Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A dlaczego nie zalecasz wałowania kukurydzy? Przecież na piachu to lepiej bo ziemia jest bardziej zbita dłużej wodę będzie trzymać. U mnie w okolicy praktycznie każdy wałuje kukurydzę a nawet słyszałem o wałowaniu zasianej kukurydzy ciężkim wałem.

Mozna walowac lec wedlog mnie jest to zbyteczne nic nie pomaga,czlowiek tylko sie kosztuje. Jak siejesz siewnikiem do kukurydzy to kola dogniatajace spelnia czynnosc walu.

Lisek94    0

Sory, że tak tutaj zapytam, ale będe siał po raz pierwszy pszenice jarą i nie wiem kiedy zasiać w jakich warunkach itd. <_< może ktos napisać?

z góry dzięki :)

andrzej2110    529

Będzie ktoś siał kuku w tym tygodniu?? Nie wiem czy czekać tydzień i siać po świętach czy w tygodniu siać.

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    44

to tylko zależy od przymrozków...jest u mnie koleś co sieje w łąkach, przeważnie w czerwcu, raz było po 10 ;) kuku na kiszonkę.

Gorzupiak    0

My będziemy siali dopiero po 20 kwietnia ;) W nocy temp. około zera więc nie ma co się spieszyć ;) Pola zwłokowane więc można troche poczekać

Michu7    4

A ja też się zastanawiam czy siać już przed świętami. Ryzyko przymrozków jest i tak jak się po 20 kwietnia zasieje. A teraz u mnie robi się coraz bardziej sucho i jak tak dalej się utrzyma to opóźnianie siewu nie wyjdzie na dobre.

A czym pryskać zaraz po siewie?

milanreal1    290

Ja zdecydowanie poczekam z kukurydzą na po świętach. Z kukurydzą nie ma co się śpieszyć. U mnie na polu pojawił się perz więc pierwszo spryszcze roundupem a gdzieś za 2 tyg posieje kukurydzę.

kat    7

Dokładnie. Millagro spali całkowicie perz. No i chyba nawet taniej wychodzi :P .

mickas092    320

A przypadkiem to Millagro nie spaliłoby zboza tzn. chodzi mi o jeczmien bo mam łake na polu i sie tak po przeczytaniu zastanawiam nad tym Millagro czy nie opryskac tego teraz :P

Co myslicie??

Sorry za OT :)

Chodzi mi o pryskanie przed siewem zamiast roundapu lub po wschodowo killagro

marcin24    7

Witam a tym Millagro to kiedy najlepiej pryskać zaraz po siewie jakie jeszcze byście polecali opryski i czy tym Millagro można pryskać każdą odmianę kukurydzy i jaki to jest koszt na 1h tego Millagro

milanreal1    290

Aha i powiedzcie jeszcze jak działa te milagro. Czy musi być dane dolistnie (tak jak roundup) czy dane na czysta ziemię spali korzenie chwastów?

tomekjas    0

milagro albo titus to preparaty które zwalczają perz, chwastnicę (prosowate)samosiewy zbóż owies głuchy w kukurydzy i w ziemniakach. Działają po przez liście.

arassso    3

ja to róznie używam od pola i stanu zachwaszczenia i występowania chwastów. Ale najczęściej tam gdzie pola już wyprowadzone z perzu i długo je uzytkuje to titus i milagro. Jak nowa dzierżawa merlin albo maister

Lisek94    0

Ja już kuku zasiałem, czekam aż wzejdzie. Nie ma co czekać lepiej siać jak najwcześniej, bo przymrozek to może być nawet koniec kwietnia.

kat    7

Milagro jeśli dobrze pamiętam pryska się od 4 do 8 liści QQ.

A powiedzcie mi czym pryskać na polu które jest czyste od perzu? Czy opryski typu Mocarz poza chwastami dwu liściennymi niszczą także chwastnicę?

arassso    3

w wolnych od perzu pryskam mustangiem i titusem czesem jeszcze milagro. Szczerze to u mnie różnie pryska sie różne kawałki ale najczęściej titus i mustang

milanreal1    290

To zależy. U mnie rok temu z wałowaniem dopiero po 2 tyg wzeszła. Koła od ciągnika trochę wgniotły ziarnka i trochę musiałem czekać. Ale zazwyczaj to wschodzi tak że po 1 tyg to już widać jak z ziemi wypuszcza.

SIEWCA    24

Milagro zwalcza chwasty w kukurydzy a przede wszystkim rosnący zielony, ok. 15cm wysokości perz. Kukurydza ma wówczas 6-8 liści właściwych.

Gorzupiak    0

Nie wiem jaki sens jest teraz siać QQ ? Nie lepiej zasiać w "ciepłą ziemie" ? Wtedy wschody dużo lepsze no i mniejsze ryzyko porażenia przymrozkami :P

Laki    0

Przepraszam, że w nieodpowiednim miejscu pytam, ale może ktoś mi doradzi, w jakiej ilości /ha należy wysiać nawóz "Lubofos Corn" siewnikiem punktowym z dozownikiem nawozu.....???? Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

andrzej2110    529

Na worku masz dawkowanie nawozu :P

Ja już kuku zasiałem, czekam aż wzejdzie. Nie ma co czekać lepiej siać jak najwcześniej, bo przymrozek to może być nawet koniec kwietnia.

A myślałem ze ja będę 1 na AF z QQ. Ja sieje w środę.

Lisek94    0
Nie wiem jaki sens jest teraz siać QQ ? Nie lepiej zasiać w "ciepłą ziemie" ? Wtedy wschody dużo lepsze no i mniejsze ryzyko porażenia przymrozkami :)

U mnie ziemia, jest już ciepła, a temperatura wysoka, więc zasiałem. A tyle co może być zimna to mam nadzieję, że nie zaszkodzi... :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się