Polecane posty

deer    180

@karolu pionier sprzedaje najwięcej nasion kukurydzy w Polsce ? to żeś mnie ubawił :). Pionier jest poza pierwszą trójką. Zanim zaczniesz się wypowiadać - dowiedz się co to prawa patentowe - możesz je płacić nawet jesli ostatni raz kukurydzę pioniera na polu miałes 3 lata temu.

 

@marekgizio a Ty udajesz nie zorientowanego czy ktoś Ci płaci żebyś tak głupio gadał ?

 

Dlaczego mylisz prawa patentowe z opłatami licencyjnymi ? Jeśli kupujesz kwalifikowane nasiona to nie znam firmy która by dodatkowo pobierała opłaty. Masz rację że polskie firmy pobierają opłaty licencyjne za wysiew materiału kwalifikowanego - pinier tego zabrania. Następna historia, pionier odpowiada za szkody powstałe wskutek wysiewu jego nasion tylko do wartości tych że nasion - niczym chłop z targu :).

 

I najciekawsze zdanie z którego wynika że jeśli ktoś z Twojego pola wziął kilka kolb nasion i je rozmnożył to Ty jako włsciciel pola za to odpowiadasz - jeśli Ci to oczywiście udowodnią.

 

A tu wyrok z tłumacz google z US jak to pionier egzekwuje swe prawa http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.jltp.uiuc.edu/recdevs/baird.pdf


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sytuacji kiedy, @marekgizo siejesz kukurydzę Pionera, a Twój sąsiad również sieje kukurydzę, ale nie z Pionera to mimo to może płacić z prawo patentowe. Jakimś magicznym sposobem osoba z Pionera wchodzi w posiadanie próbki kukurydzy z pola sąsiada. W trakcie badań wychodzi, że to co jest patentowane przez Pionera znajdują się w ziarnach kukurydzy sąsiada i niestety sąsiad ma przez Ciebie przypał. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4
Napisano (edytowany)

mickas --> bo deer snuje jakieś teorie oderwane od rzeczywistości. Pioneer nie pobiera żadnych opłat licencyjnych. Monsanto jak cała masa naszych rodzimych hodowli roślin, tak. Sprawdź jakie firmy reprezentuje agencja nasienna to będziesz wiedział.

 

Hubert --> na jakiej podstawie kłamiesz że jestem przedstawicielem, dilerem itp Pioneera? Dlatego że mi najlepiej plonują odmiany tej firmy i chwalę to co mi się sprawdza to od razu muszę być handlowcem tej firmy?

Na takiej samej podstawie można powiedzieć że ty jesteś dilerem Kobierzyc czy Smolic. Twoja ciągła skłonność do kłamstw i ataków osobistych pokazuje tylko jak twoje opinie są mało wiarygodne.

Nie potrafisz nic powiedzieć żeby nie robić jakiś wycieczek osobistych.

Co do twoich porównań roślin rzepaku mogę zrobić to samo , tylko że na zdjęciu dam tylko rośliny Pioneera i podpisze najlepszą jako Pioneer, a słabsze jako inne firmy.

Zresztą po twoich kłamstwach mam prawo sadzić że na twoim porówaniu ten najlepszy jest Pioneer tylko że inaczej podpisywałeś rośliny albo chodziłeś godzinę po polu żeby najsłabszego znaleść.

A co do rzepaku Pioneera to nigdzie go nie wychwalałem bo sieję go pierwszy raz i nie mam żadnych podstaw żeby cokolwiek o nim powiedzieć.

 

Niemam zamiaru zniżać się do twojego poziomu i na jaki kolwiek temat z tobą rozmawiać.

 

deer --> opowiadasz co widziałeś w telewizji czy znasz jakiś przypadek kontroli z Polsce czy UE przez Pioneera tego co rolnik sieje? W Polsce Pioneera nic nie obchodzi co rolnik robi z jego nasionami, w przeciwieństwie do wielu polskich firm które już teraz każą rolnikowi piasć co i gdzie zasieli i straszą kontrolami.

Kupiłem rzepak Pioneera i mogę kopa w d*pę zasadzić każdemu kogo zaciekawi co i gdzie posiałem. Gdybym zasiał coś z firm które reprezentuje AN to bym mi się włos na głowie jeżył przy każdym dzwonku do drzwi.

Edytowano przez marekgizio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz @Marek że odnośnie rzepaku byłem w 100% przekonany, że napiszesz coś w tym stylu B)

 

Zapraszam do mnie na pola....ocenisz sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

ja w zeszym roku mialem Pioneera PR39f58 i LG ale nie pamietam odmiany , pierwsze jak dla mnie rewelacja okolo 11 ton mokrego ziarna LG troszke mniej ale z doświadczenia widze że LG jest bardziej podatna np. na głownie, jeżeli jest korzystny rok to nie ma duzej róznicy w plonie miedzy polską odmianą a zachodnią ale jak np jest susza po siewie to zadna baca nie ma polotu z pioneerem lub z kws sila kiełkowania jest caliem inna. Wiadomo że cena tez jest dużo większa:) ja co do pioneera jestem przekonany i nie zmienie go raczej z dnia na dzien w tym roku chce tez nabyc troche z firmy Euralis i Lg jakąs nową odmiane zasieje po 1 ha zobaczyc co to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

"Wg. badań firmy Kleffmann, w sezonach2008,2009 i 2010 firma Pioneer zajęła pierwsze miejsce spośród firm zagranicznych, oferujących nasiona kukurydzy w Polsce". Poza tym Kobierzyce też już polskie nie są od 2009 roku, a Baca to już trochę przeżytek - ale jeśli ktoś oszczędza na nasionach to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Jeszcze tańsza była R10 - po rabatach przy płatności marcowej 280 brutto/80000 ziaren, ale się skończyła... Ja jednak polecam z wyższej grupy - F58 na średnie i T13 na słabe.

Jak to R10 się skończyła? Ja ją zamawiałem chociaż jeszcze nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gangster    7

A przeglądałeś coś z Maisadoura ja bym ci polecił Ameliora, Cadeta, masz porównanie co do innych odmian jak one wypadają z plonowaniem http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/248894-plon-qq/.

Z LG siałem 32.15, 32.22, 22.44 i o Aureli słyszałem dobre opinie.Polskich nie sieje bo się kiedyś przejechałem na nich i mam niechęc do nich <_<


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

A co byście polecili na IV klase piaskową miescami trochę szarej glinki, połowa pola podmokła a połowa sucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jak to R10 się skończyła? Ja ją zamawiałem chociaż jeszcze nie mam

Bo była ale poprostu ludzie zamówili już całość zapasów, chyba pod koniec stycznia nie można było jej zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rikisam    3

W Polsce Pioneera nic nie obchodzi co rolnik robi z jego nasionami, w przeciwieństwie do wielu polskich firm które już teraz każą rolnikowi piasć co i gdzie zasieli i straszą kontrolami.

Kupiłem rzepak Pioneera i mogę kopa w d*pę zasadzić każdemu kogo zaciekawi co i gdzie posiałem. Gdybym zasiał coś z firm które reprezentuje AN to bym mi się włos na głowie jeżył przy każdym dzwonku do drzwi.

Kolego @marekgizio nie myl proszę opłat patentowych z opłatami licencyjnymi. Hodowle z AN chcą opłat licencyjnych za to że używasz ich odmian wysiewając je po raz drugi lub dalszy.

Jeśli kupisz nasiona kwalifikowane to nie masz się czego obawiać gdy ktoś zapuka do Twoich drzwi....

A tak na marginesie odmiany kukurydzy to mieszańce więc nie opłaca się je siać po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Bo była ale poprostu ludzie zamówili już całość zapasów, chyba pod koniec stycznia nie można było jej zamówić.

A to nie ma problemu, ja zamawiałem 15 stycznia, więc powinno jeszcze dla mnie wystarczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Witam. Polecicie jakąś odmiane, która dobrze toleruje podmokłe gleby?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0
Napisano (edytowany)

A na na IV klase piaskową miejscami trochę szarej glinki, połowa pola podmokła a połowa sucha? Co byś powiedział? Potrzebuję na kiszonkę, ale jeszcze nigdy nie siałem, dam rade amazonem zbożowym D5?

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jesli zbożowym siewnikiem to coś tańszego zasiej z polskich np Redutę - powinna się sprawdzić w takich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Driver33 - Lepiej sobie najmij kogoś kto ma siewnik do kukurydzy z aplikatorem do nawozu, bo jak zasiejesz zbożowym to możesz nie byc później zadowolony zbytnio ze swojej kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Mam pytanie co sądzicie o tych trzech odmianach Blask(polska), Gazelle(syngenta0 i System(saten union), bo mam zamiar posiać dwie z tych wymnienionych. Gleba średnia klasa 3 i 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Witam. Polecicie jakąś odmiane, która dobrze toleruje podmokłe gleby?

podmokła ale przepuszczalna czy podmokła i glina bo to jest różnica. Na nie przepuszczalnej ziemi zapomnij o dobrym plonie kuku jeśli trafisz jeszcze na mokry rok


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

zamawialiście może w tym roku już kukurydzę? jaką odmianę polecacie z pioniera na kiszonkę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

podpisuje sie pod pytaniem kolegi;p i mam jeszcze propozycję piszcie jaka odmiana i za ile możecie taką nabyć zacznę;

subito-362zł za 80 tys nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tez zaczynam o tym myslec ale jescze nigdzie nie byłem. mysle ze kupie w tym roku znowu blask i moze jakies LG 22.44 bo po zeszlym roku nie widze sensu wytwalic 2x tyle za 32.32 bo wyrosły prawie identyczne wszystkie 3 odmiany a miałęm posiane kazda w innym rzedzie :) na kilku dziłkach


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho86    0

w zeszłym roku miałem san i w sumie co roku go siałem. zamówiłem też jednostkę z kws ronaldinio ale strasznie droga ponad 500 a z pioneera to bym musiał spojrzeć na zamówienie bo nie pamiętam dokładnie. a co dajecie pod korzeń razem z siewem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w tym roku bede diał mocznik 100kg w korzen i NPK 5-20-25 ze 400kg/ha dozownikiem, pózniej 150 kg mocznika jak najpózniej da sie wjechac. Moja stałą strategia tylko zawsze był fosforan i sól a nie NPK :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj