Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kryssr    50

u nas dziś skoszona :)

koleś wpadł clasem z trzema do odworzenia i lecą po regionie i tną wszystkim

górkami kuku była cała zżółknięta a dołkami zielona, ładnie się wymieszało i miejmy nadzieję że będzie git :)

jutro z rana jeszcze raz ugnieść i obsypać :)

Gago    0

ja to zaraz na początku września ciałem chyba 2 :P bo inaczej się nie dało tak dziki dokuczały że z 1 ha to mi wytłukły ok 30 ary ;[ i tak jest co roku trzeba szybko kosić bo moze jej nie być. A co do koszenia to Axosem z PZ-tko sasiada ganiałem i Forterra obracała na zmiane bo 3 przyczepy było ale empo maxymalne było :D Jak dobrze się zjeździ to bardzo mało popsutej jest ,a co do przykrywania to folie daję ale słyszałem też że ludzie liśćmiz buraków przykrywają i podobno dobre to jest nie ma popsutej ale coś mi się nie chce w to wierzyć :huh:

slaw17    22

10 ha kuku skoszone 27 września. Sezon kukurydziany uważam za zamknięty tylko jeszcze 7 ha lucerny muszę zebrać.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel01    0

Mam do was pytanie.

Powiedźcie mi czym sie różni odmiana kukurydzy genem Bt , a dentem i flintem ?

na co należy zwracać uwagę przy kupnie ?

Jak macie jakieś zdjęcia chętnie zobacze.

bercikoo    0

ja mam zamiar kupic kukurydze z pioneera na ziarno jaka byscie mi polecili moze ktos ma doswiadczenie z ta firma

Firek    2

Jeśli Pioneer to polecił bym ci PR38N86 jak dla mnie nie ma obecnie lepszej odmiany, chyba że GMO

Mlody60    3

Siemka:)W tym roku dobrze też sypała qq odmiana KWS;)W moim rgionie małopolski byli zadowoleni zbierali 15t z 1ha no ale mokrej tak od 30%-36% :)

marko19    0

Witam mam pytanie co do takich odmian jak SUMARIS AMBROSINI RONALDINIO CASSILAS CANNAVARO ATLETICO jak z plonami i wymaganiami???Sieje kukurydzę na kiszonkę i w tym roku najbardziej byłem zadowolony z SUBITO TAXI .SUBITO siałem na IIIA-IIIB nieziemsko gęsto gdzieś koło 115tysi/ha i pomimo tego wyrosła na jakieś 3m-3,5m a taxi to to na 105tysi/ha wysokość max 3m ale kolby naprawdę zacne były zdarzało się że miała nawet po 3 dorodne kolby.Na słabszych IV był siany GRANEROS na 105tysi/ha plony przyzwoite co ciekawe na przepłonach lepszej ziemi nie było znaczniejszych różnic w wielkosci i przy kolbie

Pawel20    49

Im gęstsza tym wyższa (oczywiście jak nie przypali), posiej tak jak zalecają 90 tyś ziaren i ciesz się energetyczna kiszonka.

marko19    0

Im gęstsza tym więcej masy a energii mniej oczywiscie 90 to troszkę za mało jak na dobre stanowiska i nawożenie 100-105 to optimum.

eMWu    484

Ma ktoś może cennik kukurydz Limagrainu (LG)? Najbardziej interesuje mnie cena za jednostkę odmian 30.223, 30.224, 30.238 ("strawny piegus"). Orientuje się też ktoś w cenie GMO od Pioneera, tj. P8000Y?

Edytowano przez eMWu

komodo    86

my siejemy 78-80 tys na slabszych ziemiach i 85 na 2-3klasie nie liczy sie masa ogolna tylko kolba a im wiecej swiatła tym ladniejsza bedzie kolba.Sasiedzi sieja po 100-120 i nigdy jeszcze wiecej nie zebrali a jak jest gesta to jest wysoka pod warunkiem takiego roku jak ten czyli opadow gdzie praktycznie siejac 130 tys wyzywiłaby sie ,kolba co prawda licha ale jak ktos idzie na masa to idealne rozwiazanie Natomiat jak jest suchy rok to im gesciej tym gorzej ani masy ani kolby najlepiej mozna to zaobserwowac jesli gdzies na granicy nałoza sie na siebie redliny z poczatku te podwojne tak rosną ze szok ale w miare upływu czasu zaczyna brakowac pokarmu wody i przewaznie szybciej usycha a kolby to są wymiarów tej 3 kolby na normalnej kukurydzy sianej co 75cm i 80tys na ha.

karol19    7

nie chcę zakładać nowego tematu, ale z racji że mamy już nowy rok to chciałbym poruszyć temat odmian kukurydzy ziarnowej na 2012, ziemie klasy 4 i 5 , proszę o opinie

atomik    145

czy ktoś zna cenę na ten rok kukurydzy z Pioneer'a konkretnie odmianę A79 i N86 ? i jak u was się udawały ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie chcę zakładać nowego tematu, ale z racji że mamy już nowy rok to chciałbym poruszyć temat odmian kukurydzy ziarnowej na 2012, ziemie klasy 4 i 5 , proszę o opinie

Z Polskich bardzo tania i przezemnie od bardzo dawna na AgroFoto zachwalana KB 1903! Co roku plon praktycznie taki sam, w tym roku dała jedynie wiecej ze wzgledu na dostatek wody.

Nie widzę lepszej odmiany na słabe ziemie.

Region Północno-Wschodni.

Polecić również mogę Maisadoura MAS 32, oraz KWS Amadeo.

komodo    86

czy ktoś zna cenę na ten rok kukurydzy z Pioneer'a konkretnie odmianę A79 i N86 ? i jak u was się udawały ?

to zalezy od terminu płatnosci ja juz zamawiałem jesli zrobisz to do 15 stycznia to

A79-465zl netto

N86-465 netto nie wiem jakie przeznaczenie ale N86 wyłącznie ziarnowy mieszaniec i A79 tez głownie na ziarno

atomik    145

za ile nasion ? i co jeszcze sprawdzonego z Pioneera na słabsze piaszczyste stanowiska ?

Edytowano przez atomik

komodo    86

80tys jednostka.Sprawdzone no ja moge tylko kiszonkowe a ty chyba na ziarno skoro wybierasz te

komodo    86

F58 455,70zl netto dobra ja polecam A98 naprawde na roznych glebach siałem i juz trzy lata w tym roku na 5klasie okolo 3m miała a na lepszej okolo3,5 m bo jesli na ziarno to znajomy sieje 30 ha i mowił ze Clarica jest niesamowita jak jest susza czy słabsza ziemia cała energia idzie na rozwój kolby.Wczesniej siałem tez T84 takze byłem zadowolony.

A98 -340zl netto

Clarica-437zl netto

atomik    145

a w tym roku co siejsze z odmian na słabsze gleby ? bo 3b klasy mam w całym gospodarstwie możę niecały hektar bardziej 4b 5 i 6 mnie interesuje

komodo    86

ogolnie w tym roku jade juz na samej A98 6 jednostek i z monsanto na sprobowanie tylko w tym roku akurat bedzie wiekszosc okolo7ha na dobrej tylko na jednym polu gorki troche takze specjalnie kombinował nie bedejestem z niej zadowolony i z tego co czytałem gdzies tu na forum to A98 kto siał wszyscy byli zadowolenie a do odmian nowych trzeba podchodzic z rezerwa bo niektore sa tylko rok i sa wycofywane mimo ze poprzedzały badania jednak nie zawsze sie sprawdzaja a jak siegam pamiecia i odkad mam katalogi pioneera czyli 2006r to A98 jest w ofercie

EmilPlayP    0

Przyłączam się do dyskusji, w sumie też się zastanawiałem nad odmianą kiszonkową, w tamtym roku 5 jednostek pioneer T13, wyszła super, pierwszy rok pioneer i już to się nie zmieni mimo sprzyjających warunków w tym roku, to i tak plon powyżej oczekiwań ! W tym roku wybrałem H32 na spróbowanie, sporo tańsza - bo w tym roku T13 bez rabatów itp 475, a H32 370. Wybierałem coś na słabsze gleby bo u mnie piaski 4 klasa. Trochę załuję że nie wziąłem jednostki A98, szczerze to polecam sa słabsze gleby T13 ! Od razu piszę, że najlepsza może być odmiana ale bez warunków to i to nie urośnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się