Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalR    33

@ mich18 miałem ricardinio w poprzednim sezonie, w tym też mam. Dobrze wychodzi na ziemiach w dobrej kulturze, nie znosi gleb zimnych w początkowej fazie wegetacji, muszę ją traktować fosforem za każdym razem, w tym roku odkryłem też, że kwaśne ziemie też jej nie pasują, tyle z minusów.

Jak już przejdzie korzystnie początkową fazę to daje na prawdę ładny plon, w zeszłym roku właśnie ricardinio plonowała mi najlepiej, wilgotność ziarna też byłą dobra.

mich18    25

No własnie ta odmiana nie lubi gleb zimnych bo 3 razy pryskałem odżywką z fosforem bo robiła się fioletowa,ale teraz jest piękna.

• Like 1

emo87    5

ktoś siał kukurydze Borelli i Koenixx? prosze o opinie osoby które wiedza cos o tych odmianach na własnym przykładzie z zeszłego roku....

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel101210    0

Witam :) Już za jakiś miesiąc może nawet wcześniej niektórzy wjadą w pole kosić kukurydzę na kiszonkę :D W tym temacie możecie pochwalić się ile macie ha qq ? jakim sprzętem będziecie kosić, wozić i ubijać :) Jakie macie odmiany ? Na kiedy planujecie kosić ? Ja z wujkiem planujemy jak co roku na początku września :P Niektórzy już koszą qq ale to na zielonkę dla bydła

mrursus95    14

To ja zaczne :D

Kukurydzy w tym roku mam 7 ha kukurydzy,

Kosić będzie jak co roku Mengele Mammut 6800, a wozić będą 2x Case 1255xl z rozrzutnikami 10t lub Case 1455xl i Case maxxum 5150 z takimi samymi rozrzutnikami.

Ubijać w tym roku będzie na pewno Valtra A83 & Stoll F15 i New Holland TD5030 & Agromasz Ł-106.

Odmiany już nie pamiętam.

Kosić będą po 20 września.

DeutzM610    0

A wiec tak ja kukurydzy mam 8ha i będę ja kosił po 25 września Claas'em 830&champion 345.

Woził będę DF M610+ przyczepa samozbierającą (trzeba jeszcze kupić <_< ). Farmer 10244 C1+ Cynkomet 8t

Fendt 311LSA + warfama 6t

Deptać będę ladowarka DF 30.7, Farmer F8244 C2, Zetor 7011.

Odmianty to: Pioneer A79 i F58

Myślę ze pójdzie tak samo sprawnie jak w zeszłym roku :) .

Edytowano przez DeutzM610

casejx80    33

u siebie będe kosił 2.5ha u wujka też tyle czyli razem jakieś 5 ha będzie koszone new holland td5030 + sieczkarnia unia foko + przyczepa metal fach na pryzmie new holland td80d +metal fach w tym roku pewnie zaczniemy na początku września bo susza strasznie dopija nam kukurydzę teraz gdyby padały deszcze to by jeszcze odżyła i chociaż w kolbe by ładowała i tak juz pożniwach jestem tydzień to niech pada ile chce ;) my juz od tygodnia ukaszamy dla bydła bo nie ma na co wypóścić wszytsko wyschło ... ;/

pawel101210    0

No to ja napiszę jak to będzie wyglądać u wujka :) kosić pewnie będzie: Ursus C-360 + Kemper Sprinter :) wozić: Ursus 3512 + Pol-Mot Warfama T-604 , Ursus C-330 + Rozrzutnik :P Ubijać i rozgarnywać turem pryzmę będzie: Farmer F-9258 TE :D w tym roku wujek posiał ponad 5 ha kukurydzy z czego ponad 3,5 ha idzie na kiszonkę a reszta na ścięcie na zielono dla bydła. Odmiany to: San i Bzura. Ja przewiduje koszenie na początek września

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to tak.W tym roku zasiane 6 ha kukurydzy,kosić będzie Ursus-C360-3P razem z sieczkarnią fella mh30.Wozić Ursus 902,a ubijać kolejny ursus 902.

jaco10014    0

U mnie 6 ha kosił będę exsapic po 10 września a ronaldinio po 25 września Mengele sf 5000 transport M-F 592+ Warfama N-266 8t i Pol-mot 8014 z przyczepą Mengele a na pryzmie Pol-mot 10014 z ładowaczem

Prezes1352    14

A więc tak kukurydzy w tym roku mam 75ha wszystko na kiszonkę idzię. Planuje tak gdzieś koło 20 września wjechac.

Zestaw to:

sieczkarnia

-Claas Jaguar 900

wożą

-Claas Arion 640 cebis + Quantum 5700s

-Fendt 410 vario + Pottinger EUROPROFI 4500 D

-New Holland T6090pc + Pottinger TORRO 5100 D

-New Holland t6020 plus + Pottinger TORRO 5100 D

Ubijają

-New holland t5060+ Quicke 45

-JCB 535-95

- NEw Holland t6050 plus

PeterG14    114

Ja planuję ok. 15/ 20 września wjechać na kukurydzę. Zestawy skromne bo do koszenia Ursus 1014 z sieczkarnią Pottinger MEX GT, do odwożenia 2x ursus c360 + D47B z obstawkami i do ubijania Ursus 1614 i MTZ 82 + ewentualnie ursus c330. Areał to 1 ha u mnie i ok. 4 ha u kuzyna, wszystko jednakowa odmiana ronaldinho.

damian40000    85

u nas w tym roku przez ostatnie suche tygodnie kukurydzę mocno przypaliło. Na 6 klasie uschła całkowicie. Jak pogoda pozwoli to w następnym tygodniu pewnie zaczniemy kosić. Odmiany to pionier A98, drim i cyrkon.

ReMeK8250    30

Wujek zasiał 6.30ha kolega 4ha z hakiem wujek 4ha na kiszonke kolega 3ha. Pierwszy rok będzie cięte swoim sprzętem Mengele MB300 która będzie współpracować z MTZ 82 a wozić będą C360 z D47 x2 u wuja a u kolegi C360 z D47 i C355 z rozrzutnikiem dwu osiowym 4t oczywiście wszystkie z nadstawkami wszystko, deptać będzie Zetor Forterra 9641&Trac Lift 260SLi. Wozić każdy będzie sam bo nie będzie tak dużej wydajności jak w ubiegłych latach kiedy ciął Agrostroj Prostejov ale pan brał tak drogo że była potrzeba kupienia swojego sprzętu. Tylko deptać będzie u kolegi wujo a kolega u wuja będzie cioł swoim ciągnikim i tak wygląda u nas akcja kukurydza.

Pawel6800    0

Ja planuje wjechać w pole we wtorek. Kukurydza jest już idealna do koszenie. Mam jej 3 ha. Kosić będzie deutz fahr dx 4.50 a ubijać ursus c360 3p.

pawel101210    0

U wujka od wtorku czyli trzeci dzień tniemy kukurydzę :) już praktycznie wszystko wykoszone może jutro uda się to dokończyć a jak nie to w sobotę się dokończy i czekać 6 tygodni

a8185    25

u mnie jest 10 ha. podsycha u dołu ale ziarko jeszcze nie takie. mysle ze jakies 10-15 dni trzeba spokojnie poczekac :)

borec97    23

My kosiliśmy 28.08 1.4ha ciął zetor 7211&silosokombajn z364. Woził ursus c360, a deptał ursus 1014. A czekać 6 tygodni żeby kuku się dobrze ukisiła.

Edytowano przez borec97

krzychoo124    1

u mnie 7,5 ha i u wspólnika 6ha. Myśle że ruszymy gdzieś tak za 2 tyg. kosi Fortschritt E 281C a odwożą 2x C360+D47 z nadstawkami oraz jak uda mi się kupić to Case JXU95 z przyczepą zbierającą Deutz Fahr, a ubija 1614 z TURem

pawel101210    0

na co czekać 6 tygodni?

6 tygodni żeby się ukisiła wujek otwiera po 6 tygodniach od zakrycia pryzmy niektórzy otwierają po 8 tygodniach podbno wtedy lepiej jest zakiszona

a8185    25

eeee bzdurne twierdzenia. <_< kukurydza jako pasza weglowodanowa kisi sie szybko. 2-3 tygodnie wystarcza w zupelnosci

Jezeli chodzi o kiszonke z trawy to owszem 6-8 tygodni potrzeba :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się