Polecane posty

robzombie    16

Tak jak pisał poprzednik jeśli jest dobra przystawka i dobry pług , nisko wykoszone to nie ma problemu. Można też orać na ukos do rzędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Jakimi ciągnikami pryskacie? Mam zamiar kupić opryskiwacz zawieszany 1000l, pełny będzie ważył do 1,5t i teraz dopiero zauważyłem, że zetor forterra nie mieści się w rzędach qq. Bedę musiał kupić jakiś mniejszy ciągnik, tylko jaki? Opryskiwacz przyczepiany raczej nie wchodzi w grę bo mam za dużo słupów na polach i za dużo kliniastych kawałków, trudno by było manewrować i dokładnie opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

a nie możesz mu zmienić rozstawu kół?  czy opony ma za szerokie. Ja pryskam mf 3085 i spokojnie się mieści w rzędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a co najlepiej dac pod kukurydze bo na wiosne chce siac kukurydze i co dac pod korzen czy 500 kg saletrzaku na ha starczy czy jakie inne nawozy dawac pod kukurydze i w jakich dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Siał ktoś z was  kukurydzę  firmy  FarmSaat AG  mają dość ciekawą   ofertę tylko ciekawe jak to wygląda w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

panowie a co najlepiej dac pod kukurydze bo na wiosne chce siac kukurydze i co dac pod korzen czy 500 kg saletrzaku na ha starczy czy jakie inne nawozy dawac pod kukurydze i w jakich dawkach

Na ziarno czy kiszonkę? Różnica jest taka ze w kukurydzy na ziarno trzeba ostrożnie z dawkami azotu, gdyż potem mogą bardzo długo trzymać wilgoć. Co do nawożenia to na pewno nie możesz zapomnieć o fosforze bo to bardzo ważny składnik i jego niedobory często widać przez fioletowe liście i zastopowanie rozwoju. Ja nawożenie stosuje tak aby było tak: 150 N : 70 P : 150 K i moje kukurydze wyglądają dobrze i plonują naprawdę dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

panowie a co najlepiej dac pod kukurydze bo na wiosne chce siac kukurydze i co dac pod korzen czy 500 kg saletrzaku na ha starczy czy jakie inne nawozy dawac pod kukurydze i w jakich dawkach

 

100 kg kizerytu

200 kg Polidapu

300 kg mocznika

400 kg soli potasowej

500 zł za nasiona

i sukces gwarantowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja pierdziele ostro  1 tone az tak na ziarno uprawiam a np jakby dal saletrzaku czesc i polifoske np 6  to by mogło byc np 400 kg saletrzaku i 200 polifoski ?


bo sam ten salerzak w dawce 500 kg nie wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

W saletrzaku dostarczysz tylko azot, a w polifosce dodatkowo fosfor i potas. Kukurydza to wymagajaca roslina, nie taka tania w uprawie jak sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

@ Matava

 

100 kg kizerytu

200 kg Polidapu

300 kg mocznika

400 kg soli potasowej

500 zł za nasiona

i sukces gwarantowany

 

Jaka klasa ziemi i jaki plon takim nawożeniem?

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

100 kg kizerytu

200 kg Polidapu

300 kg mocznika

400 kg soli potasowej

500 zł za nasiona

i sukces gwarantowany

 

w jakich etapach to stosujesz? wszystko w korzeń czy mocznik pogłównie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0305    0

ja zaorałem na raz overumem bez gruberowania, niczego. kombajn z przystawka i orka na raz. miejscami moze sie przypchalo gdzie kombajn stal ale przeszlo i tez sie przykrylo elegancko. niewidac nawet ze kukurydza rosla. recepta to naprawde dobry plug na wysokiej slupicy oraz duzy odstep korpusow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

To to fakt ale ważne jeszcze jest jak bije przystawka i jak jest pokoszone nisko czy wysko. Jak ktos ma przystawke do d***y i wysoko pokosi to i woda świecona nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nie problem zaorać, trzeba równomiernie wymieszać z glebą żeby się rozkładało, a nie gniło w ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

Ja wynająłem do orki na "razówę" ,pług nowy overum.Na polu już się zieleni pszenica i nie ma śladu ,że rosła tam kukurydza.Myślę ,że gdybym to robił swoim sprzętem to bym nic nie zaoszczędził,bo doszłoby talerzowanie a i tak bym nie przykrył resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Niektórzy idąc na łatwiznę i "obniżając" sobie koszty tak na dłuższą metę sobie szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wymieszanie fakt ale co do omacnicy to bede sie dalej kłócił ze talerzówka nie jest w stanie rozdrobnić resztek kukurydzianych tak aby hamowało to rozwój tego owada. Jedynie mulczer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie jedynie mulczer, talerzówka nie rozdrobni łodyg, przewróci i przysypie ziemią ale to nic dla tego robala. 

Panowie stosował ktoś w tym roku to Retengo Plus ? albo orientuje się jaki jest koszt tego środka ? bo szukam po internecie i szukam i nigdzie znaleźć nie mogę. i czy to w ogóle jest już w sprzedaży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo zależy do regionu, w którym uprawiamy kukurydzę. Jeśli problem nie jest poważny można zaryzykować uprawę bez orkową. Natomiast ogólnie mówiąc w południowo wschodniej oraz południowo zachodniej Polsce, zaleca się zastosowanie pełnej agrotechniki. Najlepszym rozwiązaniem będzie mulczer, a następnie głęboka orka. Każdy powinien indywidualnie ocenić sytuację w gospodarstwie w zależności od stopnia występowania szkodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a nawozenie pod kukurydze na ziarno takie by wystarczylo 400 kg kredy badz wapniaka i wymieszam z gleba odlezy 2 tygodnie i nastepnie 300 kg saletrzaku i 300 kg polifoski 6 moglo by byc takei nawozenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj