Polecane posty

piorek34    4

witam. jaką nawóz dolistny na start mozna zastoswac na kukurydzę w fazie 3, 4 listków. Dodam że na niktórych roślinach widać żółte plamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

ktoś siał w tym roku kukurydze FABELL ?

jak wyglądał materiał siewny bo mój to był jakiś dziwny tj. część ziarenek była duża(normalna) ale było tez dużo małych (jakby odrzut, II klasa) i to było  w worku


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja fabell wygląda podobnie .normalne grube ziarno ładnie wzeszło a ta drobnica siedzi w ziemi i dopiero zaczyna kiełkowa ma jakieś 2 tygodnie opóźnienia.dodam ze rok temu sialem fabell i była bardzo ładna worek 50 000 ziaren ważył 14.4 kg a w tym roku 11,7.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

szkoda było centrali wyrzucać małego nasienia to wrzucili razem do worka i wymieszali a może to przekręt pośrednika  :ph34r:

te najmniejsze ziarnka wogóle nie skiełkowali i są łaty

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to musisz kolego nasadzać:) umie może 2% nie zeszło ale sieje na kiszonkę co 70 cm rządek i co 13 cm w rządku i tych łat nie widać.U nas sucho w południowej Wielkopolsce a noce tez nie za cieple 3,4 stopnie na szczęście na plusie ,ale jak tak dalej będzie to kukurydza zacznie robić się żółta a na razie złe nie wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Siałem Fabell .Bardzo drobna 11 kg za jednostke 50000 ale wschodzi bardzo ładnie .Siana 6 maj a 12   na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Dzisiaj mijają dwa dni od pszesiania kuku ta nie zryta przez dziki ma 3 liście mogę tą posianą drugi raz prysnąć drugi raz lumaxem? Proszę o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ale dlatego chce pryskać bo są miejscami porobione wsiewki i tamta ma 3 liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Kiedy wjechać z pierwszymi odzywkami bo mam qq od fazy szpilkowania do 2 liści bo jest różnica gleb i wolniej schodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Mam prawie takie całe pole... Gleba klasy V u sąsiada też zauważyłem takie coś na słabej glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
Napisano (edytowany)

 

szło coś w podsiewaczu? Obornik czasem nie kurzy( widzę jakąś fermę z boku na poprzednich zdjęciach). Może być zasolenie

 

dopiero się dopatrzyłem. Czemu one są zasypane?

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

lisek u mnie to samo co u ciebie jak tak dalej pójdzie to całe pole pójdzie się je.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poochacz    0

co może jej dolegać? 1/3 pola w takim stanie, może nie widać dokładnie ale na tym po lewej od polowy w góre liścia jest na krawędzi fioletowy, dziś poszło na chwasty rim- i nikosulfuron oraz cornmax, przed siewem polifoska i saletrzak, uprawa w monokulturze

 

http://pokazywarka.pl/eqbwxl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

co do postu Liska66 może za dużą dawke oprysku na chwasty dał i na piachach gotowe


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Te żółtawe przebarwienia u nasady liścia to chyba książkowe objawy niedobory cynku. Ta faza dla wielu jest idealną dla jego aplikacji - inni piszą że trzeba później bo w większości spadnie na glebę. Myślę że w praktyce 2-3 liść właściwy faktycznie jest dobrym terminem. Przyczyną najprawdopodobniej są kończące się chłody tylko dziwne że nie ma wyraźnych fioletowych przebarwień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

A co do cynku mozna go mieszać z innymi odzywkami i mocznikiem i siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Spokojnie można mieszać z mocznikiem i siarczanem magnezu a jeżeli chodzi o inne odżywki to producenci mają najczęściej na swoich stronach tabele mieszania i można się upewnić. Zresztą za dużo nie ma co dawać, bo roślina nie przyswoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

czysty cynk z mocznikiem i siarczanem raczej tak, może być problem z większą iloscią cynku i większą ilością fosforu - może się zważyć w opryskiwaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj