Skocz do zawartości

Polecane posty

michal1993    350

Orientuje się ktoś jaka jest cena kukurydzy Ricardihno z KWS? Planuję kupić jedną jednostkę na spróbowanie i nie wiem ile gotówki przygotować.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Lotka83    0

Witam. Tu właściciel tego cennika. Jak ktoś zainteresowany to proszę na PW.

Nie ja umieściłem ten cennik, ale wszystko się zgadza :)

fxkw.jpg

Edytowano przez Lotka83

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od kilku lat sieję KWS i LG ale zawsze LG lepsza tak więc w tym roku tylko LG poza tym w ubiegłym roku KWS jadła omocnica a LG nie tkneła

Wiadomość z agroFakt.pl

eMWu    484

Witam. Tu właściciel tego cennika. Jak ktoś zainteresowany to proszę na PW.

Nie ja umieściłem ten cennik, ale wszystko się zgadza :)

Mam nadzieję Mateusz (o ile do Ciebie teraz piszę), że nie jesteś obrażony za tę wrzutkę, zamieściłem tylko w celu pokazania różnic cen między odmianami. :) A nazwy firmy nie podałem w poście, żeby nikt mnie nie oskarżył o reklamę, pomimo tego, że pewien moderator uprawia ostro tutaj taką działalność, tylko na rzecz większego gracza.

Edytowano przez eMWu

Lotka83    0

Spoko luz. Tu brat Mateusza, Łukasz:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

dril    0

wiatm pierwszy raz mam w planach siew kukurydzy mze ktos doradzic dobra odmiane na III klase

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brutto czy netto i jaki termin płatności

zdzichu124    0

Brutto przy jednej j.s nie wiem jaki termin, ja zamawialem 24j.s to mam termin do 10.2014 ale 20% musialem przy odbiorze nasion zaplacic

eMWu    484

Dobra cena. Można się dowiedzieć nazwy firmy, jeżeli jesteś z południowej Polski?

zdzichu124    0

Ja jestem z okolic pily, zamawialem z firmy Elmar-pro tylko trzeba sie spieszyc bo przedstawicielka mowila ze szybko znika ta odmiana

Lee001    0

Koledzy jak rozwiązać problem z różnym FAO w zasiewach? Będę miał w tym roku niedużą część kukurydzy o FAO 240 a pozostała ma FAO 260 nie dam rady zbierać w dwóch terminach, tę z niższym FAO zasiać później?

milanreal1    290

Czemu nie dasz rady zbierać w 2 terminach? Ewentualnie by można mieszać na pryzmie obie odmiany ale to też będzie kłopotliwe.

a co sądzicie o kukurydzy Magitop 260 FAO

Na ziarno czy na kiszonkę? Na kiszonkę powinna być dobra, zalecana też na biogaz czyli wydajność jest wysoka, strawność dość dobra.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

globus512    17

Miałem magitopa i na lżejszej ziemi okej ale szału nie było max jakieś 260cm miała, rok temu miałem subito i sumaris i dużo bardzoej mi się podobała kukurydza. Na ten rok testuje Pioneera

XTRO    165

co sądzicie o kukurydzy smolitop na ziarno? i jaka jest jej cena?

nie pamiętam ile, ale chyba 170zł rok temu za jednostkę. Jak na ten rok to byliśmy z niej bardzo zadowoleni. Plonowała podobnie jak Ricardinio !

Pawell18    13

@XTRO a jakie miała warunki? co dostała i w jakiej ilości?

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

XTRO    165

i ta i ta dostała to samo.

Z tym że Ricardinio było raz pryskane odżywką a Smolitop 2. Nawożenie nie za specjalne Polifoska 6 100/ha mocznik 150/ha. I przy takim nawożeniu osiągamy plon średnio 10t/ha. Ten rok był nietypowy bo padało wiosną mocno, a później w sierpniu na napełnianie kolb przyszła spora susza. W tym roku spróbujemy na jednym polu zastosować ponad 100kg N/ha i zobaczymy czy będzie różnica.

Gleba klasy- IIIb, IVa, IVb i trochę V.

Menuet mieliśmy nawet na VI klasie i też nie wypadł najgorzej, ale na tych polach susza w sierpniu lepiej dała się we znaki.

Edytowano przez XTRO

Pawell18    13

a jak z wilgotnością i omłacaniem Smolitopa? Planuje zasiać odmianę polska i zagraniczną żeby na własnym polu, w tych samych warunkach i przy tym samym nawożeniu przekonać się jaka bedzie różnica w plonie. Smolitop 170zł za jednostkę a ricardinio 360zł

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

XTRO    165

kosiliśmy w połowie października, wilgotność 27-31%

No to ładnie poszła do góry QQ. Pytałem się taty bo już nie pamiętałem i za Smolitopa rok temu płaciliśmy 130 zł a za Ricardinio za 2 jednostki wychodziło coś koło 600 zł

Edytowano przez XTRO

Pawell18    13

@XTRO kuku zakupiona, odmiany takie jak u Ciebie - smolitop i ricardinio. zobaczymy jaka będzie roznica ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez wujo_usiu
      Witam , kupiłem Mesurol do zaprawy kukurydzy , w jakiej dawce go stosować , jest on proszkowany w 1 kg opakowaniu , taki jak na zał obrazku.