Polecane posty

rolnik1986    36

Moze byc tania, ale tak po cichu marze ze bedzie po 500 :) jest duze zapotrzebowanie na ziarno a duzo qq idzie na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam ofertę na 400 netto ale liczę że zdrożeje.

@saszeta co to znaczy "nie tony tylko hektary kontraktowane"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Te ceny to macie loco gospodarstwo? W lubelskim na razie nikt nie kwapi się żeby wyjść z jakąś ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ja mam odbiór prosto z pola

 

hektary tzn. ile urośnie tyle zabiorą w tej cenie. I to jest spory plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

U was też jest jedna częściowo dobra kolba i druga biała nie wykształcona? Czy u mnie jest tak sucho że nawet nasion wykształconych w jednej kolbie jest czasem 30%?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Te ceny to macie loco gospodarstwo? W lubelskim na razie nikt nie kwapi się żeby wyjść z jakąś ceną.

Moja cena to z dostawą w moim zakresie do skupu.

ja mam odbiór prosto z pola

 

hektary tzn. ile urośnie tyle zabiorą w tej cenie. I to jest spory plus :)

U mnie nie spotkałem się z taką formą kontraktacji.Muszę się dopytać czy takie coś stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

raczej nigdzie tak nie stosują.

Ja mam przy zdawaniu rozliczane nawozy, nasiona i śor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U was też jest jedna częściowo dobra kolba i druga biała nie wykształcona? Czy u mnie jest tak sucho że nawet nasion wykształconych w jednej kolbie jest czasem 30%?

Niestety u mnie taka sam sytuacja kukurydza posrosła jak głupia a kolby raz że są po 2 zazwyczaj to jedna wykształcona w pełni a druga wogóle i na dodatek ta wykształcona nie za wielka przeiwduje ze plon bedzie sie krecił koło 8 ton porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

chyba że przyjdą przymrozki... swoją drogą dobrze że posiałem rzadziej kukurydzę w tym roku

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja siałem dwa woreczki na 100000ha i jest ok Dzisiaj zerwałem kolbę obskubałem ziarno i wyszło 200gram,kolby nie wybierałem zerwałem pierwszą lepszą przeważnie są dwie jedna trochę większa od drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

wszystko się okaże jak kombajn wjedzie w pole, a tak to można gdybać. największym problemem jest cena! nakłady na qq są duze bo gdzieś 2tys na ha a cena nikt nie wie jak będzie po 400 za tone a zbierzesz 10t to masz 4tys - nakład 2tys zysk =2tys to gdzie jest opłacalność? ze zboża więcej wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

jak zostaje 2 tysiące to nie jest zysk? jak byś dołożył 2 to będzie strata, a 2 tys zysku razy np. 50 ha i mi by wystarczyło wg ciebie "tylko" tyle

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ciekawe czy za zboże wyjdzie więcej. Ja kalkulowałem i jedynie pszenica oddaje podobny dochód jak kukurydza, bynajmniej w moich warunkach. Nakłady są zbliżone, jednak trzeba wziąć pod uwagę to że kukurydza na ziemi gdzie rośnie rzepak czy pszenica odda raczej powyżej 10 ton. Wszystko zależy kto na jakich ziemiach gospodaruje, u mnie głównie koło 5 klasy się kręci średnio , także pozostaje mi kukurydza bo żyto czy pszenżyto nie odda mi chociaż tych 10 ton a cena nie wiele się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wszystko się okaże jak kombajn wjedzie w pole, a tak to można gdybać. największym problemem jest cena! nakłady na qq są duze bo gdzieś 2tys na ha a cena nikt nie wie jak będzie po 400 za tone a zbierzesz 10t to masz 4tys - nakład 2tys zysk =2tys to gdzie jest opłacalność? ze zboża więcej wyjdzie!

a jakie nakłady są na zboże? Samo rośnie?

2 tyś z hektara to mało? W dodatku wartość nawozowa resztek pożniwnych kukurydzy jest dużo lepsza niż innych zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Sprzedam kukurydzę na kiszonkę z pnia, woj. kuj-pom,, powiat mogileński

Cena ok 4400zł, powierzchnia 4,2ha

Więcej informacji na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekfendt    2

Witam wiecie moze gdzie w łódzkim lub wielkopolskim kupują biomasę z kukurydzy i ile płacą? Bo mam 16h i niewiem czy sprzatnoc to na masę czy na ziarno co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

Witam wiecie moze gdzie w łódzkim lub wielkopolskim kupują biomasę z kukurydzy i ile płacą? Bo mam 16h i niewiem czy sprzatnoc to na masę czy na ziarno co radzicie?

Policz sobie

15txprzewidywana cena+ wartosc nawozowa slomy= tyle musieliby zaplacic za calosc by taka sprzedaz byla oplacalna

Edytowano przez Pawell18

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj