Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotrek1975    318

Słyszałem że nie którzy rolnicy u mnie w okolicznych miejscowościach dają nawet do 300 kg polidapu w podsiewacz na 1 ha, sam nigdy tyle nie dałem.

robzombie    11

Ja w podsiewacz dałbym tylko polidap. Resztę rzutowo. Sól można korzystając z pogody spokojnie rozsiewać. Dzisiaj zmierzę temp gleby , jeśli będzie tak dalej siewy na przełomie marca i kwietnia będą możliwe. Ale pogoda zmienną jest więc zobaczymy.

Bartek72511    41

A nie obawiasz się przymrozków? 300 kg polidapu to trochę przegięcie, ale jak kogoś stać to na pewno nie zaszkodzi. Ja siejąc kukurydze usługowo różne rzeczy ludzią wysiewałem, jedni saletre , ale w ilości 100 kg na hektar nie było negatywnych skutków. Siałem też 250 kg polifoski 6 i tak samo jakiś negatywnych skutków nie było, tylko że ciągle było trzeba nawóz dosypywać.

Wiadomość z agroFakt.pl

zdzichu124    0

Magnez i siarka przemieszczaja sie latwo w glebie? Bo jesli nie to nie glupie jest posianie go rzedowo ale poczekam, moze ktos sie wypowie.

Pytam poniewaz nigdy nie sialem kizerytu pod kukurydze i nie wiem czy razem z sola w marcu czy z mocznikiem przed siewem...

Hvb3000    4

@Bartek72511 Przypalic siewki można dawką 50 kg mocznika, jeżeli nawóz trafi za blisko nasiona i są ku temu sprzyjające warunki jak np. deszcz po siewie. Stosowałem dawkę mocznika w podsiewacz 150 - 200 kg i były rzędy z pełną obsądą, a zdarzały sie kompletnie spalone. W tym roku próbuje z polifoską 6.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja stosuję w podsiewacz 100kg polifoski 8 i nigdy nie miałem fioletowej kukurydzy

plus 100 kg rzutowo

Edytowano przez Profil usunięty

KRISS75    39

A lepiej kizeryt wysiać razem z solą około miesiąc przed siewem czy lepiej z mocznikiem przed samym siewem ?

Ja sieje przed samym siewem razem z polidapem i mocznikiem.

zdzichu124    0

Rzutowo czy w siewnik z polidapem dajesz? Bo mi doradca kazal dac razem z polidapem w siewnik, ciekawe czy ktos juz to stosowal.

knoro93    171

Głupie pytanie mniej wiecej znam na nie odpowiedz ale moze ktos to jakos ujmie w całosc co daje wczesne bronowanie pola przed zasiewem kukurydzy ?

KRISS75    39

Bronowanie przesuszy Ci pole.Według mnie nie wskazane,wilgoć należy zatrzymać w glebie do dobrego kiełkowania.

Ja jadę broną razem z włóką.Broną mam rozbite bryły,włóką wyrównane pole i zatrzymaną wilgoć.

marb80    2

Jakie wagi mają wasze jednostki kukurydzy?

Dzisiaj miałem zamiar kupić Ułana, ale ważył tylko 12,6kg? troche mało .

Dwa lata z rzedu miałem opoke a ona wazyła ponad 19kg

saszeta    74

Jakie wagi mają wasze jednostki kukurydzy?

Dzisiaj miałem zamiar kupić Ułana, ale ważył tylko 12,6kg? troche mało .

Dwa lata z rzedu miałem opoke a ona wazyła ponad 19kg

zeszłoroczna jednostka mixxy ważyła 10.9kg a napewno lepiej plonowało od cięższych polskich

zdzichu124    0

Ricardinio KWS 11,9kg. Panowie planuje za tydzien wysiac sól potasową całą dawke i zabronowac pole zeby wyrównac i przerwac parowanie. Czy to dobry pomysł? Nastepnie mocznik tydzien przed siewem >?

wiesmak243    5

Witam. Sieje kukurydze juz od dawna i zawsze siałem Pionnera nie pamiętam jaka dokłądnie odmiane ale jakas na lżejsze gleby. W tamtym roku siałem Glejta ale nie spodobał mi sie chciałbym coś innego myślałem o Nimbie tania i podobno dobra. Co sądzicie, jakie polecacie? Klasa gleby V.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pionier P 8400 polecam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bardzo plenna odmiana tylko nie przetrzymywać na polu bo podatna na wyleganie/jesienne wiatry/jak najwcześniej skosić

onyks    2

Panowie pytanie za 100punktow, bronowac czy wlukowac po wysianiu soli za tydzien?

tylko brona wloka posciaga ci nawoz i bedziesz mial nierowno rozlozony na polu

knoro93    171

A siejecie sam potas czy razem z mocznikiem bo sie zastanawiam czy 2 tygodnie przed siewem nie wysiać potasu z mocznikiem

milanreal1    290

Ricardinio KWS 11,9kg. Panowie planuje za tydzien wysiac sól potasową całą dawke i zabronowac pole zeby wyrównac i przerwac parowanie. Czy to dobry pomysł? Nastepnie mocznik tydzien przed siewem >?

Dobry pomysł, ogólnie lepsza by była włóka, ale jak wysiejesz nawóz to lepiej brona. A mocznik nie lepiej dać przed siewem?

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

QuQurydza    0

Mocznik musisz wymieszać z ziemia. Potas daj teraz, może sobie leżeć, nic mu się nie stanie. A azot dajesz kilka dni przed siewem, uprawka i siejesz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.