Polecane posty

Pawel20    49

Apropoo Subito to u nas zdajemy sobie sprawę że bardziej jej do trawy jak porządnej kukurydzy, ale jedna porcja na najgorszym piachu można by spróbować. Tylko pytanie takie czy dziki jakoś ponad przeciętnie za nią nie przepadają?

Jaka inna odmianę na kiszonkę możecie polecić na bardzo słabe stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak odebraliście artykuł w TopAgrar o sulfonylomocznikach na QQ. Ja pryskam przed wschodowo, a po wschodowo w wyjątkowych przypadkach i nie dotyczą mnie tam opisane problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ta odmiana Osevy nie sprawdziła się w ubiegłym roku? pytam bo jeżeli w tak dobrych warunkach nie wydała zadowalającego plonu to może i błąd popełniłem zamawiając ich kuku...

Spokojnie ja też zamówiłem celux i ceklad. Celux idzie na piach 5,6 klasa a ceklad na ziarno na 3,4 klasa. Jak popada to będzie super qq. Sieję te odmiany od 5 lat i są porównywalne z polskimi a niekiedy lepsze w dobrej cenie.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

moja kukurydza z tego roku to Opoka i Dunka a wyniki na pryźmie wyszły takie: Białko 12%, cukier 5,07%, ph 4,8%, Strawna masa organiczna 59%, skrobia 35%, Sucha masa 31,5%, NDF 31,4%, Lignina 6% dobre, złe te wyniki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Hubert, nikt nie pisał, że 5 kolb na roślinie jest zjawiskiem nieprawdopodobnym, tylko że z 3-5 kolb nie będzie takiego plonu jak z 1-2 kolb(y), bo ktoś oceniał daną odmianę kukurydzy lepiej, dlatego że miała na roślinie średnio więcej kolb.

 

Jedna prośba, jeśli ktoś ma cennik KWS-u (ktoś widziałem miał), to proszę o podanie cen netto lub brutto odmian: Cassilas, Ricardinio, 5133 eco. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485
Napisano (edytowany)

imageshack.us?

 

EDIT: dziękuję za wysłanie cennika, troszkę się spóźniłem z odpowiedzią (krówki niestety nie poczekają :) )

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

moja kukurydza z tego roku to Opoka i Dunka a wyniki na pryźmie wyszły takie: Białko 12%, cukier 5,07%, ph 4,8%, Strawna masa organiczna 59%, skrobia 35%, Sucha masa 31,5%, NDF 31,4%, Lignina 6% dobre, złe te wyniki???

 

Opoka podobno niezła odmiana, ale coś wysokie to białko, gdzie badałeś? i za ile?

co do subito strawność według COBORU średnia do wysokiej, więc chyba zeczywiscie jeśli zalezy na masie to moze to i dobre rozwiązanie ale patrze ze coś drogie, sporo polskich odmian ma wysoką i bardzo wysoką strawność ale moze niższy plon subito nie uprawiałem więc nie porównam :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

A siał ktoś z was Tacito i Alombo z Osevy bo mam też takie na prube po porcji zamuwione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

hej po ile kupujecie qq Tacito?

macie jakies cenniki qq z LG?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

22.44- 225zł

32.32- 295zł

32.52- 290zł

32.58- 317zł

Gracja- 280zł

Aalvito- 300zł


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

to są ceny z podatkiem? masz jakies namiary?

 

Dzięki, to są ceny z podatkiem? masz jakies namiary na sklep ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

badanie pasz robię w firmie BLATTINA za darmo robią swoim klientom a w tamtym roku białko wyszło 10% będę miał braną próbkę w marcu to się zobaczy czy wyniki się potwierdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
Napisano (edytowany)

@APT

 

http://www.blending.pl o, tutaj.

Edytowano przez Gorzupiak

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

@krzysiu to niech ci zrobią skład chemiczny K, P, MG, Ca,Na są przyjęte normy zawartości w paszy tych pierwiastków przy których jest ok a przy jakich szkodzą a sporo nawozisz więc warto znać, niewiem dlaczego ci wszyscy "doradcy" nie biorą tego pod uwagę tylko białłko energia czy dobry stosunek jeszcze dodamy jakieś witaminki i pojechali, przy opasach to nieproblem bo 2 lat i w MacD paluszki oblizemy i po sprawie, ale krówki chcemy zeby troche pożyły więc warto zadbać o dobry fundamęt w postaci dobrej obiętościówki, ale to juz kazdy sam sobie rozważy

 

co oni z tymi reklamami tak sie podpinaj masakra nic nie reklamuje!!!! więc sprzeciw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kolego zamiast ronaldino lepiej posiej TOURAN ew 5133 eco lepsza strawnosc i wiecej energii

to ja pytanie zadam do "expertow" co powiecie o odmianie LG 3252 I PIONIER P8100 I P 8488??? SIAL KTOS BADAL STRAWNOSC???

PS. CZYTAM TE PORADY WSZYTSKIOE I TAK SIE ZASTANAWAM... KAZDY POLECA ALE CZY KTOS ZBADAL JA NA STRAWNOSC ZAWARTOSAC BIALKA ENERGII... CZY TYLKO ORGANOLEPTYCZNIE OCENIACIE I POLECACIE BO JEST TANIA JA JESTEM BARDZIEJ ZWOLENNIKIEM SUCHYCH FAKTOW I BADANIEM QQ I WTEDY MOGE COS POWIEDZIEC CHOCIAZBY TAKA SM CZY PLON Z HA WTEDY TO MA SENS OCZYWISCIE PRZY PLONIE JAK BY KTOS JESZCZE NAPISAL TERMIN SIEWU NAWOZENIE I ZABIEGI AGROTECHNICZNE TO CALKIEM BY BYL RARYTAS A TAK KAZDY MA INNE I TO NIE DO POROWNANIA....

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie w tym roku standardowo jak co roku San i Cemilk no i może jeszcze Torreno sprawdzimy co to jest.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Mam pytanie do lepszych niż ja mianowicie czy są aż tak duże różnice w plonie kukurydzy poszczególnych firm np. Saaten union przykładowo SUMARIS a Pioneer PR39F58 czy jakiś KWS lub Dekab, albo HR Smolice które sprzedaje ponad 40% nasion sianych w Polsce np. Opoka, Dunka podobno rewelacyjne odmiany czy wieloletni już SAN największą sprzedaż ma i ponoć plonuje są duże różnice w plonie? przy tym samym nawożeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem Ci tak. Odmiany z tą samą ilością FAO będą sypały podobnie, jednakże po wieloletnich doświadczeniach wiem że te zachodnie marki typu PIONER,KWS,LG,MAISADOUR mają większy potencjał. Ricardinho z KWS sypało u sąsiadów po 16t mokrej, u ojca MAISADOUR 240FAO odmiany nie pamiętam 15t 30% dodam że region to PODLASIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej123    17

ja mialem w zeszlym roku subito, wyrosla na 3,5 m bylem z niej zadowolony. w tym roku nie moge jej nigdzie dostac wiec zamowilem inna odmiane saatenu sumaris 460zł 80tys nasion. sial ja ktos juz kiedys ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kolego zamiast ronaldino lepiej posiej TOURAN ew 5133 eco lepsza strawnosc i wiecej energii

to ja pytanie zadam do "expertow" co powiecie o odmianie LG 3252 I PIONIER P8100 I P 8488??? SIAL KTOS BADAL STRAWNOSC???

PS. CZYTAM TE PORADY WSZYTSKIOE I TAK SIE ZASTANAWAM... KAZDY POLECA ALE CZY KTOS ZBADAL JA NA STRAWNOSC ZAWARTOSAC BIALKA ENERGII... CZY TYLKO ORGANOLEPTYCZNIE OCENIACIE I POLECACIE BO JEST TANIA JA JESTEM BARDZIEJ ZWOLENNIKIEM SUCHYCH FAKTOW I BADANIEM QQ I WTEDY MOGE COS POWIEDZIEC CHOCIAZBY TAKA SM CZY PLON Z HA WTEDY TO MA SENS OCZYWISCIE PRZY PLONIE JAK BY KTOS JESZCZE NAPISAL TERMIN SIEWU NAWOZENIE I ZABIEGI AGROTECHNICZNE TO CALKIEM BY BYL RARYTAS A TAK KAZDY MA INNE I TO NIE DO POROWNANIA....

A co ci da sucha masa przeciez to zalezy nie od odmiany tylko terminu zbioru tak samo plon nie da sie porownywac odmiany w odniesieniu do całego kraju miedzy śląskiem a pomorzem jest troche roznicy i wszystko zalezy od gestosci siewu, warunkow pogodowych bo przeciez u ,mnie moze padac a w sasiedniej wiosce juz nie,nawozenie klasa gleby tego nie da sie porownac i napisac obiektywnie i złotą odmiane dla wszystkich .Tak samo zbadanie energi czy strawnosci to tez w głownej mierze wiąze sie z terminem zbioru Kukurydza bardziej zielona ma mniej energi ale ma wiecej białka i ma lepsza strawnosc za to pozno koszona ma duzo wiecej energi ale za to spada strawnosc i białko to tego na wartosc energi ma jeszcze wpływ wysokosc na jaka bedziemy kosic takze przedstawienie jakich kolwiek wynikow tak naprawde nic nie zmieni bo kazdy musiałby dołaczyc tu taki spis wszystkiego ze głowa boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

nie przesadzaj ,,, wiekszosc kosi qq jak ma 35 % sm jakbys mial troche pojecia o zywieniu to bys wiedzial co daje sucha masa .... bo moje krowy wode maja w poidelkach a nie w kiszonce z qq liczy sie jakosc a nie ilosc.... badales kiedys swoja qq na zawartsoc skladnikow pokarmowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

wiekszosc ?chyba nie wiesz co mowisz u ludzi to woda z pryzm wychodzi a ty mowisz ze wiekszosc kosi 35%. 35% to juz jest dosc sucha i u mnie tez maja wode w poidłach w ubiegłym roku miała 37% suchej masy ale nikt nie powiedział ze 35 to jest idealnie bo sa tacy co uwazaja ze 30 jest wystarczajace w tym roku juz mamy mniej bo 37 to było przesadzone troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj