Polecane posty

hub555    4

Nawozu cynkowego Zinc 750 na pewno nie można stosować w mieszaninie z innymi składnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

Ksawery, w Agrosimexie gdzie ja kupuję ogarnięci handlowcy informują że nie należy go mieszać i ja nie mieszam, kiedyś pożyczyłem go koledze , zapomniałem go poinformować o tym i efekt był taki że nie był w stanie wypryskać jednego opryskiwacza mieszaniną którą sporządził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Szkoda a kiedy go dajesz w jakiej fazie Bo u mnie zaczyna wylazic czwarty lisc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
hub555    4

U mnie podobna faza, 30ha już opryskałem, zostało 40ha które ogarnę dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

paowie mam problem z kukurydza ktora robi sie zolta ?? co to moze byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Witam, czy to może być działanie przymrozku? Najdziwniejsze że tylko niektóre rośliny.

Od spodu nic jej nie podgryza, te przebarwione listki usychają, jeszcze dwa dni temu miały kolor zielony ale taki specyficzny jak po zmiażdżeniu.

 

post-2368-0-77440400-1463763485_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Mam to samo ostatnio kilka nocy było na poziomie 4-5 oC więc chyba trzeba czekać na ciepło... i tak samo niektóre rośliny tak wyglądają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5331

a ja myślałem , że to tylko u mnie taka bez życia kuku


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie przedwczoraj pryskalem na chwasty. Smolitop 4 liście a farmfire 6 lisci . Siana w ten sam dzień i na identycznych stanowiskach. Smolitop troche zbladl i czekam na deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Dwie odmiany na tym samym polu, a mają zupełnie inny wygląd. N86 zieloniutka, trochę osłabła w chłody, a 9361 KWSu wygląda jak po przymrozkach, listki białe, sflaczałe. Gleba V klasa, pryskana lumaxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

jakie było nawożenie??

 

40t obornika, 230kg soli potasowej, 100kg mocznika, 140kg fosforanu w podsiewacz.

 

Choć to tylko pojedyncze rośliny, chyba trzeba zgłosić do ubezpieczyciela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

To przez przymrozki a jak nie występowały to na pewno przez niską temperaturę.U mnie było 2-3 stopnie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydza nie che rosnąc miał kto cś takiego? przedsiewnie 250 poli 6 pogłownie 300 litrow rsm odmiana syngenta Delitop i kukurydza od ponad miesiaca ma 1,5 cm i dalej nie rośnie wogóle, u wszystkich jest już ponad 2 matry a u mnie taka malutka, dodam ze była siana bezorkowo uprawa na 16 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a u mnie jakaś odmiana szkoda że nie pamiętam ala KWS tak pięknie się rozkrzewiła iż za rok to bym siał około 30 tys nz ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

jak mu się kukurydza krzewi to x3 trzeba pomnożyć


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Ćma -a właściwie gąsienica ćmy -znamionówka tarninówka . Żeruje na różach i w sadach a ta poszła w qq . 

Edytowano przez adiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj