Polecane posty

mam 1,8ha kukurydzy i na 0,5 wcale nie chce rosnąć, na pozostałej części ma już ok 70cm,a na tym 0,5ha bardzo nie równa od 15cm do 30, takie samo nawożenie, 2lata temu była tam łąka, po łące zasiałem owies, też był kiepski, po żniwach zasiałem saladere i tez była nie ciekawa, powapnowałem 2,5t/0,5ha, późną jesienią obornik a wiosną 0,5t/0,5ha wapniaka koszelowskiego. Dawałem już II dawkę N, pryskałem odżywką i nadal nic, ojciec mówi, że wcześniejszy właściciel na tą łąkę siał siarczan amonu, Klasa ziemi IV i część V lecz na tej V jest ładniejsza. Czy to może być przez to i co mogę jeszcze zrobić aby ją uratować ?

Gleba była wapnowana ale nadal nie wiadomo jaki jest dokładnie odczyn. Powinieneś zrobić badanie gleby zanim wapnowałeś.

Nie jest czasem to gleba okresowo nadmiernie wilgotna, torfowa? Może po prostu gleba jest zbyt zimna, aby rośliny miały dobry rozwój.

Na pobudzenie roślin do rozwoju i jednocześnie ograniczenie stresu dla roślin mogę polecić elvitę amino.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

no właśnie, nie wiem czy jest dobre pH a jest to ziemia część piasku a część ił i szczególnie na tym ile gorzej rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

u mnie było  podobnie, na pagórkach gliniastych kuku staneła lekko przyżółkła robiła się lekko fioletowa ,została w tyle różnica nawet 50 cm. ale podejrzewam że to z braku wody tak się stało bo długo nie padało,teraz po obfitych opadach , opryskaniu mocznikiem  siarczanem magnezu i odżywaka ruszyła robi się ciemniejsza ,to samo w burakach cukrowych ten sam efekt buraki mniejsze i słabsze ,po deszczu same się zebrały i zaczęły rosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Może jest sucho i twardo, do tego tak szybko ił się nie ogrzewa. Najlepiej weź próbkę i zrób badania. Na drugi rok będziesz miał pewność że będzie dobrze. Do tego daj obornika by było więcej próchnicy.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

 

Stosował ktoś z was biostymulator Asahi i jakie efekty bo moja kukurydza trochę uszkodzona przez grad jest sens to stosować ? Czy lepiej zastosować Tytanit. 

I jeszcze jedno pryskacie kukurydze od szkodników bo zauważyłem jakieś czarne robale.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jakie nawozenie pod kukurydze stosowac poglownie polifoska 6 czy lepsze by bylo np fosforan amonu polidapu i sol potasowa i np do tego jeszcze slaetrzaka jeszcze tylko jakie dawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy pryskałem kukurydzę majstrem turbo w fazie 5-6 liści 1,5l/ha i 300lwody/ha i tam gdzie było więcej chwastów to chwasty spaliło ale również w tych miejscach kukurydzę przychamowało zrobiła się jasno-zielona i jest mniejsza a na pozostałej czę ści gdzie było mniej chwastów to w miare normalna, ten nowy majster to jakies badziewie, a z boku na tym samym polu połowę pola pryskałem adengo w fazie 3-4 liści, chasty spaliło idealnie i kukurydza bujna i  ciemno-zielona jak by linijką odcią od tej pryskanej majstrem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

nie wiem kolego co ci się zadziało. Ja u siebie wszystko pryskałem maistrem i nie ma żadnych chwastów, i nie przyhamowała kukurydza. Być może  to efekt suszy, jak chwastu dużo to zabrało wody sporo i z braku wody kukurydza jest gorsza itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

panowie jakie nawozenie pod kukurydze stosowac poglownie polifoska 6 czy lepsze by bylo np fosforan amonu polidapu i sol potasowa i np do tego jeszcze slaetrzaka jeszcze tylko jakie dawki ?

Pogłównie to tylko ewentualnie N. 

A PK to przedsiewnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u mnie maister tylko spowolnił ostrożeń który gdzieniegdzie ostro przyhamował qq a tak to ładnie chwasty zwalczył i mam porównanie bo jeden rządek przez 20m było omijaka i zielono. Mam trzy takie place ostrożnia  które potraktowałem gracą aby w oczy mnie nie kuło :)
A jak myślicie jaka cena będzie na qq i czy warto kontraktować? Myślałem aby połowę zakontraktować chociaż pierwszy rok sieje ale bym wiedział co dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W jakiej dawce maister? Wg wielu badań maister w max dawce jest skuteczny na ostrożenia. W dawce 1,25 zaledwie przyhamuje bardziej wyrośnięte sztuki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie dobrze wyrośnięty ostrożeń został zlikwidowany. Ten co dopiero wyszedł albo jeszcze był mały gorzej. A ten co wyszedł po oprysku nie odczuł maistra wcale. Ja dawałem 1,5l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

również dawałem 1.5l/ha. nie wiem czemu tak słabo podziałał na ostrożeń. Zastanawiam się czy w przyszłym roku nie pryskać przedwschodowo bo widzę po polach gdzie było czysto od chwastów qq są ładniejsze tylko doglebowo chyba mniejszy zakres działania mają środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ktoś mi tu może powie czy odmiany z fao220 i te z 270 puszczają w tym samym czasie klos jeśli zostały zasiane tego samego dnia? chodzi o to czy okres wegetacji jest ten sam, czy te pozne rosna dluzej? chodzi mi o sam wzrost rosliny, nie o dojrzewanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie bez powodu oznaczone są inną liczbą FAO. Im większa tym dłuższy okres wegetacji. Odmiany o późniejszym FAO wytwarzają większy plon. Co do dojrzewania to zależ.y gdzie rosną. W zeszłym roku odmiana o FAO 270 była w tej samej dojrzałości co 240-250, bo tamta druga rosła na lepszym stanowisku. Jesienią przedstawiciel Syngenty w Szepietowie mówił, że w niektórych odmianach zacierają się te różnice między przykładowo FAO 240 a 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mam 220 i 270 obok siebie, ta pierwsza bardzo dobry wczesny wigor, ta droga to wlasnie ulan, puki co roznicy w wielkości roślin nie widać, być może ulan nadgoni w późniejszej fazie, inaczej nie ma sensu go siac, lepiej odmine która da lepsza strawność, jesli masa ma być ta sama, ale zobaczyny, mysle ze najbliższe 2 tygodnie pokaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

To żeś wymyślił, jeśli ma wyższe FAO to znaczy że później dojrzewa przez co dłużej rośnie i ma czas na to by zbudować masę. Zalety odmiany ułan: "doskonały surowiec do biogazowni"


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

dziadostwo jedne, dałem 4l chwastoxu EXtra na lucernę i trochę wygięło go do dołu ale nie chce padnąć


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty też masz jakąś swoją teorię. Posiej Fao 270 i późniejszą na północy to zobaczymy kiedy Ci dojrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

na 6 klasie bardzo możliwe ze nim dojrzeje to wcześniej uschnie na pniu, z pogoda bywa roznie, puki co wilgoci trochę ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ty też masz jakąś swoją teorię. Posiej Fao 270 i późniejszą na północy to zobaczymy kiedy Ci dojrzeje.

 

Jeden co chodzi ze mną na kursy mówi że sieje 320 a okres wegetacji jest jeszcze o 20 dni krótszy niż u mnie. Widocznie lubią dawać słomę dla krów


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

320 to już zdcydowanie przegięcie. Na poletku w Szepietowie była odmiana o Fao chyba 290 lub więcej to ziarno było białe podczas, gdy reszta o Fao przeciętnie 230-250 była w dojrzałości woskowej. Nawet udawało im się wymłócić. Fakt tamta była wyższa od reszty, ale to była typowa odmiana na biogaz. Na piaskach z okresową suszą kukurydza o Fao 260-270 dobrze dojrzewa i nie wyrasta do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj