Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

 

Jeśli polskie, to Ułan. W tym roku testowałem go na IV i świeżo wapnowanej V IV pH 4,2 odmiana O dość niskim udziale kolb (wg COBORU 49,5%) ale plon bajka

4,2? Cos nie wierzę. Z własnych obserwacji przy pH niższym niż 4,5 kukurydza zasycha po wykiełkowaniu. No i dodam bardzo niska zasobnośc w Mg, chociaż przy takim odczynie to i wysoka by nie pomogła. W takim odczynie przyswajalność Mg i P bliska zeru.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w tym roku kupuje BELEVUE, SUMAS i 2 porcje Reduty.

W ubiegłym roku miałem OPOKE, Glejta, San i Lober, i Glejt okazał sie najlepszy,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem Glejt i na zapalistej, dość lekkiej ziemi świetnie wyrosła...pH było lekko ponad 5. Warunki nie sprzyjały, ale byliśmy mile zaskoczeni. Na innej działce w "dole" pokazała możliwości, i nieźle sypnęła. W tym roku na ziarno również glejt, a na kiszonkę mam nadzieję coś zachodniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

4,2? Cos nie wierzę. Z własnych obserwacji przy pH niższym niż 4,5 kukurydza zasycha po wykiełkowaniu. No i dodam bardzo niska zasobnośc w Mg, chociaż przy takim odczynie to i wysoka by nie pomogła. W takim odczynie przyswajalność Mg i P bliska zeru.

 

Startowałem z ph4,2 P średni K niski Mg niski . We wrześniu rozsiałem 6 t kredy z Bełchatowa . jeśli to będzie to jakąś miarą, to w tej części dorosła do 3- 3,2 m , na IV 3,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

Jasne, że przed. Roundup w sierpniu, we wrześniu kreda i agregat w listopadzie obornik i orka zimowa. na wiosne 100 kg soli 500kg lubofos corn i po 80 saletrzaku i polidapu w podsiewacz. 230 kg mocznika pogłównie, z odżywkami już nie zdarzyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to już pH zdążyło wtedy wzrosnąć ;) Więc nie mów że było takie niskie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Czy wczesną wiosną jak zastosuję wap-mag (wapno workowane) przed siewem kukurydzy to podniesie mi pH gleby? z waszych doświadczeń chciałbym wiedzieć czy to pomoże choć trochę :)

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wap-mag daje efekty głównie w portfelu, czyszcząc go. Taka dawka wapnia i magnezu jaka jest w wap-magu może by podziała gdybyś zwiększył normę wysiewu 10-krotnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie cena z cennika kws mercator Ronaldinio 319 zł za 50000 tyś nasion

Był u mnie przedstawiciel 370 zł za jednostkę Ronaldinio. Jaka cena u Was za jednostkę gdzie kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Czy wczesną wiosną jak zastosuję wap-mag (wapno workowane) przed siewem kukurydzy to podniesie mi pH gleby? z waszych doświadczeń chciałbym wiedzieć czy to pomoże choć trochę :)

Podziała tylko musisz zastosować krede [ wapno tlenkowe] tak ze 400 kg/h.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kreda to nie wapno tlenkowe. Kreda to wapno węglanowe ale o wysokiej reaktywności.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz28    0

a ktoś z was miał kiedys odmiane karacho z środy śląskiej ....? idealna na średnie gleby i bardzo dobra na kiszonke ....ma FAO 260 i super strawność dla bydła ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My robiliśmy baloty z słomy qq, na początku kupilismy do tego specjalną przystawke geringhoffa, cos za 140tys, pod spodem ma wanne, i całą tą słome zbiera w jeden rządek, ale troche spowalniała kombajn, i robiła słaby rządek, moze dlatego ze była 6 rzędowa- co jest kolejną kwestią ponieważ nie była składana, a z taką jeździc mając kawałki po hektarze i to kilkadziesiąt km od domu to jest koszmar, późnej jeździliśmy zgrabiarką, i ona robiła dobrą robote, słome sprzedawaliśmy chyba na biogaz ? albo na pelet, nie pamiętam już, ale odbiór był słaby , i w tym roku juz sie z tym nie bawilismy, w polu leży jeszcze kilkaset bali z słomy rzepakowej/rzepaczanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

mi chodzi o kiszonkę w balotach z kukurydzy, a nie ze słomy. Czy to zda egzamin, czy to w ogóle jest bez sensu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

yhyym to sorry ;p nie sprecyzowałeś dokładnie o co Ci chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosek    2

Karacho ma bardzo pozytywne opinie na wielkopolsce, rejon mogilna, gniezna. Widziałem tą odmianę w wielu lokalizacjach i nie ma się czego wstydzić zarówno na dobrych glebach, jak i na słabszych. Z powodu FAO cześć plantatorów zostawiała ją na ziarno, jak znajdę podrzucę zdjęcia jak ona wygląda w połowie września. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Kolego jak cenisz Bosmana, Vitrasa, Ułana, czyli niby tą wyższa półkę (cenową) z krajowej hodowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klosek    2

hmmm ... Bosman - dobra sprawdzona odmiana, Vitras praktycznie nie różni się od Ułana - siostrzane odmiany. Ułan wygrywa masą w stosunku do Vitrasa i ma bardzo pozytywne opinie z całego regionu Podlasia oraz Kuj Pom i Wielkopolski. Jeśli robisz kiszonkę z masy to Ułan, Natomiast jeśli liczy się też dla Ciebie kolba to Bosman. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Chciałem porównać ceny tych odmian z oferta która dostaliśmy Siałem już Vitrasa rewelacji nie ma, ale na piach chyba nie ma lepszej, tańszej alternatywy.

 

Dzięki za info :)

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

A dla mnie to inaczej mówili przedstawiciele producenta tych 3 odmian: Ułan na najslabszych glebach spisze się super i na średnich, Vitras siostrzana odmiana ale troszkę wyższe wymagania i kolby minimalnie więcej, bosman z natury da najwyższy plon ziarna ale potrzebuje dużo lepszych stanowisk, podsumowując jak masz słabe gleby to lepiej wyda Ułan niż Bosman który się tam nie nadaje a jak masz dobre gleby gdzie wody nie braknie to bosman da lepszą strukturę plonu niż Ułan.

Edytowano przez krzysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociolek    0

Koledzy dysponuje ktoś ofertą odmianową i cenową odmian zachodnich w rejonie inowrocławia może być na prywatną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

ułan da lepszą strukturę plonu niż Ułan.

 

Znaczy się Bosman da lepszą strukturę plonu niż Ułan?

 

W tym roku zamówiłem Vitras, Bosman i Subito. Gleby klasy III-IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj