Skocz do zawartości

Polecane posty

adrin6231    13

42ha kukurydzy razem ze szwagrem

sprzęta jaguar 900 kemper 8 rzędowy

ciągniki zetor 7341, 10540 deutz fahr agrotron,Nh td95d, fendt 714 vario x2 i case jakis stary maxum od somsiada 4 przyczepy vogla i rozrzutnik. do ubijania fadroma ił i teleskop clasa.

rozruch po 1.09. :-)

Farmer94    0

u mnie 6ha qq i 1,5 słonecznika

skład: mengele sf 4000, case jxu 105 + rozrzutnik 6t, 3512 + d 47 zetor 5211 + d 47 i john 2140 do ubijania B)

skrzynia662    3

U mnie do koszenia 5.3 hektara a kukurydza juz 2.20metra koszenie w pazdzierniku na poczatku ktos pryjedzie classem kosic jaguarem ale nie pamietam nazyw 6 rzedowy na pryzmie case 845xl + tur i łych z tyłu rozgarniacz betonowy, koparka jcb i t_25 z opryskiwaczemn z zakwasaczem muj deutz 4.51 + rozrzutnik kturym bede smigał 14 tonowy a reszta sasiedzi z rorzutnikami lamborghini 2, case 2,mf255 2,renault 85.14 ,+ deutz 4.31 agroprima +ładowacz maileux i łycha na 2 pryżmie

oto moje maszyny i sasiadów

moje to

deutz 4.51 +rozrzutnik 14 tonowy

t-25 + opryskiwacz 600l

koparka jcb

pozrdawiam w pazdzierniku wrzuce foty koszenia

:rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

jobsik    0

3 ha qq wszystkiego, dla jałówek będzie cięte za jakiś miesiąc, sprzęt do cięcia to kosa i lada, a zbieranie na dwukółkę, a na kiszonkę będzie jakoś w październiku, będzie cięte jaguarem (nie wiem do dokładnie jakim) wożone pewnie fendtem 312 i massey fergusonem 125 KM, jak w tamtym roku.

divad115    0

ja początek pazdziernika i sprzety ;d

ursus c-330 przyprzepa autosan d47 i KOSA panowie kosa niema lekko

powieszchnia 0,5 ha :D

Dinek94    13

Ja mam 2 ha QQ na kiszonkę sprzętu swojego nie mam kółko mi kosi A i jeszcze koło domu jest z 20 arów na zielonkę .

bubel500    4

Ja będę kosił na początku września. Mam 2 ha qq, sprzętu swojego jeszcze nie mam :( , firma mi kosi a ja tylko ugniatam. Odmiana Reduta, sieję co roku i nie narzekam :) , wczoraj mierzyłem ma już 3,10 metra wysokości na każdej po 4 kolby, a na niektórych nawet po 5 :o .

MATUS2    3

początek października, 3h, sprzęty to:

do ugniatania- 2x ursus 5714 i pronar 82sa

do rozgarniania- ursus 2812+ brona

do wożenia 2x renault 110.54 + rozrzutniki fortschritt T-088

Do koszenia claas jaguar 850 :)

Edytowano przez MATUS2

slawek3220    593

u mnie też gdzieś początek października

areał 2,5 ha,

do ugniatania:

ursus c902 i zetor 8145

do wożenia:

renault 120.54 + T088 i MF 3080 + T088

do rozgarniania:

Ursus C-360 + brony 5-tki

Do koszenia:

Case 7800

KAROL4    3

Ja będę kosił na początku września. Mam 2 ha qq, sprzętu swojego jeszcze nie mam :( , firma mi kosi a ja tylko ugniatam. Odmiana Reduta, sieję co roku i nie narzekam :) , wczoraj mierzyłem ma już 3,10 metra wysokości na każdej po 4 kolby, a na niektórych nawet po 5 :o .

To chyba żle ,że aż tyle kolb. Lepiej dwie,a konkretne.

Class jaguar 680 sl

2 x agrotron k + joskin

new holland 6070,czy7060 + le blanhe

Coś+deuthnese

fendt 380GT

case 1056xl

+ jakiś ,albo dwa trzepoki z jednoosiowkami

Edytowano przez KAROL4

bubel500    4

To chyba żle ,że aż tyle kolb. Lepiej dwie,a konkretne.

Class jaguar 680 sl

2 x agrotron k + joskin

new holland 6070,czy7060 + le blanhe

Coś+deuthnese

fendt 380GT

case 1056xl

+ jakiś ,albo dwa trzepoki z jednoosiowkami

Ja też się zdziwiłem że aż tyle, ale wszystkie są dorodne.

Edytowano przez bubel500

TheCinek    3

Gdzieś czytałem że jeśli kukurydza ma więcej niż jedna kolbę jest to oznaka ze kukurydza przechodziła poważny stres. wbrew pozorów ziarna kukurydzy będzie mniej z 5 niż z jednej. Dwa sezony wstecz na części pola zabrakło oprysku posiewnego i później spóźniłem się troszkę z drugim opryskiem. Odmiana Reduta wysokość o 0,5m niższa od reszty a kolb 5-6. wszyscy dziwili się i uznali ze to była GMO.

Jelcz    2

Ja będe kosił koniec sierpnia 4ha swojego i jeszcze mi doszło od wujka 2ha bo zachorował i teraz mam w sumie 6ha...Kosić to będzie Pottinger wraz ze Masdey Fergusonem 4270 a wozic będzie Liaz,Jelcz,Ursus 914 + autosan D47 x2 a ubijać Pronar 82a,Agrotron 95 + tur

bubel500    4

Gdzieś czytałem że jeśli kukurydza ma więcej niż jedna kolbę jest to oznaka ze kukurydza przechodziła poważny stres. wbrew pozorów ziarna kukurydzy będzie mniej z 5 niż z jednej. Dwa sezony wstecz na części pola zabrakło oprysku posiewnego i później spóźniłem się troszkę z drugim opryskiem. Odmiana Reduta wysokość o 0,5m niższa od reszty a kolb 5-6. wszyscy dziwili się i uznali ze to była GMO.

Ale właśnie chodzi o to że jest bardzo wysoka, a co do GMO to u mnie też są takie podejrzenia. Zabrakło mi trochę ziarna qq i dosiałem odmianą z tamtego roku i to ta ,,stara'' odmiana jest o 0,5 metra niższa i ma tylko 2 kolby.

m11031993    3

kolego bardzo dobra odmiana na gleby średnie ja ja sieje co roku z centrali i zawsze wszystko jest ok przechowuje się świetnie

pawel101210    0

mój wujek sieje co roku prawie SAN :) bardzo dobra odmiana qq :) wujek sieje na kiszonkę i na zielonkę jest dość wysoka dobre ziarno i efekt bardzo dobry B)

Pawel20    49

To wszystko zależy od warunków pogodowych, stanowiska, przebiegu opadów nawożenia, ochrony przed chwastami. Także rok temu u nas San miał we wrześniu 145cm, w tym ma już koło 2,6- 2,7m. Nawożenie i oprysk ten sam tylko taka różnica, ze w tym roku w lipcu pada i to nawet sporo, tylko jakieś 2 tygodnie za późno ten deszcz przyszedł <_<

KAROL4    3

Mam zasiane 2ha San-u,ale jest najniższy porownując go z subitto i system,czy elektrą.Kolba najgrubsza jest w subitto,ale coś za coś-san był najtańszy w zakupie.

Edytowano przez KAROL4

statek    137

ja mam zasiane 30ha, odmiany San, Wiarus, Pionner H92 i chyba 49, musze sprawdzic, San w tej chwili wyroznia sie wielkoscia ale najwazniejsza jest masa ziaren, gdy bedzie w pelni napelniona kolba zrobie wazenie i powiem moje spostrzezenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się