Polecane posty

nightmare    81

plusem jest dobry wczesny wigor, przy sprzyjających warunkach niezla kolba, wielkość roślin przecietna,  odmiana nie wiele rozniaca się od kilku innych polskich odmian,  Jeśli zadbasz o odpowiednie nawożenie to raczej powinieneś być zadowolony.  Choc daloby się znalesc lepsze polskie odmiany, nie wspomnę już o zagranicznych.   znam ludzi którzy sieja te "najsłabsze" odmiany, i zawsze sa zadowoleni, zachwalają je, nie majac porównania z innymi odmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Siał ktoś odmianę Prosna ? proszę o opinie.

 

U kolegi była 3 lata temu i na prawdę kolby były piękne, chciałem ją posiać ale nie mogłem kupić jej u mnie w punktach sprz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Te 8-10 cm to nie ciekawa sprawa Ci powiem. Długo bedzie strasznie schodzić. Dwa niektóre ziarniaki zamiast do góry nogę pójść w dół czyli wgłąb ziemi zamiast do góry i już wogóle nie zejdą. 6-7 cm myśle że jeszcze w miare może być. Najlepiej sie chyba krecić koło tych 5 cm nie płycej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Czemu tak głęboko siejecie? U nas gospodarz który ma około 60 ha qq i zbiera od 10-16 ton sieje na głębokość 3-4 cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22
Napisano (edytowany)

dziś byłem na polu to na piachu kiełek jest ok 4cm od wierzchu, a na mocniejszej ziemi jest ok 2cm pod wierzchem więc jest nadzieja, że wzejdzie 

a tak poza tym jak się reguluje głębokość siewu w siewniku monosem pnu, dodam, że siałem z rozgarniaczem i siałem c-330M

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Napisano (edytowany)

 

 

Damian QQ ma dobry system korzeniowy ale na 6 cm jak sie sieje to lepiej się zakorzeni i wykorzysta składniki pokarmowe, czytałem o tym gdzieś

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Miałem już różnie siane kukurydze i powiem ze te 5 cm to chyba optimum. Zalecenia są żeby dla gorszych ziem siać z 2 cm głebiej także te 7 cm na piachu to chyba nie grzech ale 8-10 już bym nie siał. Po za tym tak jak kolega z góry pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wyniki badań może ktoś mnie uświadomi czy są ok

Sucha masa - 38,9

Skrobia 32.8

Białko 7.4

ADF22.0

NDF 39.8

Popiół 3,6

Tłuszcz surowy 3,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

a jakiś negatywny wpływ będzie oprócz tego, że dłużej będzie wschodzić ?

 

Hm chyba nie ale bedzie z tyłu za tą co już zejdzie i bedzie rosnąć, Skraci się jej wegetacja o ten tydzien czy dwa a co za tym idzie plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Siana 27 kwietnia wczoraj nareszcie wyskoczyła na powierzchnię, wilgoci jest, teraz będzie śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ja zasiałem 25 IV tak głęboko i też w końcu jest na wierzchu, a już się bałem, że za głęboko zasiałem bo w tym roku pierwszy raz siałem swoim siewnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wschodzą a niestety straszą przymrozkami. Moja jeszcze bezpieczna w ziemi. W zeszłym roku pospieszyłem się i później żałowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Panowie, a co może być przyczyną, że kukurydza kiełkuje i zamiast iść w górę, idzię w dół ? Dziś grzebałem w ziemi i tam gdzie nie wzeszła zdarzają się właśnie takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

witam zastosowałem 4,5 l pendiganu 330 ec ( stomp ) w cebuli.. wypadła mi i teraz moge siać kukurydze po tym oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro330    5

mam pytanie czy jak dałem 3 l na hektar pendiganu i mam pytanie czy wezmie chwastnice jednostronna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a nicogan sc40 na kukurydze sprzedawca mi podał na 7 ha 10 litrow tego oraz mocarz w dawce 0,2 a na nicogan pisze ze 1 litr na ha a tu jak mi podal t wychodzi 1,4 na ha to tak dawac czy jak czemu dał wiecej a na tym pisze ze 1 l na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

1l standardowo, a 1,5l tego nicoganu w dawce na perz. Mocarza wystarczy  0,1, a może nawet nieco mniej o ile chwasty jeszcze kuku nie zagłuszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

otoz opryskalismy kukurydze mocarzem plus nicogan ale jakos slabo dziala ten oprysk nie widac by zółkło zielsko czy on jest z tych opryskow ze dlugo dziala ??

i jeszczejedno po opryskiwaniu jak chcielismy oplukac opryskiwacz to takie bylo jakby sie zwazylo az neimmozan bylo domyc opryskiwacza czemu tak mozglo byc po tym nicoganie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czym najlepiej prysnąć qq na chwasty siana miesiąc temu? Jakiś dobry środek aby wyszło też nie drogo i skutecznie bo chwasty miejscami są duże. Czy pryskaliście QQ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jak chcesz tanio to narval,ikanos,nikosh,nikogan plus mocarz.Dwa pierwsze w formulacji od ,więc lepsze.Tylko mocarz do 5liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

ja bym polecił Hector, jak sie nie mylę to około 180 zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

na części pola po zlikwidowanej łące mam słabą kukurydze, przedplonem był owies, po żniwach dałem 3t/ha wapna i wczesną wiosną 0,5t wapniaka koszelowskiego a i tak jest kiepska, powschodziła lecz co niektóre rośliny więdną, wyrwałem jedną z nich i okazało się, że jakiś robak ją podgryza, myślę, że to drutowiec czy się mylę, jak mogę jej pomóc, jest w fazie 4-5 liści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj