Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin2057    22

po żniwach 3t wapna, na jesień 30t obornika, wczesną wiosną wapniak koszelowski 0,5t/ha, przedsiewnie 300kg polifoski 6 i 300kg moczniku, nawożenie takie same lecz na tym kawałku po łące jest słaba a jest jakaś możliwość pozbycia się tego robala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Na przyszłość pamiętaj ze jak siejesz po łące to się zaprawia od robaka bo zawsze są Twój blad. sporo dostała przedsiewnie wiec nic nie zrobisz możesz odżywkami trochę ja wzmocnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a jak by tak dobrze opryskac dursbanem moze by pomogło np dac potrujna dawke i zamiast 200 l na ha to dac 600l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

teraz nic już nie zrobisz ratuje cie aby susza bo drutowiec jej nie lubi

 

raczej odwrotnie. Susza pcha drutowca do źródła wody czyli np. kukurydzy

A dlaczego nie nurelle?

 

bo dursban pewnie tańszy.

 

 

Tak czy inaczej może trochę by pomogło gdyby z 1000litrów ( w tym z 5litrów dursbana) tylko w rządki kukurydzy nalać. W truskawkę na opuchlaka tak się leje. Drutowiec na powierzchnię nie wychodzi więc jakikolwiek oprysk nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a powiedzcie szczerze jak kukurydza na ziarno i nasienie pionnera a odmian polskich czym sie rozni ?

bo znajomemu ci c ohandluja kukurydza to powiedzieli ze rozni sie ale cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

zasiane na słabej glebie ulan vitras i francuska odmiana drim.  jak najraznie drim najlepiej idzie w gore i ladnie ulistniony,  ulan i vitras niby ma się wyruzniac wzrostem, ale puki co na razie bardzo przeciętnie, być może ruszy lepiej w późniejszej fazie wzrostu, ulan jakby minimalnie lepiej. ogolnie kukurydza im większy piasek tym ladniejsza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

najprościej to było zasiać kawałek tej i kawałek tej. Gwarantuje że byś stwierdził że warto dołożyć te pieniądze. Moim zdaniem polskie mają gorszy wigor, słabiej rosną i plon jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w zeszłym roku na 17 ha wysiałem jeden worek polskiego Skarba( bo dostałem za darmo). Siałem go z jednej sekcji więc jest porównywalnie. Plonował tak samo jak Mixxy i Lg 32.58. Mimo tego naszych odmian nie sieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Panowie,mozna gdzies kupic Mesurol do zaprawianaia qq przeciwko robalom,dzikom?Czytałem ze jest w sprzedaży tylko dla firm zaprawiających legalnie ,natomiast w sklepie jeżeli jest dostepny to podróbki,pisało o tym w bodajrze Farmerze w numerze  majowym albo kwietniowym.Pytam bo zanjomi kupowali w sklepach ale jaki skład tego nie wiem,czy orginalny czy jakis lewy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mesurola nie da rady kupić , jedynie załatwić po znajomości ale możesz kupić Prestige Forte i zaprawić samemu, ma jedną tą samą substancje co Gauch.

Ogólnie siej głębiej kukurydze nawet do 8 cm i nie w mokrą glebę.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku z ciekawości zasiałem 2 odmiany- polską rywal i zachodnią veritis. W tej chwili veritis jest 1-2 liście większa od polskiej i liście zdecydowanie większe, stanowisko i nawożenie identyczne. Suma sumarum będę odchodził od polskich odmian

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jaka odzywka teraz na kukurydze bo na polu porobily sie place gdzie kukurydza jest fioletowa i slabo rosnie jakie odzywki dac i jak mniejwiecej kosztuja takie odzywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam :)

 

Pierwszy raz w tym roku planuje posiac kukurydze na kiszonke , totalnie nie mam w tym doswidczenia a ni nie znam kompletnie zadnych odmian kukurydzy jakie by sie nadawaly na moj kawalek ziemi . Dodam ze jest to wieloletni nieuzytek rolny w klasa okolo 5 moze mijscami 4b . Planuje pod kukurydze nawiesc obornik , wysiac 500 kg /ha wapna-magnezowego granulowanego okolo 250 kg Opticomplex . Na tym kawalku jak widac napewno bede sie borykal z nidoborem wody jak i niezbyd zasobna gleba . Wiec jak odmiane w tej sytuacji byscie propnowali? 

 

Prosze o porade :)

 

To w Baszynie są ugory?:D Pewnie już posiałeś, ale własnie wiem od znajomego że sieje polską odmiane Ułan na kiszonkę.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

Siema wszystkim. Z góry mówie że nie czytałem poprzednich postów (82 strony :blink: ) mam takie pytanie siałem qq pierwszy raz w zeszłym roku swoje nasiona (pozbierane kolby z czyjegoś pola po kombajnie) na oborniku siewnikiem mechanicznym coś a'la meprozet s100 no i było wszystko dobrze siane na 4 klasie a w tym roku posiałem na 3 cieżkiej no i nie wzeszła było dane 50 kg amofoski 4-16-18 na 20 ar podorywka była zrobiona 1.06 br i po bronowaniu x1 posiana bez nawozu już odmiana reduta ze smolic powiedzcie mi czy z tego coś jeszcze będzie qq już zaczeła wschodzić ale jeszcze nie na całej powierzchni (ok.2/3 już wzeszło) co jakiś czas ją podlewamy bo bardzo sucho (podkarpacie) ale na te suche baryły nw czy to coś daje na to pole jest dawane ok. 300 l wody co drugi trzeci dzień sory że sie tak rozpisałem ale martwie sie troche wiem 20 ar to b. mało ale powoli zaczynam dostrzegać pozytywy kiszonki z qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

u nas wałowali i tak ciężko wschodzi.jak nie ma wilgoci w ziemi,tylko sam popiół

 


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1425    3

no a co to wałowanie daje na chłopski rozum na takiej twardej ziemi to jeszcze gorzej raczej zrobi z tego co wiem to qq nie lubi twardego podłoża dlatego trzeba głęboko orać no a jak zwałuje to co sie stanie z tą która już wzeszła ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Pryskałem w tym roku qq mocarzem + nixonem i efekt był super przy dużym zachwaszczeniu tylko mi brakło środka na 0,1 ha i nie mam zamiaru kupować środka na cały hektar którego wykorzystam w 1/10 i będzie stał cały rok. Tak się zastanawiałem czy mogę prysnąć qq chwastoxem turbo lu extra i będzie najtaniej a efekt tam jakiś zawsze będzie, byle się nie naciągać na niepotrzebne koszty. Jakim środkiem jeszcze mogę prysnąć aby był tani bo chwastów tam nie ma za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

mam 1,8ha kukurydzy i na 0,5 wcale nie chce rosnąć, na pozostałej części ma już ok 70cm,a na tym 0,5ha bardzo nie równa od 15cm do 30, takie samo nawożenie, 2lata temu była tam łąka, po łące zasiałem owies, też był kiepski, po żniwach zasiałem saladere i tez była nie ciekawa, powapnowałem 2,5t/0,5ha, późną jesienią obornik a wiosną 0,5t/0,5ha wapniaka koszelowskiego. Dawałem już II dawkę N, pryskałem odżywką i nadal nic, ojciec mówi, że wcześniejszy właściciel na tą łąkę siał siarczan amonu, Klasa ziemi IV i część V lecz na tej V jest ładniejsza. Czy to może być przez to i co mogę jeszcze zrobić aby ją uratować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

Mati możesz turbo przyznać 1.5 L na na. W zeszłym roku miał nawet rejestrację w kuku. ja ręcznym dopryskiwalem wlasnie turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj