Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    49

Jaka wybrac odmianę na kiszonke z tych trzech na slabsze ziemie 5 klasa, danubio, nimba czy opoka? Wiem ze danubio jest zachodnia odmiana ale czy będzie lepsza od naszych rodziwych? Kto sial danubio jak z plonem na słabszych stanowiskach?

marcin2057    20

zasiałem kukurydzę i nie wiem czy nie za głęboko ba na piachu  VI klasa poszła gdzieś 8-10 cm a na mocniejszej 6-7cm czy to aby nie za głęboko ? Tam co poszła płytko ok 4cm to ma już kiełek ok 2cm, a tam gdzie głęboko to kiełek ma ok 2-  3 mm czy nie zaszkodzi taki głęboki siew ?

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    171

Te 8-10 cm to nie ciekawa sprawa Ci powiem. Długo bedzie strasznie schodzić. Dwa niektóre ziarniaki zamiast do góry nogę pójść w dół czyli wgłąb ziemi zamiast do góry i już wogóle nie zejdą. 6-7 cm myśle że jeszcze w miare może być. Najlepiej sie chyba krecić koło tych 5 cm nie płycej.

damianzetor9540    1281

Czemu tak głęboko siejecie? U nas gospodarz który ma około 60 ha qq i zbiera od 10-16 ton sieje na głębokość 3-4 cm. 

marcin2057    20
Napisano (edytowany)

dziś byłem na polu to na piachu kiełek jest ok 4cm od wierzchu, a na mocniejszej ziemi jest ok 2cm pod wierzchem więc jest nadzieja, że wzejdzie 

a tak poza tym jak się reguluje głębokość siewu w siewniku monosem pnu, dodam, że siałem z rozgarniaczem i siałem c-330M

Edytowano przez marcin2057

Piotrek1975    318
Napisano (edytowany)

Damian QQ ma dobry system korzeniowy ale na 6 cm jak sie sieje to lepiej się zakorzeni i wykorzysta składniki pokarmowe, czytałem o tym gdzieś

Edytowano przez Piotrek1975

knoro93    171

Miałem już różnie siane kukurydze i powiem ze te 5 cm to chyba optimum. Zalecenia są żeby dla gorszych ziem siać z 2 cm głebiej także te 7 cm na piachu to chyba nie grzech ale 8-10 już bym nie siał. Po za tym tak jak kolega z góry pisze.

karolr2    180

Wyniki badań może ktoś mnie uświadomi czy są ok

Sucha masa - 38,9

Skrobia 32.8

Białko 7.4

ADF22.0

NDF 39.8

Popiół 3,6

Tłuszcz surowy 3,0

knoro93    171

a jakiś negatywny wpływ będzie oprócz tego, że dłużej będzie wschodzić ?

Hm chyba nie ale bedzie z tyłu za tą co już zejdzie i bedzie rosnąć, Skraci się jej wegetacja o ten tydzien czy dwa a co za tym idzie plon.

Piotrek1975    318

Siana 27 kwietnia wczoraj nareszcie wyskoczyła na powierzchnię, wilgoci jest, teraz będzie śmigać.

marcin2057    20

ja zasiałem 25 IV tak głęboko i też w końcu jest na wierzchu, a już się bałem, że za głęboko zasiałem bo w tym roku pierwszy raz siałem swoim siewnikiem 

Wschodzą a niestety straszą przymrozkami. Moja jeszcze bezpieczna w ziemi. W zeszłym roku pospieszyłem się i później żałowałem

Farmkeen    7

Panowie, a co może być przyczyną, że kukurydza kiełkuje i zamiast iść w górę, idzię w dół ? Dziś grzebałem w ziemi i tam gdzie nie wzeszła zdarzają się właśnie takie.

e2visionamd    1

witam zastosowałem 4,5 l pendiganu 330 ec ( stomp ) w cebuli.. wypadła mi i teraz moge siać kukurydze po tym oprysku ?

jaro330    1

mam pytanie czy jak dałem 3 l na hektar pendiganu i mam pytanie czy wezmie chwastnice jednostronna ;/

warchest    46

panowie a nicogan sc40 na kukurydze sprzedawca mi podał na 7 ha 10 litrow tego oraz mocarz w dawce 0,2 a na nicogan pisze ze 1 litr na ha a tu jak mi podal t wychodzi 1,4 na ha to tak dawac czy jak czemu dał wiecej a na tym pisze ze 1 l na ha

mrobak    3

1l standardowo, a 1,5l tego nicoganu w dawce na perz. Mocarza wystarczy  0,1, a może nawet nieco mniej o ile chwasty jeszcze kuku nie zagłuszyły.

warchest    46

otoz opryskalismy kukurydze mocarzem plus nicogan ale jakos slabo dziala ten oprysk nie widac by zółkło zielsko czy on jest z tych opryskow ze dlugo dziala ??

i jeszczejedno po opryskiwaniu jak chcielismy oplukac opryskiwacz to takie bylo jakby sie zwazylo az neimmozan bylo domyc opryskiwacza czemu tak mozglo byc po tym nicoganie ?

the1mati1    49

Czym najlepiej prysnąć qq na chwasty siana miesiąc temu? Jakiś dobry środek aby wyszło też nie drogo i skutecznie bo chwasty miejscami są duże. Czy pryskaliście QQ?

krzysztofz14    15

Jak chcesz tanio to narval,ikanos,nikosh,nikogan plus mocarz.Dwa pierwsze w formulacji od ,więc lepsze.Tylko mocarz do 5liści.

HANK    2

ja bym polecił Hector, jak sie nie mylę to około 180 zł/ha

marcin2057    20

na części pola po zlikwidowanej łące mam słabą kukurydze, przedplonem był owies, po żniwach dałem 3t/ha wapna i wczesną wiosną 0,5t wapniaka koszelowskiego a i tak jest kiepska, powschodziła lecz co niektóre rośliny więdną, wyrwałem jedną z nich i okazało się, że jakiś robak ją podgryza, myślę, że to drutowiec czy się mylę, jak mogę jej pomóc, jest w fazie 4-5 liści ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.