego jeszcze slaetrzaka jeszcze tylko jakie dawki ?

Pogłównie to tylko ewentualnie N. 

A PK to przedsiewnie... 

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    50

u mnie maister tylko spowolnił ostrożeń który gdzieniegdzie ostro przyhamował qq a tak to ładnie chwasty zwalczył i mam porównanie bo jeden rządek przez 20m było omijaka i zielono. Mam trzy takie place ostrożnia  które potraktowałem gracą aby w oczy mnie nie kuło :)
A jak myślicie jaka cena będzie na qq i czy warto kontraktować? Myślałem aby połowę zakontraktować chociaż pierwszy rok sieje ale bym wiedział co dostane

milanreal1    290

W jakiej dawce maister? Wg wielu badań maister w max dawce jest skuteczny na ostrożenia. W dawce 1,25 zaledwie przyhamuje bardziej wyrośnięte sztuki.

saszeta    73

u mnie dobrze wyrośnięty ostrożeń został zlikwidowany. Ten co dopiero wyszedł albo jeszcze był mały gorzej. A ten co wyszedł po oprysku nie odczuł maistra wcale. Ja dawałem 1,5l/ha

ChiquitaB    50

również dawałem 1.5l/ha. nie wiem czemu tak słabo podziałał na ostrożeń. Zastanawiam się czy w przyszłym roku nie pryskać przedwschodowo bo widzę po polach gdzie było czysto od chwastów qq są ładniejsze tylko doglebowo chyba mniejszy zakres działania mają środki.

fireseba    101

dziadostwo jedne, dałem 4l chwastoxu EXtra na lucernę i trochę wygięło go do dołu ale nie chce padnąć

fireseba    101

To żeś wytłumaczył... Jedna prawidłowo zapełniona kolba powinna ważyć 300g przy wilgotności ok 30% co dało by ponad 13t ziarna z ha. Czy mając trzy kolby jesteś w stanie wyprodukować więcej ziarna? Jeśli tak to nic tylko kosić kukurydzę na ziarno. Lepsza jedna kolba o masie 300g niż trzy po 150g

Edytowano przez fireseba

rolstudent    96

o to chodzi. przy kisznce z qq liczy sievplon energetyczny. a nie masa. czyli defacto plon ziarna lub jak kto woli skrobi.
qq na kieszonkę powinns więc dać duży plon ziarna plus stawną reszte.

grzegorz132    9

czyli rolstudent polecasz np 8134 z pioneera?

a jak wyznaczyc termin zbioru sprawna sieczkarnia

u mnie na górce rosliny suche w dolince zielone ale kolby sa wodnisto mleczno woskowe

Bartek72511    41

Jedna kolba bedzie miala wiecej ziarna niz kilka?

Zazwyczaj tak jest, jedna kolba w pełni wykształcona , z dużymi ziarnami jest lepsza niż 3 kolby, niepełne i drobne ziarno. Ja w tamtym roku miałem po jednej kolbie , średnio po 450-500 ziaren, tylko na każdej roślinie równa i pełna i plon był rekordowy :)

EdwardC360    18

u mnie tak samo było, że na polu gdzie była jedna porządna kolba plon był lepszy niż na takim polu gdzie kukurydza miała po 2-3 mniejsze. podobno kukurydza wytwarza więcej kolb w warunkach stresu ale nie wiem ile w tym prawdy

Edytowano przez EdwardC360

tomek0808    2

U mnie 5-6 klasa,odmiana 270 fao uschla na wior,sporadyczbie jest zielonkawa,kolby male niezaziarnione. Niedaleko mnie ktos zasial nie wiem czym i jaka odmiana,ale kolby ma wszedzie i to duze,nawet na gorkach a ziemia zywy piach,czy to cód..?

krzysztofz14    14

Dobrze by było jakbyś się dowiedział jaka odmiana.Z polskich to prosna jest dobra.Jak jest susza to nie wyrośnie duża ale kolbę ma .

Edytowano przez krzysztofz14

milanreal1    290

U mnie 5-6 klasa,odmiana 270 fao uschla na wior,sporadyczbie jest zielonkawa,kolby male niezaziarnione. Niedaleko mnie ktos zasial nie wiem czym i jaka odmiana,ale kolby ma wszedzie i to duze,nawet na gorkach a ziemia zywy piach,czy to cód..?

Dużo zależy od zasobności gleby w potas. W temacie o soi było zdjęcie soi po różnych dawkach potasu. Jak roślina ma dużo potasu to znacznie lepiej broni się przed suszą.

tomek0808    2

Nie wiem w czym rzecz,ale sie dowiem jaką agrotechnike stosowal i odmiane. Ja sieje chyba czwarty raz qq na tym polu i dalem po 250 korn kali,ponad 150 polidapu i mocznik.może sial pasowo z innym nawozem,nie wiem

fireseba    101

sąsiad też sieje korn kali i ma żółta jak cholera, lepsza i dużo tańsza jest sól potasowa ale ze względu na to że w nazwie nie ma nic "Amerykańskiego" to ludzie jej nie doceniają. Przy dawkach 250kg potasu na ha  kukurydza jest dalej zielona

milanreal1    290

A ja uważam że wręcz przeciwnie. Korn kali jest lepszym nawozem (nie bez powodu wypiera na zachodzie europy sól potasową), poza potasem ma jeszcze sporo siarki i magnezu. Jednak trzeba pamiętać że zawiera 40 kg K20 w 100 kg nawozu (sól 60 kg), dlatego trzeba go więcej dawać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.