Polecane posty

Jaki jest oprysk w QQ, na perz i gluchy owies powschodowo??

zeagran 2l plus dwie torebki titusa na hektar i w trzy dni jednoliścienne zielsko i dwuliścienne są poprostu spalone i do końca wegetacji można igłe znależ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Tak jak w temacie mam słabe ziemie i nie wiem jaka odmiana bedzie najbardziej wydajna ?? :( Może macie jakieś doswiadczenia ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Buran, glejt, koka, prosna- na wydmach rosły bez większych problemów;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

siałem taka u jednego goscia teraz i mowił ze ma ja jeszcze na próbe zasiac po jeczmieniu ozimym ciekaw bardzo jestem co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Odnośnie odmiany Tk160 to my ją mamy już teraz będzie 3 sezon jesteśmy bardzo zadowoleni wytrzymuję suszę i co najważniejsze można ją spokojnie późno siać, w zeszłym roku 20 czerwca sialiśmy i była najlepsza w całej okolicy a Ci co siali w kwietniu to urosła 1,50 i tyle a nasza 2,80 :D

Ps Na kartce pisze że Węgierska :lol:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UBUNTU    0

Bosman to według mnie najlepsza odmiana kukurydzy, a przetestowałem już wiele odmian na różnych glebach. Na dobrej ziemi miała nawet 3,5 - 4m wysokości, na słabych też nie była zła. Trzeba tylko pamiętać, że kukurydza to nie żyto i trzeba jej dać odpowiednią dawkę nawozu. Polecam tą odmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

UBUNTU u nas niestety Bosman na słabej glebie nie popisał się xP ale na dobrej glebie doszedł nawet do czterech metrów;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Polecam Glejt sprawdza się już u mnie kilka lat, też 5 i 6 klasa. W tym roku wziąłem tez Redutę na próbę :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Też posiałem Redute, Glejta i Pioneera PR39T45. Gleba 3-4klasa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A ja w tym roku Wigo:) Ziarno mam z 2009- na ziarno miałem posianą. W 2010 był San.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513
Napisano (edytowany)

ja sieję redutę od dawna i jak nie przypali jej przez suszę to potrafi urosnąć

W tym roku pewnie będzie reduta i glejt. A co myślicie o subito na słabszych glebach ?

Edytowano przez lamboEVO100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

ja siałem w rozstawie 55 i 12.w rzędzie


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Mam problem z kukurydzą na kiszonkę, zasiana pod koniec kwietnia jest baardzo słaba, dostała już odżywke PK dziś mikro+ mocznik, jeszcze dam saletrę, dodam, że zasiana jest na dzierżawie i na bank ziemia kwaśna choć na jesień wapnowałem. jak jej moge pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

saletrą ją spalisz! weź garść i sypnij po kukurydzy za dwa dni będzie żółta sam zobaczysz. Chyba że rozsiejesz w międzyrzędzia. Ale saletry nie polecam. Za to możesz sypnąć wapno kredowe ((wapniak koszelowski) to jest jednoroczne i działa od zaraz rośliny je mogą łatwo przyswajać 400zł tona

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

wal saletrę amonową to jedyny i najszybszy ratunek , jeden warunek nie na mokre liście . Piszę bo sam tak robię od paru lat w dawce ok. 2.5q /ha , fakt lekko liście pozwija , ale nie ma mowy o wypaleniu! W tamtym roku miałem też taką słabą , ale to z racji ,chyba , nadmiernych opadów (wszystko wypłukało ) i dałem pogłównie w dawce tak jak wyżej napisałem , miała ok 70 cm wysokości ,tylko lekko pozwijało i też nie wszystkie liście , ale efekt był widoczny gołym okiem , ruszyła z miejsca i nabrała koloru


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak DarekD napisał saletrą można troszeczkę a nie jak gościu 3 rozsiewacze od wapna saletry wysiał na 2 ha. Z umiarem a nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Rok temu u nas rosnąć nie chciała, daliśmy fosforan i ruszyła sie na momencie, ale gleba glebie nierówna więc ciężko sie wypowiedzieć na ten temat


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

zrób sobie próbę. Wiem co pisze ja w tym roku dałem 100kg mocznika wysiewane siewką i na liściach kukurydzy są ślady. A co z tego że zapakujesz 300kg saletry jak masz kwas i nic ci to da bo rośliny nie będą mogły tego pobrać. A jak już coś zrobisz to daj znać jaki efekt.

 

Tak jak DarekD napisał saletrą można troszeczkę a nie jak gościu 3 rozsiewacze od wapna saletry wysiał na 2 ha. Z umiarem a nic się nie stanie.

Twoja wypowiedź jak byy troszkę przesadzona chyba nie masz pojęcia o czym piszesz 3 rozsiewacze od wapna saletry to by było ze 6 ton na dwa hektary czyli 3 tony na hektar... pomyśl zanim napiszesz

Edytowano przez Pawel1344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Pawel1344 to ty nie przesadzaj. Znam gościa osobiście i powiem że ma nierówno pod sufitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj