Polecane posty

baksik    2

Po krótce kalkulacja jaką ja sobie zrobiłem dla kuku na ziarno (na 1 ha, IV-V kl.):

 

polifoska 6- 400 kg/ha - 800 zł

mocznik 200 kg/ha - 260 zł

nasiona polskie - 240 zł

siew - 120 zł

paliwo - 280 zł

śor - 150

kombajn - 330 zł

transport zewnętrzny - 150 zł

RAZEM KOSZTY 2330 zł/ha

+ za ewentualne suszenie ok. 450 zł

 

Plon ziarna mokrego ok 8 t/ha - cena za kuku mokrą musi być co najmniej 290 zł/t żeby wyjść na 0

Plon ziarna suchego ok 6.5 t/ha - cena za kuku suchą musi być co najmniej 430 zł/t żeby wyjść na 0

 

Wszystko zalęży od ceny jaka będzie po zbiorze, jeśli ceny będą takie jak w tym roku lub niższe, trzeba będzie oddać dopłaty żeby pokryć straty :P . Wydaje mi się że najbezpiczniejsza uprawa pod względem wyjścia na plus jest pszenica jara, jeżeli gleba IV-V klasy jest w dobrej kulturze powino coś z tego wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roolnik    0

jesli chodzi o dziki to wiem ze powinien działac Mesurol i tak samo na ptaki ale to zaraz po siewie. Jesli chodzi o duża kuku to tylko ogrodzenie sa srodki które odstraszają, rozmieszcza sie ich od strony z ktorej moze przyjsc zwierzyna ale z tego co wiem u mnie ludzie to stosowali a i tak za bardzo nie pomogło nazwy niestety nie znam. ja od paru lat ogrodzenie elektryczne i działa na 95%.

Co do odmian to w tym roku San i Reduta i jedna jednoske z KWSu Beatus tak dla porównania czy warto bo jest dwa razy droższy :) a sprzedawca mówił ze to ich najlepsza odmiana kiszonkowa, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek94    0

Kiedy zaczynacie w tym roku siewy, myślę że dopiero zaczne ok. połowy kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dokładnie nie wiem kiedy. Zależy od pogody. może 10 kwietnia zacznę ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja część będę siał koło połowy kwietnia a resztę trochę później ponieważ zasiałem dużo żyta na kiszonkę po którym będę siał kuku ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kukurydze uprawiam od ponad 11 lat i mam duze doswiadczenie z jej uprawa. Jezeli Cie to zainteresuje napisze Ci kilka wskazowek ktora GWARANTUJE zaprocentuja plonem.

1. Siej tylko polskie odmiany!! Francuskie,czeskie sa to odmiany przeznaczone na tamte klimaty i u nas sie nie sprawdzaja (owszem bywa ze dadza plon , ale jest klopot z suszeniem) w polsce tylko polskie odmiany!!

2. Siej w sucha, ciepla ziemie. Spr w pogodzie czy w nast 3-4 dniach nie bedzie padac gdyz na ziemiach o tendencji zalepiania nasiona ciezko kielkuja. Na ,,piachach'' nie ma to roznicy a nawet jest wskazany deszcz po siewie

3. Nie waluj posianej kukurydzy.

4. Dobrze przygotuj ziemie, wyrownaj pole tak aby siewnik nie skakal po polu, co ma na celu unikniecie nieprzykrywania ziarna ziemia

5. Jezeli masz mozliwosc aplikuj nawozy wieloskladnikowe razem z siewem

6. Dzien po siewie wjezdzasz w pole z opryskiem od chwastow'

7. Gdy urosnie Ci kuku na 20-30 cm kolejna dawka nawozu. Jakiego i ile to juz tylko i wylaczne Twoja decyzja. Ja osobiscie nie zaluje ich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A dlaczego nie zalecasz wałowania kukurydzy? Przecież na piachu to lepiej bo ziemia jest bardziej zbita dłużej wodę będzie trzymać. U mnie w okolicy praktycznie każdy wałuje kukurydzę a nawet słyszałem o wałowaniu zasianej kukurydzy ciężkim wałem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13
Kiedy zaczynacie w tym roku siewy, myślę że dopiero zaczne ok. połowy kwietnia ;)

Jak pogoda dopisze to pewnie pod koniec kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A dlaczego nie zalecasz wałowania kukurydzy? Przecież na piachu to lepiej bo ziemia jest bardziej zbita dłużej wodę będzie trzymać. U mnie w okolicy praktycznie każdy wałuje kukurydzę a nawet słyszałem o wałowaniu zasianej kukurydzy ciężkim wałem.

 

 

Mozna walowac lec wedlog mnie jest to zbyteczne nic nie pomaga,czlowiek tylko sie kosztuje. Jak siejesz siewnikiem do kukurydzy to kola dogniatajace spelnia czynnosc walu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek94    0

Sory, że tak tutaj zapytam, ale będe siał po raz pierwszy pszenice jarą i nie wiem kiedy zasiać w jakich warunkach itd. <_< może ktos napisać?

 

z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z Was uprawiał takie odmiany jak Silvestre, Amadeo, lub Touran?

jeśli tak to którą z tych odmian polecilibyście na ziemie III i trochę IV klasy? mieszkam na północnym mazowszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Ja też jestem z Mazowsza i polecam San, Blask. W tym roku kupiliśmy Dumkę. podobno bardzo dobra. żywieniowiec powiedział że kiszonka z niej ma dużo skrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja przez ostatnie 2 lata siałem SAN. bardzo ładna kukurydza, na plon nie mogę narzekać, ale podobno wartością pokarmową odstaje od najnowszych odmian, dlatego szukam czegoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Witam ja siałem w tamtym roku odmiany: Silvestre i Graneros dały super plon suchej masy, duża ilość kolb, robiłem jeszcze badania kiszonki z kukurydzy w laboratorium i uzyskały one bardzo dobre parametry(badana robiłem do pracy inżynierskiej). Szybko wzeszły i były dużo lepsze wschody odmian z KWS-u w porównaniu do polskich odmian po ulewach i chłodach jakie przeszły u mnie w tamtym roku po siewie kukurydzy. W tym roku zamawiałem odmiany Silvestre, Graneros, Bellevue, Amadeo.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja siałem rózne odmiany ostatnie lata siałem Mariannę węgierska o wyższej tolerancji na suszę polecam, z polskich jeśli chodzi o wartośc pokarmową polecam odmiane Buran lecz max rośnie tylko 210 cm, dobry też jest blask i san, w tym roku wyrwałem można powiedzieć odmianę OPOKA, na która jedna firma wykupiła patent zobaczymy, nie polecam odmiany Jana oraz Aura kiepskie wschody


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Będzie ktoś siał kuku w tym tygodniu?? Nie wiem czy czekać tydzień i siać po świętach czy w tygodniu siać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to tylko zależy od przymrozków...jest u mnie koleś co sieje w łąkach, przeważnie w czerwcu, raz było po 10 ;) kuku na kiszonkę.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

My będziemy siali dopiero po 20 kwietnia ;) W nocy temp. około zera więc nie ma co się spieszyć ;) Pola zwłokowane więc można troche poczekać


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

A ja też się zastanawiam czy siać już przed świętami. Ryzyko przymrozków jest i tak jak się po 20 kwietnia zasieje. A teraz u mnie robi się coraz bardziej sucho i jak tak dalej się utrzyma to opóźnianie siewu nie wyjdzie na dobre.

 

A czym pryskać zaraz po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja pryszcze po wschodowo. Używam Milagro.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja zdecydowanie poczekam z kukurydzą na po świętach. Z kukurydzą nie ma co się śpieszyć. U mnie na polu pojawił się perz więc pierwszo spryszcze roundupem a gdzieś za 2 tyg posieje kukurydzę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Milagro berze perz ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dokładnie. Millagro spali całkowicie perz. No i chyba nawet taniej wychodzi :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A przypadkiem to Millagro nie spaliłoby zboza tzn. chodzi mi o jeczmien bo mam łake na polu i sie tak po przeczytaniu zastanawiam nad tym Millagro czy nie opryskac tego teraz :P

Co myslicie??

Sorry za OT :)

Chodzi mi o pryskanie przed siewem zamiast roundapu lub po wschodowo killagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin24    8

Witam a tym Millagro to kiedy najlepiej pryskać zaraz po siewie jakie jeszcze byście polecali opryski i czy tym Millagro można pryskać każdą odmianę kukurydzy i jaki to jest koszt na 1h tego Millagro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj