Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Erving    0

Podlasiak na 4 klasie miejscami ma 3.7 metra wysokosci kolba osadzona na wysokosci  ok 2 m poznej umieszcze fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

gorczyca odstrasza w pewnym stopniu robale czy jak posieje teraz w poplon, jesienią obornik i orka a na wiosne zasieje kukurydze to czy w jakimś stopniu ograniczy to ewentualne drutowce??? jest sens?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Z drutowcami tak łatwo nie będzie.
Chemicznie można z nimi walczyć i u mnie to przyniosło oczekiwany efekt
Podobno gryka ładnie ogranicza robale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

Witam. Kosil ktos z was kiedyś kukurydze we wczesnym terminie, tj za ok 2tyg. Kolba juz jest dosyć zolta, ale miekka. Musze ukosic chociaż jeden rozrzutnik bo krowy aż sie prosza. Co Wy na to ? Nie zaszkodzi krowom?


Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Pryska ktoś na omacznicę jak kukurydza ma 3m.Byłem na polu i widzę że koleś wjechał niedawno i zawiele się nie uszkodziło.Nie wiem czym ale wszystko wskazuje na to że swoim mf3070 plus 2000l/18m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam. Kosil ktos z was kiedyś kukurydze we wczesnym terminie, tj za ok 2tyg. Kolba juz jest dosyć zolta, ale miekka. Musze ukosic chociaż jeden rozrzutnik bo krowy aż sie prosza. Co Wy na to ? Nie zaszkodzi krowom?

 

I co kosiłeś? Też będę chciał w sobotę skosić z 0,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

U mnie na jednej działce kolby (fao180) wyszły z okrywy liściowej ok 3 cm, czym to jest spowodowane? Odmiana, niedobory, czy jeszcze coś innego?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funrolnik    4

I co kosiłeś? Też będę chciał w sobotę skosić z 0,5ha

właśnie nie. Ale w końcu tego tyg albo początek następnego planuje.

Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie, budowlanka- najlepsze połączenie życia na wsi!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

smiało można kosić tylko krowom sianka lub słomy dożucić . sąsiad kosił w zeszłym tygodniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Chce sprzedać 3 hektary kuku miała być na ziarno ale pójdzie raczej na kiszonkę bo susza dała jej radę. Średnio ma 2.5 metra na całym polu i po 2 nawet czasami 3 kolby. Ile od hektara skasować ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wczoraj skoszone 0.6ha reszta koniec września. Byłem pierwszy w okolicy ale podobno już maja zamówienia po niedzieli pewnie rusza na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

ja w przyszłym tygodniu raczej wykosze połowe areału, dziki nie śpią! po zatym ziarnka juz twardnieją

po sąsiedzku to tak poryły  w porzeczkach, że tylko talerzówka do równania

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

4 tys za ha sadze ze rozsadna cena.kiedy zaczynacie ciac kukurydze ?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

witam, ma ktos kukurydze dinamite z maisadouru??? jestem ciekawe opini na jej temat intaresuje mnie glownie wielkosc kolby?? orz wysokosc roslin, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

wysokość średnia do 3 M A plon ziarna powyżej średniej według c oboru choć nigdy jej nie sialem to w tym roku raczej się skusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

JarekBazydlo wrzucił foto do galerii. Zapraszam tam obejrzeć. Jak masz IV klasę to możesz próbować, bo u mnie na V i VI rok temu się nie sprawdziła a rosła na działce gdzie wody nie powinno jej brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic. Będzie bardziej wilgotna i tyle. Jak robisz na ziemii bez folii to nadmiar soków wypłynie. Kosiłem 1 rzędówką w deszczowy dzień z przelotnymi opadami i nic złego się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Raczej nic złego, choć dawno nie kosiło sie w deszcz ,jak mocno pada to wiadomo ze można nawiozić sporo błota na pryzme a to jednak zanieczyszczenie,ale co można zrobić jak się zamawia sieczkarnie na dany termin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

będzie bardziej kwaśna (chyba) ja koszę po 25 październik

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj