Skocz do zawartości

Polecane posty

Arni    1

A czy można stosować roundup do 3 dni po siewie czy nie bardzo?

Miki7211    5

Ja zasiałem dwa lata temu tak wcześnie i zmarzła :P W tym roku będę siał zaraz po świętach

Wiadomość z agroFakt.pl

arassso    3

ja u siebie zawsze poczatek maja koniec kwietnia sieje i zawsze dobrze było w tamtym roku przez opady i zyto opóźniłem i skutkiem tego było z 8 ha zasianych 3 ha marnego zebrane wrony sucho i lipa

deer    176
U mnie ziemia, jest już ciepła, a temperatura wysoka, więc zasiałem. A tyle co może być zimna to mam nadzieję, że nie zaszkodzi... :P

Ciepła to znaczy ile stopni miała ziemia na głębokości siewu nasion QQ.

A mniszek (mlecz) gdzieś kwitł jak siałeś ?

pioter    44

ziemia ciepła a wschody po 10 dniach...byłem świadkiem jak kuku posiana na łące (czarna ziemia) po 15 maja wzeszła po trzech dniach od siewu...

u mnie mleczu jeszcze nie widać...

binek    264
A czy można stosować roundup do 3 dni po siewie czy nie bardzo?

dołączam się do pytania czy ktoś próbował tej metody i z jakim skutkiem ?

deer    176

Można nawet póżnie. Warunek jest taki by kiełkujaca QQ nie powschodziła, czyli żeby zadna część oprysku nie nie spadła bezpośrednio na kiełek, czyli mozna pryskać do momentu jak jest przykryty kiełek.

Arni    1

A czy trzeba stosować nawóz razem z siewem kukurydzy? Czy można jakiś czas przed siewem?

arassso    3

kieyś siałem przed agregatem czyli mieszałem nawozy i wysiewałem przed robieniem pod qq. teraz wale gnój i róznie bywa albo po zaoraniu mocznik albo raz po gnoju mocznikiem robiłem reszta nawozów pod korzeń w siewniku. Potem czasem jeszcze coś sie sypnie ale raczej wiecej sie pryska dokarmia odzywkami

milanreal1    290

Mam pytanie do tych co posieli QQ. I jak wam rośnie? 2 noce temu było u mnie -5, a takiej temp QQ nie wytrzyma...

Miki7211    5

Ja w sobote siałem więc jeszcze mróz by jej nic nie zrobił a po za tym u nas temp nie spadała poniżej 0 B)

SIEWCA    24

Kukurydza zasiana 19 kwietnia, a dziś widać rzędy mimo że od końca marca nie było opadów. Ale na razie ta roślina sobie poradzi, później może zacznie padać.

milanreal1    290

Jeżeli jest sucho w ziemi to QQ wykiełkuje. Tylko teraz to już potrzebuje wilgoci żeby dalej rosła. Ja zasiałem 29 kwietnia bo na sobotę mówili deszcz. Teraz ciągle odwlekają ciągle te opady...

Challenger    3

U mnie tez juz dawno nie padalo ale QQ jakos sobie radzi i widze ze zaczyna juz wschodzic a sialem15 kwietnia...

kat    7

Ny sialiśmy 21. Też już miejscami wylazła. Tylko że dzisiaj temperatura koło 0 sie zakręciła.... Jaki przymrozek może qq przyjąć?

SIEWCA    24

Dwa lata temu w połowie maja kukurydza miała już cztery liście, gdy rano przy gruncie było - 4 st. Młode rośliny "leżały" zmarznięte.

No myślę sobie będziemy siać jeszcze raz. Ku mojemu zdziwieniu po dwóch dniach kukurydza odzyskała wigor i nic jej nie było.

Więc "kat" będzie dobrze......

kat    7

No moja ma dopiero 4 liście. A dwie następne noce zapowiadają z lokalnymi przymrozkami do -3. Ale trzeba byś dobrej myśli :) .

deer    176

@kat miejscami wylazła i już ma 4 liście ??

kat    7

Sorki miało być 2 :) . @siewca pisał wyżej o 4 i się zamyśliłem....

timasz    52

witam Koledzy

mam takie pytanie posialem kukurydze i czy 3 doby po siewie moge opryskac Guardianem plus complite czy nie zaszkodzi to kukurydzy oczywiscie srodek bedzie stosowany doglebowo

z gory dziekuje za odpowiedzi

drzewis98    8

Na jaką szerokość międzyrzędzi siejecie kukurydze, czy jest jakaś zasadnicza róznica czy nie ma jej wcale??? pozdr;)

SIEWCA    24

Ja sieję co 75 cm bo taki mam siewnik i adapter w sieczkarni. Muszę powiedzieć, że ma to wady a najważniejszą jest zachwaszczenie już w wyrośniętym

wysokim łanie. Szczególnie dobrze " radzi " sobie perz, choć wiosną niby go nie ma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się