Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

marcin2057    20

po żniwach 3t wapna, na jesień 30t obornika, wczesną wiosną wapniak koszelowski 0,5t/ha, przedsiewnie 300kg polifoski 6 i 300kg moczniku, nawożenie takie same lecz na tym kawałku po łące jest słaba a jest jakaś możliwość pozbycia się tego robala ?

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    167

Na przyszłość pamiętaj ze jak siejesz po łące to się zaprawia od robaka bo zawsze są Twój blad. sporo dostała przedsiewnie wiec nic nie zrobisz możesz odżywkami trochę ja wzmocnic

ZUCH1234    72

a jak by tak dobrze opryskac dursbanem moze by pomogło np dac potrujna dawke i zamiast 200 l na ha to dac 600l

saszeta    73

teraz nic już nie zrobisz ratuje cie aby susza bo drutowiec jej nie lubi

raczej odwrotnie. Susza pcha drutowca do źródła wody czyli np. kukurydzy

A dlaczego nie nurelle?

bo dursban pewnie tańszy.

Tak czy inaczej może trochę by pomogło gdyby z 1000litrów ( w tym z 5litrów dursbana) tylko w rządki kukurydzy nalać. W truskawkę na opuchlaka tak się leje. Drutowiec na powierzchnię nie wychodzi więc jakikolwiek oprysk nic nie da

warchest    44

panowie a powiedzcie szczerze jak kukurydza na ziarno i nasienie pionnera a odmian polskich czym sie rozni ?

bo znajomemu ci c ohandluja kukurydza to powiedzieli ze rozni sie ale cena

Bartek72511    41

najprościej to było zasiać kawałek tej i kawałek tej. Gwarantuje że byś stwierdził że warto dołożyć te pieniądze. Moim zdaniem polskie mają gorszy wigor, słabiej rosną i plon jest mniejszy.

saszeta    73

w zeszłym roku na 17 ha wysiałem jeden worek polskiego Skarba( bo dostałem za darmo). Siałem go z jednej sekcji więc jest porównywalnie. Plonował tak samo jak Mixxy i Lg 32.58. Mimo tego naszych odmian nie sieję

tomek0808    2

Panowie,mozna gdzies kupic Mesurol do zaprawianaia qq przeciwko robalom,dzikom?Czytałem ze jest w sprzedaży tylko dla firm zaprawiających legalnie ,natomiast w sklepie jeżeli jest dostepny to podróbki,pisało o tym w bodajrze Farmerze w numerze  majowym albo kwietniowym.Pytam bo zanjomi kupowali w sklepach ale jaki skład tego nie wiem,czy orginalny czy jakis lewy??

tespis17    21

Mesurola nie da rady kupić , jedynie załatwić po znajomości ale możesz kupić Prestige Forte i zaprawić samemu, ma jedną tą samą substancje co Gauch.

Ogólnie siej głębiej kukurydze nawet do 8 cm i nie w mokrą glebę.

Edytowano przez tespis17

W tym roku z ciekawości zasiałem 2 odmiany- polską rywal i zachodnią veritis. W tej chwili veritis jest 1-2 liście większa od polskiej i liście zdecydowanie większe, stanowisko i nawożenie identyczne. Suma sumarum będę odchodził od polskich odmian

Edytowano przez robert123farmer

warchest    44

panowie jaka odzywka teraz na kukurydze bo na polu porobily sie place gdzie kukurydza jest fioletowa i slabo rosnie jakie odzywki dac i jak mniejwiecej kosztuja takie odzywki

the1mati1    45

Pryskałem w tym roku qq mocarzem + nixonem i efekt był super przy dużym zachwaszczeniu tylko mi brakło środka na 0,1 ha i nie mam zamiaru kupować środka na cały hektar którego wykorzystam w 1/10 i będzie stał cały rok. Tak się zastanawiałem czy mogę prysnąć qq chwastoxem turbo lu extra i będzie najtaniej a efekt tam jakiś zawsze będzie, byle się nie naciągać na niepotrzebne koszty. Jakim środkiem jeszcze mogę prysnąć aby był tani bo chwastów tam nie ma za dużo ?

marcin2057    20

mam 1,8ha kukurydzy i na 0,5 wcale nie chce rosnąć, na pozostałej części ma już ok 70cm,a na tym 0,5ha bardzo nie równa od 15cm do 30, takie samo nawożenie, 2lata temu była tam łąka, po łące zasiałem owies, też był kiepski, po żniwach zasiałem saladere i tez była nie ciekawa, powapnowałem 2,5t/0,5ha, późną jesienią obornik a wiosną 0,5t/0,5ha wapniaka koszelowskiego. Dawałem już II dawkę N, pryskałem odżywką i nadal nic, ojciec mówi, że wcześniejszy właściciel na tą łąkę siał siarczan amonu, Klasa ziemi IV i część V lecz na tej V jest ładniejsza. Czy to może być przez to i co mogę jeszcze zrobić aby ją uratować ?

dachu127    78

Mati możesz turbo przyznać 1.5 L na na. W zeszłym roku miał nawet rejestrację w kuku. ja ręcznym dopryskiwalem wlasnie turbo

mam 1,8ha kukurydzy i na 0,5 wcale nie chce rosnąć, na pozostałej części ma już ok 70cm,a na tym 0,5ha bardzo nie równa od 15cm do 30, takie samo nawożenie, 2lata temu była tam łąka, po łące zasiałem owies, też był kiepski, po żniwach zasiałem saladere i tez była nie ciekawa, powapnowałem 2,5t/0,5ha, późną jesienią obornik a wiosną 0,5t/0,5ha wapniaka koszelowskiego. Dawałem już II dawkę N, pryskałem odżywką i nadal nic, ojciec mówi, że wcześniejszy właściciel na tą łąkę siał siarczan amonu, Klasa ziemi IV i część V lecz na tej V jest ładniejsza. Czy to może być przez to i co mogę jeszcze zrobić aby ją uratować ?

Gleba była wapnowana ale nadal nie wiadomo jaki jest dokładnie odczyn. Powinieneś zrobić badanie gleby zanim wapnowałeś.

Nie jest czasem to gleba okresowo nadmiernie wilgotna, torfowa? Może po prostu gleba jest zbyt zimna, aby rośliny miały dobry rozwój.

Na pobudzenie roślin do rozwoju i jednocześnie ograniczenie stresu dla roślin mogę polecić elvitę amino.

marcin2057    20

no właśnie, nie wiem czy jest dobre pH a jest to ziemia część piasku a część ił i szczególnie na tym ile gorzej rośnie

Camry    8

u mnie było  podobnie, na pagórkach gliniastych kuku staneła lekko przyżółkła robiła się lekko fioletowa ,została w tyle różnica nawet 50 cm. ale podejrzewam że to z braku wody tak się stało bo długo nie padało,teraz po obfitych opadach , opryskaniu mocznikiem  siarczanem magnezu i odżywaka ruszyła robi się ciemniejsza ,to samo w burakach cukrowych ten sam efekt buraki mniejsze i słabsze ,po deszczu same się zebrały i zaczęły rosnąć 

fireseba    101

Może jest sucho i twardo, do tego tak szybko ił się nie ogrzewa. Najlepiej weź próbkę i zrób badania. Na drugi rok będziesz miał pewność że będzie dobrze. Do tego daj obornika by było więcej próchnicy.

garu    6

Stosował ktoś z was biostymulator Asahi i jakie efekty bo moja kukurydza trochę uszkodzona przez grad jest sens to stosować ? Czy lepiej zastosować Tytanit. 

I jeszcze jedno pryskacie kukurydze od szkodników bo zauważyłem jakieś czarne robale.

warchest    44

panowie jakie nawozenie pod kukurydze stosowac poglownie polifoska 6 czy lepsze by bylo np fosforan amonu polidapu i sol potasowa i np do tego jeszcze slaetrzaka jeszcze tylko jakie dawki ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.