Polecane posty

mlodyhef    214

Siał ktoś z was kukurydzę na kiszonke w pierwszych dniach czerwca bo chyba będę miał taką potrzebę. Jakie fao i czy to się uda?

2 lata temu siałem 22 czerwca, odmiana Glejt, FAO chyba 230 o ile dobrze pamiętam. Wtedy nie mogłem wjechać na pole i dlatego tak późno siałem. Urosła bardzo ładnie, no ale inna pogoda wówczas była. Teraz bym nie ryzykował raczej jeśli by suszę nadawali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

A chodzi ci o tą promocję ze jest za 185 zł?????

 

no tak wiesz coś o tej odmianie mas 26?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Nie wiele ,w tgym roku mam na prube chciałęm dynamite lub mas 27 ale była z tej firmy ta odmiana dostepna  w bardzo dobrej cenie.Widziałęm tą odmianę na dniach kukurydzy ,wysoka zielona a co do kolby to nie pamietam już ale jest to miesianiec ziarnowo kiszonkowy wiec potencjał w kolbie musi mieć:::::}}}

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro zajrzyj do mojej galerii zrobię zdjęcie kartki z odmianami i ich cenami. Crosman chyba 521 za jednoske sięwną 80tys nasion tzn. na hektar.

Edytowano przez AndrzejMikulewicz

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

sialiście może kukurydzę po rzepaku, gdzie zastosowano Butisan Star?


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

za tą cenne dostniesz dużo lepsze odmiany i sprawdzone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam :)

Jaką polecacie odmianę kukurydzy na kiszonkę gleby klasy V, VI.

Interesowało by mnie fao do 240.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za tą cenne dostniesz dużo lepsze odmiany i sprawdzone .

No to napisz jakie? Inni skorzystają a może i ja w przyszłym roku się skuszę.

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Zobacz sobie w stacji Conboru co sie dzieje a pużniej popytaj o cene bo chyba nie bede wymieniał wszystkich i opisywał dlaczego tak a nie inaczej .Podałeś cene za worek 80tyś a na hektar na kiszonkę można i śmiało siać 95tys wiec jeszcze braknie nasion i znowu trzeba dołożyć dlatego zdaje mi się ze drogo ale każdy ma swoje zdanie .

Wiec jepiej zapłacić np. za worek 50 tyś 250zł  to na hektar wychodzi 500 zł i jeszcze zostanie ci nasion ,wiadomo można kupić znaczniej taniej i drożej ale w takich latach jak rok ubiegły te super drogie nie wypadły jakoś super a nawet i nie raz gorzej.

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Mam pytanko,czy mozna ryzykować i siać nasiona kukurydzy dwuletnie,worki nie były otwierane.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

jeżeli nie są to polskie odmiany, i  były w suchych warunkach przechowywane to na pewno będzie dobra siła kiełkowania ,ale sprawdzić nic nie szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nie chce zakładać nowego tematu. Ostanie myślę o siewie QQ siewnikiem MZURI PRO til. 

Rozstaw rzędów ma co 33,3cm i przy kiszonce i zbiorze Jaguarem z przystawką kemper nie ma różnicy ale słyszałem że rżysko jest wyższe. Nie wiem czy to prawda.

Przy siewie na ziarno  i  rozstawie 66,6 pojawia się problem przy młóceniu. Czy może mylę się???

Co myślicie o tym????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jon0007    0

jakie macie wydajność z 1h kukurydzy Pioneer 8400 proszę o komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

pioneer N86 - 13ton mokrej przy srednim nawozeniu.

250kg yara corn w podsiewacz i 270kg mocznika/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jon0007    0

kolego a przy jakim nawożenie miałeś takie efekty i na jakiej głębię?
chodzi mi o klasę ziemi i czy stosuje cie dokarmianie dolistne jak tak to jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam dzis zauważyłem w kukurydzy na liściach takie bardzo Male czarne muszki. Jak maja zwinięte skrzydelka to wygląda podobnie jak slodyszek, ale są tak jakby o polowe mniejsze na kukurydzy zostawia takie male dziurki i ryski. Ktos wie co to może być i czym to zwalczyc ewentualnie? Dodam, ze na tym polu nigdy nie bylo kukurydzy. A poprzednio pszenica. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj