Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzewoj    0

Przy okazji nasion, jakie stosujecie nawozenie?

Najpierw chce rozwiezc obornik kurzy -> orka -> po ok 3-4tyg wapno koszelowskie 200-300kg/ha z racji niskiego pH (4-5 pH)

i nastepnie nawozy:

Mocznik 300kg

sol potasowa 200kg

fosforan 200kg

czy takie dawki wystarcza na glebe srednia / lekka?

Pawel20    49

Jak popada w odpowiednim czasie to az nadto. Ale mocznik podziel na co najmniej dwa razy, 150kg pod agregat i 150kg pogłównie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gospodarz28    0

proponuje 300 kg mocznika pod agregat a fofor i potas ok w podsiewacz ...modne sa teraz nawozy micro w rządek co ida ...ja biore na probe physiostart z timac agro ...podobno dziala dobrze

kissmy...    57

tylko uwaga z potasem w podsiewaczu (lepiej unikać chlorków), również koledzy na ppr polecali połowę fosforu rzucić pogłównie, a tylko 100kg polidapu w podsiewacz (najlepiej byłoby wymieszać go jeszcze z saletrzakiem), a sól potasową proponuję rozrzucić rozsiewaczem przed siewem i to raczej 300kg/ha (chociaż przy dobrym przedplonie i wysokiej zasobności można ograniczyć)

waldek25    3

tak tylko ża ja w tamtym roku dałem 300 kg mocznika przed siewem i później qq wolniej oddaje wode ciężko aby wilgotność ziarna spadła w tym roku dajemy polifoske6 w podsiewacz i pogłównie 150 kg saletrosanu w 2 dawkach no i przed siewem ok 25 tys l gnojowicy + dokarmianie dolistne

ludwik1983    2
Napisano (edytowany)

koledzy siał ktoś odmianę agro yoko z kws-u co o niej sądzicie

Edytowano przez ludwik1983

Andrzej24871    12

Azot nie koniecznie w dwóch dawkach nawet lepiej w jednej przed siewem bo wymiesza się z ziemią ale lepiej dać np 2 części mocznika i 1 część saletry żeby ładnie od samego początku pędziła , azot tylko w moczniku nie jest super pomysłem przed siewnie , a co dopiero w dwóch dawkach jeśli tylko mocznik to przed siewem lepiej i wymieszać z glebą a nie później żeby w powietrze leciało .

Pawel20    49

Tak tylko qq najbardziej azotu potrzebuje w późniejszej fazie rozwoju, czy w ziemi w lipcu bedzie cos jeszcze z mocznika rozsiewanego w kwietniu?

melon10641    158

witam, spotkaliście się może z nasionami firmy RAGT a dokładnie z odmianą Friedrixx FAO260-280 ? Wczoraj był u mnie gościu z firmy która skupuję mokrą kuku i mi taką proponował, byłbym wdzięczny gdyby ktoś o niej coś napisał

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

RAGT to chyba jedna z najlepszych firm produkujących nasiona,

nie sialiśmy jej jeszcze, ale ma wpasc odmiana Fisixx (?) no i plus że jest dentem

Karol I    1

Witam. Macie już może nasiona qq? Bo ja już dostałem z pjoneera i troszke się niepokoje. Po otwarciu worka pr38n86 co się okazało ziarno jest małe, drobne wygląda niczym poślad. Jednostka waży 15kg a nie jak w zeszłym roku 25kg co na masę 1000 ziaren strasznie mało, a odmiana pr39f58 jest w porządku grube ładnie ziarno.

Teraz pytanie czy te drobne nasiona będą tak samo kiełkować jak grube dorodne ziarno? Znajomy mówi że mogą mieć gorszy wigor i gorzej plonować. Czy ta odmiana się tak zepsuła czy to jakiś przekręt?

tespis17    21

Kolego małe i drobne oraz dużo pośladu -więcej wychodzi na hektar.

Mam nadzieje że z tego roku jest worek i w tym roku zaprawiany??? Napisz jaka zdolność kiełkowania jest na worku??

Na Twoim miejscu zrobiłbym próbę kiełkowania aby mieć na 100% pewności. Pamiętaj etykieta i F-ra są dowodem reklamacji.

jarek_cel3    0

Kolego wpływ grubosci ziaren nie ma wplywu na jakosc kielkowania czy wigoru,jezeli zostaly zatwierdzone do obrotu,musza spelniac pewne wymogi,wiec sie nie martw a 15kg przy 80000 ziaren to calkiem mozliwa ilosc:D

tomaszek12    13

Witam koledzy jaką kukurydzę na ziarno polecacie na lekkie gleby (piachy) 6 klasa i na trochę ściślejszą 4 i5 klasa

melon10641    158

@ mlodyy a miałeś do czynienia z tą firmą? I w ogóle czy ktoś z was uprawia qq na rędzinach/borowinie i chciałby polecić jakieś odmiany?

waldek25    3

koledzy a jak u was jest z dostępnością odmian QQ bo u nas już nie ma niektórych odmian szczególnie ziarnowych największa oferta to qq ziarno/kiszonka ale też szału nie ma . a jak jest u was?

koledzy a jak u was jest z dostępnością odmian QQ bo u nas już nie ma niektórych odmian szczególnie ziarnowych największa oferta to qq ziarno/kiszonka ale też szału nie ma . a jak jest u was?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@

melon10641

raczej nie miałem z nią do czynienia, chyba ze x lat temu, ale z tego co wiem to dobra firma :) zobaczymy jak to bedzie w polu :)

beowulf87    1

witam nigdy nie sialem kukurydzy, okreslenia: wczesna, sredniowczesna itd. odnosza sie do regionow w ktorych pewne odmianhy maja racje bytu? Interesuje mnie odmiana ktora mozna siac w polowie kwietnia koncu kwietnia, a wszyscy polecaja Bosmana ktory jest odmiana pozna, chodzi tu o kres wegetacji, w sensie srednopozna ma ten sam okres wysiewu ale pozniej sie zbiera? jest tez kwestia rejonow uprawy u mnie pasuje strefa 2 czyli moga byc tylko odmiany miedzy 230-260

Mateusz6340    17

A na co chcesz przeznaczyć tę kukurydzę? bosman to kukurydza która się nadaje na ziarno i na kiszonkę (z większym przeznaczeniem na kiszonkę)

Edytowano przez Mateusz6340

Naskom    10

Witam. Zamówiłem wczoraj qq. Jednak nie taka jak chciałem. Niestety Ricardinho już nie było, chyba trochę zaspałem z zamawianiem. Wybrałem Amadeo z Kws, zapłaciłem 284zł netto za jednostkęm 50tys nasion. Czy ktoś z was uprawiał już Amadeo i mógłby się podzielić swoją opinią?

Camry    8

Witam ,mam siewnik do kukurydzy ale sieje w rzędzie co 16cm ,a rozstaw co 72 cm, na kiszonkę było oki ale teraz chcę zasiać na ziarno,siewnika nie mogę inaczej ustawić bo nie mam więcej kół zębatych (trzeba by je dorabiać). Jeśli zrobię rozstaw co 80 cm ,byłoby dobrze ? czy nadal będzie za gęsto? i przy koszeniu kombajnem nie było by problemów? .Taki rozstaw byłby mi na rękę bo akurat wchodziłby by mi ciągnik

Edytowano przez Camry

MichalR    33

Kolego nie ten temat. Na ziarno tylko 75 cm, bo rzadko spotyka się inne rozstawy. 16 cm w rzędzie też będzie ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się