Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tigerqq    1

polecam MAGITOP. Ma świetny początkowy wigor i dobrze znosi suszę. Worek 80 tys nasion kosztuje 380 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofer85    1

ja w ubiegłym roku na słabszej ziemi miałem polska odmianę -opoke,i dodam że byłem z niej zadowolony choć brakowało deszczu to i tak mi ładnie urosła,a na drugim kawałku miałem polstara i powiem że az takiej różnicy nie było,no chyba ze w cenie,bo za polstar płaciłem duzzo wiecej niz za opoke, cen za jednostki nie pamiętam ale polsar był o wiele droższy,

Wtym roku tez sieje opoke,choć chemirol proponował mi legende-niby jakas nowość z polskiej odmiany ale jak brałem nosina to mieli tylko ostatnie 2 jednostki tej legendy i dlatego jej nie wziąłem,może i trochę szkoda bo bym porównał sobie która z nich lepsza,ale coż moze w przyszłym roku sie pomyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

To chyba wezmę konkurenta, bo to mieszaniec trójliniowy z dużym udziałem genetycznym opoki (50%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Ja w tym roku mam ronaldinio, ambrosini i kws5133 eco
Siał ktoś swoje nasiona kukurydzy?

Edytowano przez dy27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dy27    1

Witam, jakie nawozy pod kukurydze?? Mam zamiar zastosowac 30t/ha obornika, 200kg polidapu, ile do tego zastosowac nawozow azotowych, a moze jakies potasowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

sial ktoś może z limagrain odmianę Lauren? Jak się sprawdziła ,jaki plon ,na jakiej klasie ziemi.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Witam :) 

 

Pierwszy raz w tym roku planuje posiac kukurydze na kiszonke , totalnie nie mam w tym doswidczenia a ni nie znam kompletnie zadnych odmian kukurydzy jakie by sie nadawaly na moj kawalek ziemi . Dodam ze jest to wieloletni nieuzytek rolny w klasa okolo 5 moze mijscami 4b . Planuje pod kukurydze nawiesc obornik , wysiac 500 kg /ha wapna-magnezowego granulowanego okolo 250 kg Opticomplex . Na tym kawalku jak widac napewno bede sie borykal z nidoborem wody jak i niezbyd zasobna gleba . Wiec jak odmiane w tej sytuacji byscie propnowali? 

 

Prosze o porade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Albo obornik,albo wapno.nie powinno się stosować jednego i drugiego razem.
Proponował bym ci coś z polskich odmian.w tym roku na 5klasie sieje ułana.miałem w tamtym roku nie odbiegał od zagranicznych.dobra też jest opoka.
Badałeś glebę jakie jest ph i jak jest z innymi składnikami.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Napwet wapna granulowanego? ono chyba nie jest tak aktywne jak normalne ? Nie nie robiłem zadnych badan bo nie jestem nawet peiwne czy za rok bede je rowniez uprawiał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

ja dawałem wapno tlenkowe, szybciej dzialajace na koniec lutego, zmieszane bronami z gleba, i ok 20 marca obornik. wydaje mi się ze na wapno jest już troszkę pozno, teraz to obornik i nawozy, rozwniez mam slabe gleby, wzielem ulana witrasa i francuska drim, w tamtym roku sprawdzila się na piasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ja miałem kolego w tym roku. Na 4-5 klasie oddała 12 ton mokrej, wilg wg. dramińskiego ok 24 % ( koniec października) a w skupie 29%. Na innym polu gdzie glina 3-4 klasa plon 11 ton, wilg koło 30 %.Ogólnie kukurydza rośnie dość niska, jednak kolby nie odstawały od innych odmian.  Jednak w tym roku z niej zrezygnowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

przyłączam się do pytania o odmiane lg laruen fao 230 na glebe 4b , oferują po 280 netto za 50tys plus 65 za zaprawianie osobno przez nich mesuololem,, cos nie widzi mi się ta opcja wolałbym aby były orginalnie tak zaprawiane ale podobno producenci nie zaprawiaja sami mesurolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czemu zrezygnowałeś, słabo plonowała?

Zrezygnowałem bo obok niej miałem zasianą N86 i A79 z Pioneera i plon 3 tony wyższy a wilg o 2 % wyższa pomimo Fao dużo wyższego. W tym roku wszystko mam tylko z Pioneera.  

 

@ Poznaniak Z tego co ja wiem to własnie u producenta zamawia się ziarno zaprawione mesurolem, bynajmniej tak jest właśnie w Pionierze, nie wiem jak w innych firmach, ale LG to francuska firma i mesurol tam tak samo popularny jak u nas przez to mi się trochę dziwne to wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Fao laurena 230   a tych pioneerów 270 i równo je kosiłes uzyskując  tylko 2% wyzsza wilgotność?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

No dokładnie. W skupie LG miało 29 a Pioneer 31-32. Kosiłem pod koniec października. Wizualnie Lg wyglądało na suchą, górne ziarna w kolbie było ciężko przegryźć , jednak wilg i tak duża wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Witam, 

A czy ktoś z was siał kukurydzę w mulcz z gorczycy lub facelii? Interesuje mnie jak to wygląda przed i po siewie i jaki siewnik, najlepiej jeśli ktoś posiadał by zdjęcia :). Planuje w przyszłym roku sam to sprawdzić, a może teraz ktoś ma własne doświadczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

siewnik na pewno talerzowy żeby się nie zapychało. Ja w zeszłym roku siałem bezpośrednio w ściernisko po kukurydzy i w samosiewy pszenżyta. Urosło normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Chodzi właśnie o to czy dam radę to wsiać zwykłym siewnikiem z redlicami talerzowymi bo taki międzyplon, który przez zimę przemarznie stworzy jednak sporą warstwę, która będzie leżeć na powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Ja też w końcu zakupiłem jakiś tydzień temu. Prosna dwie jednostki po 146 zł, i będę ją siał razem z Redutą (po 149 zł jednostka) na jednym polu, w dwie skrzynki prosna i w dwie reduta i będę porównywał. A na ziarno wziąłem konkurenta po 168zł jednostka 50.000. Dzisiaj właśne podrzuciłem obornik, ale chyba lekko przesadziłem, bo wyszło z 50 ton na hektar  <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj