Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek72511    41

zależy czy masz talerze przy pługu czy nie, jak nie to polecam najpierw talerzówkę, najlepiej w kierunku zgodnym z kierunkiem orki. ja też teraz na wiosnę dwie łąki orałem i jedna po talerzówce druga bez i tam gdzie była o niebo lepiej się orało i lepiej kryło. 

• Like 1

malkor429    3

Ja mam pytanko,czy na polu gdzie w ubiegłym roku była kukurydza mozna teraz posiać jęczmień jary?Słyszałem że się nie udaje.Czy może ktoś doradzić?

Wiadomość z agroFakt.pl

mat22889    11

Nie bedzie problemu jezeli dopiero teraz zaoram trawe i posieje tam kukurydze?

rok temu tak zrobiłem i było siecher fakt że w zeszłym roku padało więcej. Potalerzowałem w marcu (czyli rób to teraz) nawieziony obornik i zaorane kukurydza się udała. Ja miałem tam łąkę stosunkowo nie długo bo jakieś 3-4lata ale jak miałeś ją długo to dobrze jest to opryskać na robaki(pędraki?) bo mogą ci podgryzać korzenie kuku

• Like 1

PawelWlkp    326

Też mam na ten rok możliwość wejścia na nowe pole. Od zawsze jest tam łąką, ziemia pewnie 3 do 5 klasy. Myśle za jakieś 2 tygodnie opryskać randapem, potem obornik, talerzówka i orka. Nawozy, oprysk dursbanem, i przed 10 maja zasiać. Nawożenie to 200 kg soli 300 mocznika w dwóch dawkach i 150 kg polidapu w podsiewacz.  Nasiona zaprawiane mesurolem, odmiany jeszcze nie wybrałem,ale kuku na ziarno. Nie mam pojęcia jakie tam może być ph, więc może być z tym problem. Co byście jeszcze doradzili i poprawili w tym temacie?

kaj    92

sial ktoś może z limagrain odmianę Lauren? Jak się sprawdziła ,jaki plon ,na jakiej klasie ziemi.

Bartek72511    41

Ja miałem kolego w tym roku. Na 4-5 klasie oddała 12 ton mokrej, wilg wg. dramińskiego ok 24 % ( koniec października) a w skupie 29%. Na innym polu gdzie glina 3-4 klasa plon 11 ton, wilg koło 30 %.Ogólnie kukurydza rośnie dość niska, jednak kolby nie odstawały od innych odmian.  Jednak w tym roku z niej zrezygnowałem. 

Poznaniak    3

przyłączam się do pytania o odmiane lg laruen fao 230 na glebe 4b , oferują po 280 netto za 50tys plus 65 za zaprawianie osobno przez nich mesuololem,, cos nie widzi mi się ta opcja wolałbym aby były orginalnie tak zaprawiane ale podobno producenci nie zaprawiaja sami mesurolem?

Bartek72511    41

Czemu zrezygnowałeś, słabo plonowała?

Zrezygnowałem bo obok niej miałem zasianą N86 i A79 z Pioneera i plon 3 tony wyższy a wilg o 2 % wyższa pomimo Fao dużo wyższego. W tym roku wszystko mam tylko z Pioneera.  

@ Poznaniak Z tego co ja wiem to własnie u producenta zamawia się ziarno zaprawione mesurolem, bynajmniej tak jest właśnie w Pionierze, nie wiem jak w innych firmach, ale LG to francuska firma i mesurol tam tak samo popularny jak u nas przez to mi się trochę dziwne to wydaje.

Poznaniak    3

Fao laurena 230   a tych pioneerów 270 i równo je kosiłes uzyskując  tylko 2% wyzsza wilgotność?

Bartek72511    41

No dokładnie. W skupie LG miało 29 a Pioneer 31-32. Kosiłem pod koniec października. Wizualnie Lg wyglądało na suchą, górne ziarna w kolbie było ciężko przegryźć , jednak wilg i tak duża wyszła.

czesio1612    3

Witam, 

A czy ktoś z was siał kukurydzę w mulcz z gorczycy lub facelii? Interesuje mnie jak to wygląda przed i po siewie i jaki siewnik, najlepiej jeśli ktoś posiadał by zdjęcia :). Planuje w przyszłym roku sam to sprawdzić, a może teraz ktoś ma własne doświadczenia? 

saszeta    73

siewnik na pewno talerzowy żeby się nie zapychało. Ja w zeszłym roku siałem bezpośrednio w ściernisko po kukurydzy i w samosiewy pszenżyta. Urosło normalnie

czesio1612    3

Chodzi właśnie o to czy dam radę to wsiać zwykłym siewnikiem z redlicami talerzowymi bo taki międzyplon, który przez zimę przemarznie stworzy jednak sporą warstwę, która będzie leżeć na powierzchni

Szarlej    68

Rok temu, na ziemi tej samej klasy, przy nawożeniu 150 kg polidapu, 100 kg saletry przedsiewnie i 150 kg mocznika pogłównie, Ricardinho oddała 11,4 t/ha (24% wilgotności). Szczerze polecam.

snickers    3

U mnie w zeszłym roku suleyka z saaten union przy nawozeniu 250 kg polidap, 250 kg soli, 250 kg mocznika przedsiewnie dała 14,5 t/ha przy wilgotności 30%.

jozek53    1

kto już sieje kukurdze ja planuje 12 kwietnia siać co wy na to nie zza wcześnie ???? czy ok

knoro93    165

Durnota. Zgnije w ziemi jest za zimno ziemia nie jest dostatecznie ciepła. Nawet jak zejdzie to bedzie siedziała w miejscu i walczyła ze stresem jaki powoduje chłód. Lepiej posiać w ciepłą ziemie wtedy kukurydza schodzi i rośnie z kopyta.

Soltys85    16

Na południu dlaczego nie, u nas na połnocnym mazowszu w tamtym roku okolo 15 kwitnia sieli w tym musimy sie wstrzymac. Na weekend okolo 20 stopni nadaja na poludniu...U nas oby jeden zaczoł siac juz wszyscy za nim. Ja na lzejszej ziemi staram sie siac wczesniej na takich co trzymaja wilgoc to sie nie spiesze...

to tak samo jak z owsem,sasiad siał 5 tyogdni temu to wschodzi dopiero,ja siałem 2 tygodnie temu i tez wschodzi,ziemia nie wygrzana to nie bedzie rosło ,a kukurydza w szczegolnosci

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się