Polecane posty

andrzej224    126

Jutro miałem siać ale pada ;[ Może w poniedziałek uda się zasiać ale nie mam zamiaru drugi raz tego uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Co robicie gdy dziki wyżerają ziarno kukurydzy? U mnie w nocy były i zrobiły robotę, dużo na razie nie wyryły ale jak sięnauczą to opie***lom z całego pola co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladiator    143

Trzeba było zaprawić. Wez jakieś radio na baterie i zostaw na polu włączone najlepiej ustaw jakoś stacje radiową żeby słyszały. Ja tak robię i pomaga to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Zaprawioną czy to mesurolem czy prestigem tez powybierają, kwestia czasu, kolejnego sezonu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

kukurydze mam w fazie 1-2 lisci a ma byc przymrozek około -3 stopni...jesli zmarznie to odbije czy tez raczej nie?Siana na około6-7cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

przemek .... spokojnie jak zmarznie to wstanie sąsiadowi tak z trzy lata temu zmarzło 20ha wszystko leżało na brązowo kupił już siew ale agronom kazał poczekać qq wstała i była jak dzwon a nasiona miał na następny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

no to pocieszyliscie mnie troche;) ale byłem na polu dzis i znalazłem larwy drobnicy burakowej(taka zołta glizda około4-5cm i zaczyna zabierac sie za nasiona mojej kukurydzy...jest jakis srodek ktory mozna bezpiecznie zastosowac w kukurydzy w fazie 1-2 lisci czy tez nic z tym teraz nie zrobie i jedynie zostaje mi zabieg decisem albo karate jesienia przed siewem zboza?Wysiew nasion był 95 tys/ha gleba lekka i naiosna wsiane na 6-7cm.Do jakiej fazy ta larwa bedzie zerowac w kukurydzy ??Na szczescie tylko na 60arach widze ze jest wiec nie jest tak tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie była siana 23.04. już wschodzi ale miejscami tam gdzie dziki wyryły wzejdzie za tydzień, co za masakra z tymi świniami :blink: Pilnuję 3-cią noc bo pół by wypi**szyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Piotrek może kup kilka petard i odpal wieczorem to będą się trzymały z daleka chociaż przez tę noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38
Napisano (edytowany)

petardą to sobie mozna strzelic..... ale jak jest plaga dzików to choćby co godzinę strzelał to i tak wejdą i będą ryć, jedyne wyjście to ogrodzić pole innego 100 % sposobu na te sku..ny nie ma, co by nie wykompinował to do wszystkiego się przyzwyczajają i dalej robią swoje

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek86    4

Jest dobry sposób na dziki i wrony naftalina na mole kupić mozna w sklepie ogrodniczym kulki na mole kruszysz wsypujesz do siewnika razem z ziarnem to działa ok 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395
Napisano (edytowany)

Karol nic nie daje rady ani petardy ani włosy ludzkie, jedynie ratuje pastuch dla bydła na przszły rok kupię a na razie muszę pilnować , podobno że jak powshodzi to już im nie smakuje.

W nocy pilnowałem do 1 g a potem pojechałem do domu bo już nie mogłem wytrzymać bez snu, rano jade i już zryte nawet z kółka łowieckiego byli bo ślady były po nawracaniu w QQ zgłaszałem do nich.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

posiałem LG 32215 około 10 arów nowość ciekaw jestem jak będzie plonować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Karol nic nie daje rady ani petardy ani włosy ludzkie, jedynie ratuje pastuch dla bydła na przszły rok kupię a na razie muszę pilnować , podobno że jak powshodzi to już im nie smakuje.

W nocy pilnowałem do 1 g a potem pojechałem do domu bo już nie mogłem wytrzymać bez snu, rano jade i już zryte nawet z kółka łowieckiego byli bo ślady były po nawracaniu w QQ zgłaszałem do nich.

No to nie ciekawie,a nie masz nic po dziadku żeby zrobić samemu z tym porządek no i na grila by było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMERFIK    4

Witam Panowie sieję kukurydzę pierwszy raz na kiszonkę po życie , żyto już ścięte nisko kosiarką i zebrane i teraz moje pytanie chciałbym to pole zlać gnojówka i zjeździć gruberem i po gruberze zasiać kukurydze.Dobry pomysł czy lepiej to pole zaorać i uprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

lepiej zaorać i uprawić na pewno będzie równiej zasiana kuku i lepsze warunki stworzysz do rozwoju roślin orkę możesz wykonać płytką 12-14cm i płytka uprawa ciężką broną lub kultywatorem na głębokość 6cm siew roślin kuku też jeżeli nie ciężkie gliny to głębokość 6-7cm i lux będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Panowie ile stopni wytrzyma wschodząca kukurydza?Zapowiadają u mnie -3 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

U mnie dziki wyryły wszystko co miałem zasiane całe 1,5 ha szły rządek w rządek tylko trochę przyca zostawiły, teraz zastosowałem hukinol, mam nadzieję ze w jakims stopniu pomoże, na razie prawie tydzień minął od przesiania i spokój, byle wzeszła to juz nie powinny jej ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj