Polecane posty

gryfel    5

Ja nawadniam kukurydzę i trawę w czasie suszy deszczownią i to daje duże efekty, beczkowozem wozić wodę to musisz dużo razy obracać aby były widoczne efekty oraz nawadniać w nocy gdyż jest mniejsze parowanie wody.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzek    0

ok dzięki, Mam jeszcze jedno pytanie czy można spryskać kukurydzę odżywką w czasie takiej suszy jaka teraz panuje,, nie przypali to liści, czy można śmiało wieczorem opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juzek    0

Chciałbym dzisiaj spryskać odżywką ale nie wiem czy nie zaszkodzi, tylko chciałbym dodać że w czwartek pryskałem przeciwko chwastom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazanto    0

mam takie pytanie czy opłaca mi się posiać kuku na ziarno na ok 3ha ziemia to IV-V czasami nawet VI :-( klasa ?? jaki średni zarobek tak ok można by wyciągnąć w moim przypadku z ha ? a jeżeli nie kuku to co innego polecacie żeby wyjść na plusie :-) bo jak narazie rosło tam żyto.

 

Teddy, wsyztsko zalezy od roku, ale żeby się to opłaciło to musisz dobrze trafić w rok. Ja w tym roku posiałem na 1,5ha V klasy i totalna klapa. Zastanawiam się czy tego nie zaorać. Jest kilka odmian które mniej potrzebuja i nie muszą mieź super klasy ziemi. Zobacz tuta jest dużo o uprawie kukurydzy

http://www.uprawyekologiczne.pl/580_Uprawa_Kukurydzy.html

 

Na poczatek nie szalał bym posiej maks 1 ha i się przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Mam problem z systemem korzeniowym kukurydzy posianej po wymarzniętym rzepaku, bowiem duża część roślin ma uszkodzony system jak na zdjęciu i mimo dobrej kondycji całej rośliny uszkodzony pień nie jest w stanie jej utrzymać i roślina się przewraca.

 

Czego wynikiem to jest i co mogę z tym teraz zrobić?

 

LINK: http://img821.imageshack.us/img821/640/p1090950.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba kolego Ci robaki żerują i podgryzają korzenie To są chyba larwy rolnic. Jest na to oprysk.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Pytanko... Stosował ktoś środek przeciw dzikom o nazwie "ANTI-BISSAN" :D Działa to?? ;) Koło łowiecki odmówiło grodzenia drutem a w zamian ten środek ma byc... zadziała to :D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Na dziki nie ma jak mocznik :) Przeleć po zasianiu zwykłym rozsiewaczem z 50kg/ha i masz z głowy :) Kukurydzy nie spali a dzik nie wejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Zawsze sieje mocznik pogłównie jak tylko da się najpóźniej wjechać i dziki sobie przychodzą na jedzonko może nie robią wielkich szkód ale trochę łodyg leży i kolby zjedzone.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Chodziło mi o moment między zasianiem a 3-4 liściem. Na moim terenie bywa tak że cały zasiew zjedzą. Ja daję mocznik i mam z głowy, potem jak są kolby to wiadomo... nie ma na to rady chyba że BIOTEC - na allegro ostatnio widziałem i podobno rewelacja. Może ktoś z Was stosował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6610    0

Witam. Chciałbym się dowiedziec jaka jest kukurydza u was w tym roku. Kto z was przesiewał i kiedy zamierzacie kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasiałem kukurydze LG 2244 na zielonkę. Siałem ją 5 czerwca teraz ma około od 2,70 do 3 metrów :D . Kosić jeszcze nie myślę bo kolby zielone :) .


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Ja zamierzam kosić ok. za 2 tyg.


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

Panowie doradzcie Mi. Ziarenka kuku juz sa gotowe do Ciecia a cala roslina jest zielona. kosic juz czy czekac? chodzi oczywiscie o kiszonke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja jak sa dojrzałe ziarka to kosze nie czekam aż uschnie, tylko kosze zieloną aby tylko ziarka były twarde. Bede kosił gdzieś za 2 tyg. :D


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6610    0

Panowie doradzcie Mi. Ziarenka kuku juz sa gotowe do Ciecia a cala roslina jest zielona. kosic juz czy czekac? chodzi oczywiscie o kiszonke.

Ja bym radził już kosić bo jak ziarno za twarde to nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

u nas pierwsza siana 5 maja ma wysokość 2 metry, a druga siana 15 maja ma ponad 3 metry w niektórych miejscach nawet 3,5 , przewidywany termin koszenia około 15 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Panowie doradzcie Mi. Ziarenka kuku juz sa gotowe do Ciecia a cala roslina jest zielona. kosic juz czy czekac? chodzi oczywiscie o kiszonke.

 

Zależy czym kosisz, jak forszajem to tnij, jak coś lepszego typu Jaguar z gniotownikiem poczekaj aż ziarko będzie całkowicie twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Całkowicie twarde też niedobre bo i liść uschnie do tego czasu. Panowie, ile macie ton z 1 ha kuku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

U nas już wczoraj kuku wykoszona. omocnica część powaliła i dziki sobie impry w naszej kuku robiły. Ostatni raz sieliśmy już kuku. Jak by się udało jeszcze sieczkarnie sprzedać to całkowicie zapomnimy o kuku.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Witam wszystkich ja siałem 22 kwietnia kuku przecietnie ma 3,30 m i mysle ja kosic we wtorek 31 sierpnia a juz dzis zarno jest twarde a omacnica i głownia szaleje masakra z roku na rok jest coraz gorzej ale musze ja siac bo nie miał bym co dac krowa jesc z samej sianokiszonki mleka nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przeniesiony do działu Produkcja rolna > Produkcja roślinna > Zboża


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A jak powinna wyglądać uprawa kukurydzy na 6z na pomorzu? Jakie odmiany polecacie? Co najlepiej powinno być dla niej przedplonem?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie kukurydza bardzo zróżnicowana od 1.5m do prawie 3.5m Jeśli pogoda dopisze to w poniedziałek idzie pod kose :D Ziarno twarde liście robią się suche wiec mozna kosic :D


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj