Polecane posty

Szarlej    72

Rok temu, na ziemi tej samej klasy, przy nawożeniu 150 kg polidapu, 100 kg saletry przedsiewnie i 150 kg mocznika pogłównie, Ricardinho oddała 11,4 t/ha (24% wilgotności). Szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

U mnie w zeszłym roku suleyka z saaten union przy nawozeniu 250 kg polidap, 250 kg soli, 250 kg mocznika przedsiewnie dała 14,5 t/ha przy wilgotności 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek53    1

kto już sieje kukurdze ja planuje 12 kwietnia siać co wy na to nie zza wcześnie ???? czy ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Durnota. Zgnije w ziemi jest za zimno ziemia nie jest dostatecznie ciepła. Nawet jak zejdzie to bedzie siedziała w miejscu i walczyła ze stresem jaki powoduje chłód. Lepiej posiać w ciepłą ziemie wtedy kukurydza schodzi i rośnie z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Na południu dlaczego nie, u nas na połnocnym mazowszu w tamtym roku okolo 15 kwitnia sieli w tym musimy sie wstrzymac. Na weekend okolo 20 stopni nadaja na poludniu...U nas oby jeden zaczoł siac juz wszyscy za nim. Ja na lzejszej ziemi staram sie siac wczesniej na takich co trzymaja wilgoc to sie nie spiesze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

to tak samo jak z owsem,sasiad siał 5 tyogdni temu to wschodzi dopiero,ja siałem 2 tygodnie temu i tez wschodzi,ziemia nie wygrzana to nie bedzie rosło ,a kukurydza w szczegolnosci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jaką odmianę kukurydzy polecacie na dosyć kwaśne gleby (ph4,5), która odmiana wytrzymuje dobrze takie niskie ph?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie Ułan był bardzo ładny na takim kawałku o niskim Ph ale inne odmiany które tam były w innych latach już nie były takie ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jest tu ktoś z mazowieckiego lub podlaskiego kto sial lub będzie sial odmiane subito i moglby odsprzedać ok 2-3 kg nasion,chcialbym przetestować na swoim polu, w rozliczeniu moglbym dac nasion odmian ulan witras i drim. oczywiście z doplata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kolego moim zdaniem ułan i subito niczym się nie różni,jedynie ceną i nazwą firmy.

odwoziłem kukurydzę na zarobek od sieczkarni i były właśnie posiane na jednym polu obie odmiany i różnicy nie było widać.

takie jest moje zdanie.

w tym roku sieje 4 ha ułana.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

często jest tak ze droższe odmiany i te tansze nie daja zadnej roznicy, przynajmniej wizualnie. miałem drim 220zl i san 150zl, co 4 rzadki, na początku roznica była bardzo duza na kozysc drim, wyzsza roslina bardziej lisciasta, po prostu dobry wczesny wigor jak jak pisze producent, ale w efekcie roznicy pomiędzy tymi odmianami nie było, bo san z czasem nadgonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Własnie miałem napisac  to co kolega wyżej Ułan i subito to jedna chwała. Ułana nazywam polskim Subito. mysle ze Polacy pozyczyli troszke genów od kolegów z Saten Union :) Tez sieje ułana na jednej dziłce pod lasem na rasowym piachu ale obsada nie iwecej jak 85tys wtedy kolba jest i masa. W ubiegłym roku na dziłce obok miałem Ułana i Blaska to róznica kolosalna ułan dobrze sobie radzi na słabych glebach zakwaszonych.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jaka wybrac odmianę na kiszonke z tych trzech na slabsze ziemie 5 klasa, danubio, nimba czy opoka? Wiem ze danubio jest zachodnia odmiana ale czy będzie lepsza od naszych rodziwych? Kto sial danubio jak z plonem na słabszych stanowiskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jaka wybrac odmianę na kiszonke z tych trzech na slabsze ziemie 5 klasa, danubio, nimba czy opoka? Wiem ze danubio jest zachodnia odmiana ale czy będzie lepsza od naszych rodziwych? Kto sial danubio jak z plonem na słabszych stanowiskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

ja tez kupiłem w tym roku ułana 179 zł za jednostke 50 000 nasion 16,3 kg tylko teraz mam problem z zasianiem bo miałem siac zwykłym siewnikiem do zboza . a tym nie da rady musze szukac kogoś do zasiańia :) . iile dni przed siewem dajecie nawozy ? wapno rozsiałem jakieś 1,5 miesiąca temu i obornik.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

fosforowo potasowe możesz już dac, azot najlepiej przed siewem , tylko bronami przemieszać z ziemia.  najlepiej nająć kogos kto ma siewnik do kukrydzy, zbozowy nie rzuci ci ziarna w odpowiednich odstępach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marinos    0

Siał ktoś odmianę Almansa. Poproszę o opinię. Taka tylko została w okolicznych sklepach, niewiem czy brać czy szukak innej gdzieś dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

ja mialem w zeszlym roku i w porownaniu do nimby i lg32.53 byla mniejsza i miala slabsza kolbe ale moze ze jest wczesna i mega sucho bylo.zasiana na 3 i 4 klasie.dziki dobrze w  niej buszowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

zasiałem kukurydzę i nie wiem czy nie za głęboko ba na piachu  VI klasa poszła gdzieś 8-10 cm a na mocniejszej 6-7cm czy to aby nie za głęboko ? Tam co poszła płytko ok 4cm to ma już kiełek ok 2cm, a tam gdzie głęboko to kiełek ma ok 2-  3 mm czy nie zaszkodzi taki głęboki siew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj