Polecane posty

karolu    3

Eco była bardzo chwalona do minionego roku - w 2011 wyrosła wysoka ale miała kiepską kolbe, na Rawello też narzekaja po tym roku, Podium tak jak Hubert pisze na lepsze ziemie ale potrafi sypnąć. Ambrosini - w tym roku bardzo chwalona na słabych glebach. N86 - jedna z dwóch najlepiej sypiących odmian pioneera w tym roku. Fao długie ale kolba wcześnie dochodzi, problem w tym że jej nasiona już się skończyły. Z tego co jest jeszcze dostępne w pioneerze w tym roku to ciekawą odmianą na kiszonkę jest P8488.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie w tym roku postanowiłem trochę poeksperymentować i zamówiłem następujące odmiany na stanowiska od IVa do VI klasy, gleba w dobrej kulturze: KWS Podium, KB1903, Ambrosini, Ravello, Maxwell, Hexxer, KWS 5133 Eco, Pioneer PR38N86 oraz Koherens

Co sądzicie o tych odmianach?

 

 

Za KB1903 300żł też płaciłeś ?? :lol: przepłaciłes 100%

 

KB1903 odmiana stabilna, nadaje sie na każdą glebę, sieję ją co roku,dość małe wymagania nawozowe i glebowe, bardzo dobrze reaguje na gnojowice rozlaną przedsiwenie.

Ambrosini super na mega piachy. Tolerancyjna na susze

KWS Podium dla mnie lipa, gleba lekko kwaśniejsza i qq mocno negatywnie na to reaguje. Dość ciężko oddawałą wilgoć u mnie.

 

Jak sobie jeszcze coś przypomnę odnośnie tych odmian to napiszę.

Co do reszty nie miałem stycznosci z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

KB1903 z racji że to polska odmiana to płaciłem za nią około 150 zł, zapomniałem o tym powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Stanowczo przestrzegam przed firmą Maisadour. Na ich Masie 30 popłynąłem w ubiegłym roku ok. 50 tys zł. Rośliny słabo powschodziły i miały słaby wigor. Kolesie z Maisadura mimo początkowego przyznania się do winy, wykonują cały czas dziwne zwody, kręcą i straszą konsekwencjami w przypadku nagłośnienia sprawy. Sytuację opiszę w osobnym wątku, a być może prasa krajowa zainteresuje się tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś źle zrobiłeś skoro popłynąłęś. U ojca ta odmiana sypała najwiecej momentalnie. Nawet do 15,5 t/ha przy wilg 33%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

No nie wiem, czy coś źle. Maisadour ze sprzedawcą w maju stwierdzili zgorzel siewek. W grudniu ,że zbyt głęboko posiana (9cm na piachu).... Na pozostałych 170ha nawoziłem, uprawiałem, siałem tak samo i było ok. Tylko z tą odmianą była lipa. Miałem też Mas 18 i z tym było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek0921    58

witam ja własnie che kupić Maisadour odmiane 29 H jest ona dobra czy nie bardzo na kiszonke ??? Bo z tego co widze to kolega tej firmy nie poleca ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelJUREK    0

Koledzy jestem z kujawsko pomorskiego dokładniej CGD kukurydze zamawiałem na początku stycznia była nią subito i dziś dostałem telefon że w Polsce zostały jej śladowe ilości podobno wywieźli do Rosji, Ukrainy i Rumuni a to co zostało nie przechodzi testów kwalifikacyjnych.

A jak to wygląda u was?

 

Interesuje mnie jak cenowo wygląda odmiana Ambrosini

Edytowano przez PawelJUREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

a powiedzcie mi ile z hektara takiej średniej QQ na kiszonkę ile to wyjdzie masy w t ?????????? bo nie wiem ile wsiać do 9 sztuk bydła ponieważ będe siał po raz pierwszy ??????? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ładna kuku to około 70t wiec licz sobie powiedmy 50t jak to pierwszy raz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A zna ktoś ceny takich odmian:

-ES Archimedes

-Delphine

-ES Beatle

-ES Sigma

 

W ubiegłym roku siałem subito i system i byłem z nich zadowolony. W tym roku też je zasieję ale chce też spróbować czegoś z tych wyżej. Siał już ktoś te odmiany? Jak plonowały? Dodam że sieję tylko na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

A co sądzicie o odmianach z Osewy, mam do siania ok 10ha na kiszonkę i zastanawiam się nad tymi odmianami - Ceklad, Celio, Alombo i Tacito.

W tamtym roku siałem silwestre , Coximo i 1ha Ceklada na próbę i jak dla mnie bomba ,z tego hektara zebrałem ok 60t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

Witam! Potrzebuje informacji na temat odmiany Wilga FAO 180-190, czy ktoś siał tak ową i jak to w ogóle plonuje, ile z niej można uzyskać. Chce posiać z racji tego, że na jesień chce na tym samym kawałku wsiać trawę, i to następne pytanie czy ktoś z AF praktykuje takie sianie trawy po kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Wilga jest odmianą dzikolubną. Jeśli masz problemy z dzikami to Ci odradzam tą odmianę ponieważ na polu żadna roślina się nieostanie.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

Z dzikami akurat na tym kawałku co chcę wilge posiać to problemu nie miałem w tamtym roku, pozatym i tak grodzę, chodzi mi o plon na kiszonkę czy urośnie chociaż jako tako ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Ja osobiście nie uprawiałem a na pokazach w Wieszczycach ciężko coś było stwierdzić bo w każdym roku Wilga była zniszczona co do sztuki.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszejro    0

o! to przybliżyłeś mi temat bardziej.Trzeba bębie się przeżycić na niemiecką tk160. Pytam ile można się spodziewać mniej plonu z takich wczesnych odmian z FAO poniżej 200, bo zawsze siałem 220-230 a te bardzo wczesne odmiany są dla mnie nie znane, jeżeli ktoś sieje tak owe to proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Tu masz wyniki z PDO dla tk 160. www.coboru.pl/DR/PublWynikowPDO/.../WPDO_KUZ_2007.pdf


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

ja od 2 lat sieje po zycie delphine i jestem bardzo zadowolony rowna na calym polu i wysokosc zadowalajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A co sądzicie o odmianach z Osewy, mam do siania ok 10ha na kiszonkę i zastanawiam się nad tymi odmianami - Ceklad, Celio, Alombo i Tacito.

W tamtym roku siałem silwestre , Coximo i 1ha Ceklada na próbę i jak dla mnie bomba ,z tego hektara zebrałem ok 60t

Ja od kilku lat sieję celux i ceklad. Jak wcześniej pisałem h32 szybciej startuje ale potem równo idą, fajne odmiany w cenie 340 zł/90tys.nas.

Ceklad miał w tym roku ładne nasiona duże i nabite.

Celux na 6 klasie ładnie wyrusł na kiszonkę, a i ziarno w niej było. Siany 14 maj.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ułan ze Smolic. Ktoś zna cene ? Podobno dobry wybór na kiszonke jeśli chodzi o mase; również na słąbsze gleby.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelJUREK    0

Ułan ze Smolic. Ktoś zna cene ? Podobno dobry wybór na kiszonke jeśli chodzi o mase; również na słąbsze gleby.

 

Ja się dowiadywałem 143zł za jednostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Jaką polecilibyście odmianę jeśli chodzi przede wszystkim o masę? O Subito z tego co się orientowalem mozna juz zapomniec. Może któaś z odmian Maisadour, Euralis Saaten ?

 

+ jakby ktoś znał cenę ES Archimedesa to byłoby miło :)

Edytowano przez Gorzupiak

"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj