Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Leonardo1    1

kupiłem

Chwastox Turbo 340 SL 1L

to dobry środek na chwasty ? a no i kiedy nim pryskać po siewie czy dopiero tak jak piszą w fazie 5-6 liścia ?

milanreal1    290

Chwastox na kukurydzę? Trochę za słabe. Tylko dwuliścienne może zwalczyć, a co z resztą chwastów?

Wiadomość z agroFakt.pl

mich18    25

Tylko nie chwastox na kukurydze,nie wezmie Ci dobrze zielska i kukurydzy zaszkodzi i to sporo na plonie sie to odwruci.

jankes123    5

u nas na ziarno na jednym polu sie za duzo wysialo bo wyszlo po jakies 110 tys nasion ale tam jest dobra gleba 2 i 3 klasa czarnoziem i troche mokra gleba czy gestosc ta nie zaszkodzi ob zawsze siejemy ok 95 tys nasion odmiana tej kukurydzy to smolan sial juz ktos ja ?

milanreal1    290

A Tobie o co chodzi? Jakis spam czy co?

@jankes123 to trochę za gęsto. A jakie nawożenie stosowałeś?

jankes123    5

nawozenie to tak polifoska 8 200 kg i saletrzak 300 kg i to jest po kukurydzy pole teraz 2 rok kukurydza bedzie i tam jest czarnoziem ciezka ziemia zasobna

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie do kiedy tak mozna kuku siac na ziarno aby uzyskac dobry plon? bo wczoraj wziolem pole i nie wiem czy bym zdarzyl je oganac

milanreal1    290

nawozenie to tak polifoska 8 200 kg i saletrzak 300 kg i to jest po kukurydzy pole teraz 2 rok kukurydza bedzie i tam jest czarnoziem ciezka ziemia zasobna

Z takiego nawożenia + zbyt gesty siew dobrego plonu ziarna nie będzie....

milanreal1    290

Największe zapotrzebowanie kukurydzy na azot to lipiec tym bardziej że uprawiasz na ziarno. W fazie 6-8 liście daj jeszcze 150 kg mocznika.

jankes123    5

no tak ale mocznik rozsiac czy lepiej moze dac teraz ostatnio popularny rsm tylko pryskac go kiedy zeby nie popalic ? bo opryskiwacz ma te specjalne koncowki u nas tylko slyszalem ze dobrze jest pryskac opryskiwaczem z wezami a u nas nie ma tego ?

Edytowano przez jankes123

Pawel20    49

u nas na ziarno na jednym polu sie za duzo wysialo bo wyszlo po jakies 110 tys nasion ale tam jest dobra gleba 2 i 3 klasa czarnoziem i troche mokra gleba czy gestosc ta nie zaszkodzi ob zawsze siejemy ok 95 tys nasion odmiana tej kukurydzy to smolan sial juz ktos ja ?

Jak powschodzi policz rzeczywista obsadę, krajowe odmiany mają to do siebie, ze czasami dużo poniżej 90% ziaren tylko kiełkuje, albo i 60%...... <_<

milanreal1    290

no tak ale mocznik rozsiac czy lepiej moze dac teraz ostatnio popularny rsm tylko pryskac go kiedy zeby nie popalic ? bo opryskiwacz ma te specjalne koncowki u nas tylko slyszalem ze dobrze jest pryskac opryskiwaczem z wezami a u nas nie ma tego ?

RSM świetne wyjście tez w fazie 6-8 liści ale musisz mieć węże.

Przemo17271    0

Panowie mam pytanie po ilu dniach wschodzi kukurydza na nasze warunki pogodowe prawie codziennie deszcz ?

tespis17    21

Gdzie mieszkasz Przemo bo u mnie ani grama deszczu,kuj-pom ??? Zasiałem 22 i 26.04 i jeszcze jej nie widać.

Piotrek1975    318

Byłem dziś w polu i QQ jeszcze nie wyszła siana 29 kwiecień , odgrzebałem pare to mają tylko małe korzonki w dół . W ubiegłym roku to w ciągu tygodnia była na wieszchu tylko temperatura była wyższa i dla tego.

marulekk    61

pytanko może głupie ale ważne... :)

w tym roku mam zasiać ok. 2ha QQ ale raczej nie zasieje wszystkiego przez te codzienne deszcze, jedno pole mam zalane konkretnie i nie zanosi się aby szybko wysechło, czy jak mi zostanie jeden nie zaczynany worek (50k nasion) do następnego sezonu to nie straci ono na jakości i kiełkowaniu ?

PawelWlkp    326

Ja siałem 30kwietnia, wczoraj próbowałem opryskać, ale wtopiłem i musze poczekać do poniedziałku bo za mokro. Ogólnie w tym roku u mnie bardziej bliźniaki potrzebne niż koła do międzyrzędzi. Pryskam adengo 0,4l.W tamtym roku pryskałem i bardzo dobrze zadziałał.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się