Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

ahas czyli pozniejsza odmiane mam jest to pionera odmiany denty mam 240 250 fao . i jest u mnie mniejsza niz u sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Ja myślę wyciąć jedna roślinę zważyć ja i pomnożyć przez 80 tyś i będzie wiadomo mniej więcej czegoś sie spodziewać :P Dobrze myślę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Warchest ja mam FAO 270 siana poczatkiem maja i wyrzucila wieche 

 

to nwm czemu u mnie nie ma jeszcze wczoraj jeszcze nie bylo na p 8745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

panowie QQ ma 2-3 kolby w czym problem? Wody pod dostatkiem, siana 90tys/ha. Odmiany Pioneera. Czy nie lepsza jest jedna dobra kolba? Nie odbije sie to na plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

W zeszłym roku u mnie miały po 2-3 kolby plon na mokro był 15-16 ton. Ale wody było opór, nie wszystkie były dobrze wykształcone siana była 86 tyś. W tym roku bynajmniej u mnie wody nie ma za dużo to i jedna kolba jest. Siana w tym roku 83 tyś. Zobaczymy jaki plon będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

witam koledzy mam nietypowe pytanie a mianowicie potrzebuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie aktualnie nie posiadam większego ciągnika a mam tylko Ursusa c380 chciałbym pożyczyć od sąsiada przyczepę objetosciowa Fortschritt T088 da taki ciągnik z nią radę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

warunki w większej części kraju wiadomo pada prawie codziennie ile tak orientacyjnie na tą przyczepę wejdzie bo się nie orientuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Jeszcze troche i sie zacznie sezon kukurydziany, ciekawe jakie beda ceny w skupie?


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A my kosimy takie pola,nie wiem czy dobrze widac,50% roślin połamane,da się kosić tylko w jedna stronę a i to co 30-50 metrów sie zapycha,srednio 1ha 2 godziny sie kosi,masakra!!! Większość pól u nas tak wygląda,zdążają sie pola gdzie 100% leży jak zboże i nikt tego nie chce kosićpost-107444-0-05174700-1505973567_thumb.jpgpost-107444-0-18544100-1505973551_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

to przez wiatry czy omacnice ?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Omacnica i do tego był wiatrzysko i deszcz,te takie podeschniete qq stoją a zielopuchy wszystkie połamane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Byłem dziś na polu i qq ma 35-38% wilgotnosci w kolbie za tydzień ruszamy z ccm w rękaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Ceny mokrej kukurydzy na podkarpaciu:

Wipasz Zadąbrowie: 370 netto-30% dopłata około 8,2netto t/%.

 

Skup w Orłach: 400 brutto-30% dopła 8 brutto t/%.

Azoty w Jarosławiu ruszają dopiero w połowie miesiąca, ceny brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Wczoraj wykoszona lokata fao220 i ragt stefixx fao220,plon pierwszej 12.4 druga 12.1 jak na działki w drugim roku uprawy ,i cene 170zł za jednostkę i 232zł jestem zadowolony.Tylko wk mnie złodziejstwo w biały dzień na % jakimi by się nie mierzyło krampem kolegów,asoniciem meter czy moim starym analogowym było do 24-26% z kombajnu,jedziesz do kurników,lub innych firm a byłem w pięciu to od32-36% a nawet u jednego ananasa 38%padłem.w końcu poszła za 370brutto,a płacą niby po400 przy 30% ciekawe kto taki u nas będzie miał bo narazie nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

No właśnie ciekawe co z tą ceną,u nas zapowiadają spadki,ale to może celowo tak gadają,a tą chciałem szarpnąć,bo zależy mi jeszcze na pszenicy żeby zasiać,a pogorszenie pogody ma być,ale zobaczymy,jeszcze czekają kuku o późniejszym fao i zobacze co będzie za tydzień dwa dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto siać kukurydzę? Pytam bo do tej pory bazowałem na zbożach... Właściwie to na pszenicy. Warto zamienić pszenice na kukurydze? Jaki przeciętny koszt uprawy ha? Jaki plon średni? Tak orientacyjnie oczywiście. W kilku zdaniach prosiłbym o opisanie tego biznesu. Jak sprzedawałem we wrześniu pszenice to facet mi mówił że skupuje normalnie po 800-900 a w okolicach czerwca daje 1200/tona. Tak było w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj