Polecane posty

bubel500    4

Gdzieś czytałem że jeśli kukurydza ma więcej niż jedna kolbę jest to oznaka ze kukurydza przechodziła poważny stres. wbrew pozorów ziarna kukurydzy będzie mniej z 5 niż z jednej. Dwa sezony wstecz na części pola zabrakło oprysku posiewnego i później spóźniłem się troszkę z drugim opryskiem. Odmiana Reduta wysokość o 0,5m niższa od reszty a kolb 5-6. wszyscy dziwili się i uznali ze to była GMO.

Ale właśnie chodzi o to że jest bardzo wysoka, a co do GMO to u mnie też są takie podejrzenia. Zabrakło mi trochę ziarna qq i dosiałem odmianą z tamtego roku i to ta ,,stara'' odmiana jest o 0,5 metra niższa i ma tylko 2 kolby.


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

kolego bardzo dobra odmiana na gleby średnie ja ja sieje co roku z centrali i zawsze wszystko jest ok przechowuje się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

mój wujek sieje co roku prawie SAN :) bardzo dobra odmiana qq :) wujek sieje na kiszonkę i na zielonkę jest dość wysoka dobre ziarno i efekt bardzo dobry B)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To wszystko zależy od warunków pogodowych, stanowiska, przebiegu opadów nawożenia, ochrony przed chwastami. Także rok temu u nas San miał we wrześniu 145cm, w tym ma już koło 2,6- 2,7m. Nawożenie i oprysk ten sam tylko taka różnica, ze w tym roku w lipcu pada i to nawet sporo, tylko jakieś 2 tygodnie za późno ten deszcz przyszedł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Mam zasiane 2ha San-u,ale jest najniższy porownując go z subitto i system,czy elektrą.Kolba najgrubsza jest w subitto,ale coś za coś-san był najtańszy w zakupie.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam zasiane 30ha, odmiany San, Wiarus, Pionner H92 i chyba 49, musze sprawdzic, San w tej chwili wyroznia sie wielkoscia ale najwazniejsza jest masa ziaren, gdy bedzie w pelni napelniona kolba zrobie wazenie i powiem moje spostrzezenia


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

U mnie ok 2ha do skoszenia. Start pewnie po 1 września zależy jak długo nie będzie dzików. Koszę zestawem MF 255 i PZ 80S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

W tamtym roku była najlepsza ,a w tym nieco wysokością ustepuje,- porównując z System, kolby takie same(podobne wielkością)- w tym roku zrezygnowałem z Bosmana-Nie było cudów naprzeciw reklamie.

Edytowano przez KAROL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w tym roku kukurydza jest nie ciekawa. Prawie na 95% areale ma po 2 kolby. Gdzie niegdzie widać 3 kolby, a kosmos jest juz w ogole jak 4 sie zdarzą :/ QQ ma prawie 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A gdzie ja tak napisałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Może ktoś orientuję się po ile w tym roku za tonę zielonki z kukurydzy na kiszonkę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

My pewnie 10 październik lub później;)

Sprzęt jeśli Ci sami co w zeszłym sezonie to sieczka claas 685 sl + u902 i 2x 360 + rozrzutniki oraz władek t25a+ opryskiwacz z zakiszaczem i renault 130,54 do ugniatania pryzmy no i coś do rozgarniania ale nie wiem co ;p

Odmiany to Glejt +-0,5 ha i tk160 3,5 ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj