Skocz do zawartości

Polecane posty

Pieter1224    0

Witam kolegów. Mam małe pytanie. Wiem że teraz nie jest wiosna ale rolnik musi cały rok myśleć jak najtaniej produkować. Wydzierżawiłem sobie dodatkowo 10 ha. Chcę na tym kawałku posiać kukurydzę na ziarno. Jest pewien problem. Pole jest bardzo zaperzone. Pytam co będzie lepsze, teraz popryskać klinikiem i zaorać na zimę czy po siewie popryskać Tityusem. Jaka jest cena 100 titysa?

kobra89    66

Tytus slabo dziala bierz Majstra mialem porownanie w tym roku czesc tym i tym srodkiem jest duza róznica Tytus nie bierze czarnobli i chwastnicy polnej!! a teraz pryskaj Roundapem!! i zaorz w pazdzierniku.

Pieter1224    0

kobra89. Kiedy można pryskać Maistrem. Chodzi mi o to czy poradzi sobie z perzem. Nie wiem czy zdążę popryskać na jesieni klinikem.

Wiadomość z agroFakt.pl

marekgizio    1

Daj sobie spokój z Roundupem.

Pryskaj jak kukurydza ma 5-7liści Milagrem, po 2-3 latach pole będzie czyściutkie ze wszystkiego.

Ja jak biorę nową dzierżawę to zawsze sieję kilka pierwszych lat kukurydzę i mam spokój a potem ładne pole pod pszenicę.

Pieter1224    0

marekgizio. Mi chodzi o taką technikę uprawy jak Ty mi napisałeś. Teraz nie mam za wiele czasu na pryskanie glifosadem. Na pewno nie będzie kłopotu z perzem w kukurydzy na wiosnę jak teraz nie popryskam. Pytam się bo nie chcę póżniej oglądać gówna na polu.

Pawel20    49

właśnie skończyłem ugniatanie pryzmy :) Kiszonka z kukurydzy 2011 zakończona :)

A kolacja i występy artystyczne były:D U mnie dalsi sąsiedzi jeszcze walczą, gdzieś tam sieczkarnia NH huczy :)

jaro    163

właśnie skończyłem ugniatanie pryzmy :) Kiszonka z kukurydzy 2011 zakończona :)

I ja też właśnie skończyłem :D .

Edytowano przez jaro

Pieter1224    0

Koledzy mam nadzieję że was nie denerwuje swoimi pytaniami odnośnie tego perzu w kukurydzy. Jeżeli chodzi o kukurydzę to jestem laikiem. W tym roku posiałem pierwszy raz tą roślinę. Za to w zbożu mam wiedzę. W tym roku pszenicę sprzedałem w jakości pomimo ogromnej liczby opadów.

jaro    163

Co się stanie jak przez 24 godziny nie obsypię pryzmy ?(jest przykryta folią)-będzie naprawdę źle czy jako tako ?

b0gdan    85

ja 3 lata temu miałem taka sytuację: w sieczkarni oberwało sir coś i rozwaliło wszystkie noże, zanim sąsiad ja naprawił minęło 5 dni, a wykoszona była połowa kukurydzy. przykryliśmy ja tylko folią, a pózniej dokosiliśmy resztę i o dziwo nić się nie psuło ponad plan :)

karolu    1

Z tym perzem to ja bym teraz glifosatem atakował - na wiosnę przynajmniej jeden problem z głowy... W tym roku pryskałem milagrem i wcale tak różowo nie było - perz zabiera nawóz, wodę kukurydzy i zagłusza ją a milagro trochę przytępia wzrost, jeśli do tego oprysk nie zadziała to uprawa w plecy.... Teraz glifosat a na wiosnę przed wschodami np lumax, tak żeby po wschodach był czas na ewentualne poprawki.

Pieter1224    0

karolu. Myślałem że milagro albo maister niszczy całkowicie perz. Sam już nie wiem co robić. 10ha posiać i w plecy to trochę szkoda. Możesz napisać jakie było nasilenie perzu po milagro.

marekgizio    1

karolu --> może nie dałeś dawki perzowej ale chwastnicową bo coś takiego nie powinno mieć miejsca.

A tak wogóle to musimy to kiedyś omówić przy jakimś napoju.

hoodoowca    3

Jeszcze dużo jest sporo kukurydzy sianej późno.Ja siałem część 26 maja po zbiorze 1szego pokosu trawy-zbiór początek pażdziernika.

milanreal1    290

Ja dziś kosiłem qq, ale tym razem poważnie myślę o kupnie jednorzędówki, dziś 3 awarie i więcej naprawiania niż koszenia. qq była rzadka a dość dobra.A i wydajność bardzo dobra ;)

danielhaker    805

Co się stanie jak przez 24 godziny nie obsypię pryzmy ?(jest przykryta folią)-będzie naprawdę źle czy jako tako ?

Nic się nie stanie. Znajomy opowiadał jak kilka lat temu zrobiła m się za duża pryzma że folia była za wąska to przeczekali jeden dzień, ona wtedy sama się zmniejszyła i jak przykrywali na drugi dzień to folii już starczyło. A jak niektórzy sieją po kilkanaście ha kukurydzy i w jeden dzień nie zdążają to też przykrywają następnego dnia.

karolu    1

Marek zapraszam na jeden z pokazów poletek doświadczalnych za około 2 tygodnie w okolicy garwolina - jeden z rolników zrobił mi prezent i zasiał poletka z zakupionej kukurydzy :) . W tym roku w mojej okolicy bardzo wielu rolników miało problemy z odchwaszczeniem kukurydzy - ja zdążyłem w ostatniej chwili, ale na piasku było już za późno - susza zrobiła swoje.... Dlatego w przyszłym roku tylko ochrona przedwschodowa a teraz do zimy gdzie się tylko da glifosat

ursus1991    8

A co myślicie o przykrywaniu pryzmy sama ziemia. Pamiętam kiedys jak robiliśmy z liści buraków to sama ziemię obsypywaliśmy, i tylko odpadała warstwa ok 5cm, a reszta była super. Ale się pytam bo nie wiem jak to jest z kukurydzą ?

Pawel20    49

Zbyt drogi interes kukurydza, żeby pozwolić sobie na takie ryzyko. Szkoda Ci 430 zł za folie 12x33?

hoodoowca    3

Nawet w miejscu w którym folia pęknie kupa się czasem popsuje,przykrycie samą ziemią gwarantowane 30-50% w gnój.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się