Polecane posty

marekgizio    4

karolu --> może nie dałeś dawki perzowej ale chwastnicową bo coś takiego nie powinno mieć miejsca.

A tak wogóle to musimy to kiedyś omówić przy jakimś napoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Jeszcze dużo jest sporo kukurydzy sianej późno.Ja siałem część 26 maja po zbiorze 1szego pokosu trawy-zbiór początek pażdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja dziś kosiłem qq, ale tym razem poważnie myślę o kupnie jednorzędówki, dziś 3 awarie i więcej naprawiania niż koszenia. qq była rzadka a dość dobra.A i wydajność bardzo dobra ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897

Co się stanie jak przez 24 godziny nie obsypię pryzmy ?(jest przykryta folią)-będzie naprawdę źle czy jako tako ?

Nic się nie stanie. Znajomy opowiadał jak kilka lat temu zrobiła m się za duża pryzma że folia była za wąska to przeczekali jeden dzień, ona wtedy sama się zmniejszyła i jak przykrywali na drugi dzień to folii już starczyło. A jak niektórzy sieją po kilkanaście ha kukurydzy i w jeden dzień nie zdążają to też przykrywają następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Marek zapraszam na jeden z pokazów poletek doświadczalnych za około 2 tygodnie w okolicy garwolina - jeden z rolników zrobił mi prezent i zasiał poletka z zakupionej kukurydzy :) . W tym roku w mojej okolicy bardzo wielu rolników miało problemy z odchwaszczeniem kukurydzy - ja zdążyłem w ostatniej chwili, ale na piasku było już za późno - susza zrobiła swoje.... Dlatego w przyszłym roku tylko ochrona przedwschodowa a teraz do zimy gdzie się tylko da glifosat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A co myślicie o przykrywaniu pryzmy sama ziemia. Pamiętam kiedys jak robiliśmy z liści buraków to sama ziemię obsypywaliśmy, i tylko odpadała warstwa ok 5cm, a reszta była super. Ale się pytam bo nie wiem jak to jest z kukurydzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Zbyt drogi interes kukurydza, żeby pozwolić sobie na takie ryzyko. Szkoda Ci 430 zł za folie 12x33?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Nawet w miejscu w którym folia pęknie kupa się czasem popsuje,przykrycie samą ziemią gwarantowane 30-50% w gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U nas na wsi qq na kiszonkę to chyba już wszystko pokoszone :) Kukurydza stoi u ludzi ale to tylko na ziarno :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u nas dziś skoszona :)

koleś wpadł clasem z trzema do odworzenia i lecą po regionie i tną wszystkim

górkami kuku była cała zżółknięta a dołkami zielona, ładnie się wymieszało i miejmy nadzieję że będzie git :)

jutro z rana jeszcze raz ugnieść i obsypać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

ja to zaraz na początku września ciałem chyba 2 :P bo inaczej się nie dało tak dziki dokuczały że z 1 ha to mi wytłukły ok 30 ary ;[ i tak jest co roku trzeba szybko kosić bo moze jej nie być. A co do koszenia to Axosem z PZ-tko sasiada ganiałem i Forterra obracała na zmiane bo 3 przyczepy było ale empo maxymalne było :D Jak dobrze się zjeździ to bardzo mało popsutej jest ,a co do przykrywania to folie daję ale słyszałem też że ludzie liśćmiz buraków przykrywają i podobno dobre to jest nie ma popsutej ale coś mi się nie chce w to wierzyć :huh:


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

10 ha kuku skoszone 27 września. Sezon kukurydziany uważam za zamknięty tylko jeszcze 7 ha lucerny muszę zebrać.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel01    0

Mam do was pytanie.

Powiedźcie mi czym sie różni odmiana kukurydzy genem Bt , a dentem i flintem ?

na co należy zwracać uwagę przy kupnie ?

Jak macie jakieś zdjęcia chętnie zobacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

sial ktos z was QQ pioneera zastanawiam sie nad kupnem kukurydzy z tej firmy na kiszonke tylko nie wiem czy jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli kupisz cos drozszego to bedzie oki. Ja kiedys kupiłem z nizszej półki i nie było wesoło


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Kukurydza z pionnera jest bardzo dobra, tylko droga/

Dobrze znosi warunki stresowe, siałem PR39A98 super odmiana. :P


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

@komodo ile za worek płaciłeś?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Ja z pewnością mogę polecić na kiszonkę kukurydze z Monsanto w tym roku miałem DKC 2870 i DKC 3409, a także na słabszych glebach LG 2244, wszystko wypadło rewelacyjnie, zresztą aura dopisała... W przyszłym roku pod kukurydzę nie orze, ponieważ w tym roku wiosną na części areału poszedł obornik, a potem gruber i powiem szczerze, że efekt był lepszy niż z orką, szczególnie na glebach słabszych... Do dozownika siewnika powędrowały wymieszane polifoska 6 i mocznik... Opryskałem wszystko po wschodach Maiser Packiem, w dawkach dzielonych... Później dałem jeszcze Asahi wraz z odżywką i cynkiem.. Efekt super...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

w ubiegłym roku A98 brutto chyba 352zl przy wszystkich mozliwych znizkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

sasiad miał ale to zadne porownanie inne nawozenie i wiele innych czynnikow ale jak na ten rok to była nie za specjalna ja miałem odniesienie do innych polskich nimba i buran trzy lata temu i od tamtej pory juz tylko pioneere roznica była okolo 40cma o kolbie nie wspomne zero porazen siane na jednym polu obok siebie lepszego porownania nie ma bo porownywanie pola do pola mimo jednakowego nawozenia jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Ja siałem opoke i san oraz tego właśnie pioneera na tym samym polu to bez porównania pioneer lepiej rośnie i plonuj.

Sąsiedzi sieją Bredero oraz Subito też ładnie plonuje.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj