Polecane posty

milanreal1    319

Aha i powiedzcie jeszcze jak działa te milagro. Czy musi być dane dolistnie (tak jak roundup) czy dane na czysta ziemię spali korzenie chwastów?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekjas    0

milagro albo titus to preparaty które zwalczają perz, chwastnicę (prosowate)samosiewy zbóż owies głuchy w kukurydzy i w ziemniakach. Działają po przez liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja to róznie używam od pola i stanu zachwaszczenia i występowania chwastów. Ale najczęściej tam gdzie pola już wyprowadzone z perzu i długo je uzytkuje to titus i milagro. Jak nowa dzierżawa merlin albo maister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek94    0

Ja już kuku zasiałem, czekam aż wzejdzie. Nie ma co czekać lepiej siać jak najwcześniej, bo przymrozek to może być nawet koniec kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Milagro jeśli dobrze pamiętam pryska się od 4 do 8 liści QQ.

 

A powiedzcie mi czym pryskać na polu które jest czyste od perzu? Czy opryski typu Mocarz poza chwastami dwu liściennymi niszczą także chwastnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

w wolnych od perzu pryskam mustangiem i titusem czesem jeszcze milagro. Szczerze to u mnie różnie pryska sie różne kawałki ale najczęściej titus i mustang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

jaka odmiane proponujecie wsiac na ok. 4ha kuku na kiszonke .. pole juz przygotowane (zimowa orka, na wiosne obornik i orka, agragat) i jakie nawozy wrazie co dodac aby byly lepsze plony?

 

czy tyle ha starczy dla bydla w ilosci 20-25szt.

 

czy Famarolem mozna zasiac i czy beda dobre wschody potem?

 

w zeszlym roku koles sial siewnikiem do kuku ale cos cienkie byly plony i przerwy byly w rzedach..

 

 

Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To zależy. U mnie rok temu z wałowaniem dopiero po 2 tyg wzeszła. Koła od ciągnika trochę wgniotły ziarnka i trochę musiałem czekać. Ale zazwyczaj to wschodzi tak że po 1 tyg to już widać jak z ziemi wypuszcza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Milagro zwalcza chwasty w kukurydzy a przede wszystkim rosnący zielony, ok. 15cm wysokości perz. Kukurydza ma wówczas 6-8 liści właściwych.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Nie wiem jaki sens jest teraz siać QQ ? Nie lepiej zasiać w "ciepłą ziemie" ? Wtedy wschody dużo lepsze no i mniejsze ryzyko porażenia przymrozkami :P


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Przepraszam, że w nieodpowiednim miejscu pytam, ale może ktoś mi doradzi, w jakiej ilości /ha należy wysiać nawóz "Lubofos Corn" siewnikiem punktowym z dozownikiem nawozu.....???? Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na worku masz dawkowanie nawozu :P

Ja już kuku zasiałem, czekam aż wzejdzie. Nie ma co czekać lepiej siać jak najwcześniej, bo przymrozek to może być nawet koniec kwietnia.

A myślałem ze ja będę 1 na AF z QQ. Ja sieje w środę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek94    0
Nie wiem jaki sens jest teraz siać QQ ? Nie lepiej zasiać w "ciepłą ziemie" ? Wtedy wschody dużo lepsze no i mniejsze ryzyko porażenia przymrozkami :)

U mnie ziemia, jest już ciepła, a temperatura wysoka, więc zasiałem. A tyle co może być zimna to mam nadzieję, że nie zaszkodzi... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A czy można stosować roundup do 3 dni po siewie czy nie bardzo?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jednak dziś większość zasiałem jutro resztę czyli 1,5 ha :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja u siebie zawsze poczatek maja koniec kwietnia sieje i zawsze dobrze było w tamtym roku przez opady i zyto opóźniłem i skutkiem tego było z 8 ha zasianych 3 ha marnego zebrane wrony sucho i lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
U mnie ziemia, jest już ciepła, a temperatura wysoka, więc zasiałem. A tyle co może być zimna to mam nadzieję, że nie zaszkodzi... :P

 

Ciepła to znaczy ile stopni miała ziemia na głębokości siewu nasion QQ.

 

A mniszek (mlecz) gdzieś kwitł jak siałeś ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ziemia ciepła a wschody po 10 dniach...byłem świadkiem jak kuku posiana na łące (czarna ziemia) po 15 maja wzeszła po trzech dniach od siewu...

 

u mnie mleczu jeszcze nie widać...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374
A czy można stosować roundup do 3 dni po siewie czy nie bardzo?

 

dołączam się do pytania czy ktoś próbował tej metody i z jakim skutkiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Można nawet póżnie. Warunek jest taki by kiełkujaca QQ nie powschodziła, czyli żeby zadna część oprysku nie nie spadła bezpośrednio na kiełek, czyli mozna pryskać do momentu jak jest przykryty kiełek.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A czy trzeba stosować nawóz razem z siewem kukurydzy? Czy można jakiś czas przed siewem?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

kieyś siałem przed agregatem czyli mieszałem nawozy i wysiewałem przed robieniem pod qq. teraz wale gnój i róznie bywa albo po zaoraniu mocznik albo raz po gnoju mocznikiem robiłem reszta nawozów pod korzeń w siewniku. Potem czasem jeszcze coś sie sypnie ale raczej wiecej sie pryska dokarmia odzywkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj