Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

Oczywiście że czystego składnika, każdy nawóz ma przecież różną zawartość czystego składnika.

szopen    28

Podstawa to zawartość składników w glebie, bez tego reszta to wróżenie z fusów lub sypanie bez potrzeby kasy w błoto.

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    168

pewnie z 20 ton ;D A tak na serio plon warunkuje pogoda obrazek przedstawia nawożenie które w pełni zaspokaja potrzeby rośliny.

Seba8080    1

dasz odpowiednie nawożenie i nie będzie sprzyjająca pogoda dla kukurydzy to nie będzie plonu

Jarecki21    17

Wszystko poniżej 28% przy plonach od 10T/ha (V-VI kl) do 13 T/ha (III-IV kl.)

Suszenie tanie jak barszcz czyli słomą, koszt 1,5 zł/T/% czyli 28% do 13%  to daje 23 zł/T z obsługą, prądem i paliwem bez amortyzacji oczywiście i napraw.

A jak żeś to geniuszu policzył?

Ile paliwa zużywasz na pozyskanie tej słomy? Ile makro i mikroskładników zabierasz z pola w tej słomie? Przeliczyłeś? Jaką masz suszarnię? Przy suszarni 100 ton na dobę przy wilgotności 30% do 14%, pracownik + prąd to co najmniej złotówka na t%.

Na ile snopków masz piec?

szopen    28

Geniuszem nie jestem tylko liczę. Usługę suszenia robię po 6 zł/T/% i dobrze na tym zarabiam.

Koszt słomy liczę według ceny za jaka mogę ją kupić. Ja mam swoją w nadmiarze, zużywam tylko z 10% gruntów ale wprowadzam słomę z kukurydzy w większej ilości niż zabieram ze zboża więc bilans próchnicy jest na plus. Koszty prądu liczę dokładnie dla Kół Łowieckich, które wypłacają odszkodowania więc sprawdzają to dokładnie.

suszarnia Drzewicza chyba M861, suszenie w ruchu ciągłym i z osobna chłodnicą. Nagrzewnica, a nie piec to Graso 500 kW, Mieszczą się dwie bele fi 160, ale pali się jedna i pod koniec palenia wsadza się drugą żeby nie było spadku temperatury.

warchest    46

panowie co to za kukurydza jest chcialbym zasiegnac o niej opini kukurydza luigi cs bo kolega pisal ze sypie nawet 15 ton mokrej na jakie gleby to kukurydza itd ?

suszarnie    0

mamy same zbiorniki idealnie nadające się do podlaczenia np. pieca na slome czy wegiel i taniej niż cala suszarnia

www.suszarnie.net.pl

http://olx.pl/oferta/suszarnia-pedrotti-xl-420-42-tony-zasypu-z-wymiennikiem-ciepla-CID757-ID86zUh.html    http://olx.pl/oferta/suszarnia-pedrotti-e-120-2-lata-gwarancji-CID757-ID8lO4N.html

Edytowano przez suszarnie

Pawlo547    5

Witam dostałem dzisiaj telefon od jednej pani powiedziała ze mogę sobie wziąsc 0,5 ha pola to pole było rok nie użytkowane na jesień SKR zrobił usługę skoszenia chwastów i za 2 tygodnie zrobili orkę zimową pole na ogół ładne i co najważniejsze na równym chciałbym na tym polu zasiać kukurydze na kiszonkę jak najlepiej przygotować to pole żeby tam urosła kukurydza. Klasa ziemi to będzie w granicach 5-6 ponieważ dawniej na tym polu były lasy obok rośnie las są tam sosny modrzewie i dęby tam rosną także nie wiem jak tam jest klasa ziemi lekka i przepuszczalna 

Co doradzicie żeby tam urosła kukurydza nawożenie itp :)

Piotrek6630    0

Ziemia ujdzie, nawożenie poczytaj w internecie ale bardzo ważne jest zakwaszenie gleby, najlepiej jak będzie w granicach 6-7, ponieważ kukurydza jest bardzo wrażliwa na kwaśną glebę, widziałem to na własnym przykładzie, miałem w tym roku 3 ha i tam gdzie była lżejsza ziemia, tym samym bardziej kwaśna to kukurydza była bardzo kiepska a kawałek dalej gdzie była mniej zakwaszona gleba to kukurydza od razu dużo lepsza.

karolr2    180

Siał ktoś z was kukurydze severo z kws na kiszonkę i jak plonuję bo mi zaproponował przedstawiciel

I jak tm siałeś to Severo? Mi też proponował tylko że dzisiaj.

sznajdik    131

Jaki jest ogólny koszt nakładu na 1ha QQ bo się zastanawiam czy w to wchodzić czy lepiej zasiać pole owsem o teoretycznie mniejszym nakładzie bo nasiona owsa mam

na pewno w glebie bd mniej wilgoci. Sam kosze w tym roku trawę nasienną (regras) na kiszonke (w maju) i potem obornik, orka, nawozy, uprawa i siew kukurydzy. Licze się z mniejszym plonem, ale zobaczymy jak wyjdzie. :)

Edytowano przez Damiankoss199495

PiotreQ99    0

Licze sie ze ziemia moze sie przesuzyc i bedzie mniejszy plon ale niestety dopiero teraz zapadla decyzja o pierwszym sianiu qq, a nie chcialbym miec roku w plecy i siac dopiero za rok. 

Moze warto puscic talerzowke przed orka?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.