Polecane posty

tespis17    23

Mam pytanko ile daliście za swoje jednostki QQ.

Mas 15.P- 400zł cena z Vat i z mesurolem

PR A98 -500zł cena z Vatem i z Mesurolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam co proponujecie zrobić, dzisiaj padła decyzja że uprawiam 3 ha pola ale tylko 1 rok i chcę tam zasiać qq co radzicie zrobić żeby nie wpędzać się w duże koszty i zebrać przyzwoity plon?

Aktualnie jest tam sciernisko i zaczyna się perz zielenić.

Szkoda że nikt nie chce pomóc, ale już zrobiłem tak,. Wywiozłem ok 62 ton obornika świńskiego i na raz zaorałem, dam ze 150 kg mocznika ze 100 kg polidapu w podsiewacz i ze 100 kg soli potasowej, po bronuje (może z agregatuje) i zasieje ok 25 kwietnia jakąś polską odmiane fao ok 230, lub jakąś tanią zagraniczną. Ph gleby tylko 5,5-6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

wszystko ok tylko obornikiem wiosennym sobie kosztów narobiłeś, bo jego działanie będzie też na następne lata, a pola już być może nie będziesz uprawiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

wszystko ok tylko obornikiem wiosennym sobie kosztów narobiłeś, bo jego działanie będzie też na następne lata, a pola już być może nie będziesz uprawiał :)

Zaorać i tak musiałem, a obornik dałem żeby dużo nawozów nie pchać, a mam go pod dostatkiem no i jest spora szansa że kupie ten kawałek pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

podziała ten obornik w tym roku bez obawy ;) wiadomo na jesieni jakbyś dał to nie przesuszasz gleby i wczesniej by działał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak masz go dużo, to chyba najlepsze rozwiązanie. Jak będzie jako tako mokry rok to kuku lipiec sierpień mocno z niego skorzysta. Oprysk doglebowy pewnie odpada skoro jest perz, więc jak najszybciej nalistny i odżywki bo pewnie będą braki na polu mikro i słabo dostepność fosforu. Jeśli jeszcze nie masz nasion kup fao z 250, średnio 2 tonu większy plon niż przy krótkim fao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@jacek472

Pamiętaj do obornika ciągną dziki. Tak więc na wiosnę nie polecam chyba że ktoś ma QQ zaprawianą mesurolem.

@tomi1349

O tej porze roku to możesz jedynie QQ z powrotem.

Ja zazwyczaj sieję pszenżyto ozime ale po QQ na kiszonke, a po ziarnie na tak słabej ziemi to owies lub pszenżyto jarę.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

podziała ten obornik w tym roku bez obawy ;) wiadomo na jesieni jakbyś dał to nie przesuszasz gleby i wczesniej by działał ;)

Pocieszyłeś mnie troche, na jesień nic nie robiłem bo myślałem że do przetargu pójdzie i zostawiłem ścierń po mieszance i owsie, a z tą suchością to może nie bedzie źle bo po orce ładnie popadało i się ziemia zagęściła.

Jak masz go dużo, to chyba najlepsze rozwiązanie. Jak będzie jako tako mokry rok to kuku lipiec sierpień mocno z niego skorzysta. Oprysk doglebowy pewnie odpada skoro jest perz, więc jak najszybciej nalistny i odżywki bo pewnie będą braki na polu mikro i słabo dostepność fosforu. Jeśli jeszcze nie masz nasion kup fao z 250, średnio 2 tonu większy plon niż przy krótkim fao.

I tak planuje wszystką kuku pryskać nalistnie, co powiesz o elumisie w dawce 1,2-1,5L da rade aby zwalczyć, podkreślam zwalczyć perz, a nie przychamować (aż takiej tragedii z tym perzem na tym kawałku to nie ma, jest go troche, ale nie tyle żeby zadusić kuku) mówisz fao 250? Ile później mogę się spodziewać zbioru według fao 230 na CCM? Polską czy jakąś gorszą zagraniczną radzisz? Aktualnie na jeden kawałek odłogu mam kupioną odmiane slougi z caussade, może i na to dokupić?

@jacek472

Pamiętaj do obornika ciągną dziki. Tak więc na wiosnę nie polecam chyba że ktoś ma QQ zaprawianą mesurolem.

@tomi1349

O tej porze roku to możesz jedynie QQ z powrotem.

Ja zazwyczaj sieję pszenżyto ozime ale po QQ na kiszonke, a po ziarnie na tak słabej ziemi to owies lub pszenżyto jarę.

Tam raczej dzików nie powinno być, ale jak coś to mam kupiony litr mesurolu, to może zaprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mesurol nie zabezpiecza przed dzikami, zabezpiecza przed ptakami.

Elumis stosowałem w zeszłym roku, z uwagi na występujący miejscami perz. Trochę za długo czekałem, perz już się rozrósł, dałem maksymalna dawkę 1,5l i perz załatwił wzorowo. Perz jest ciężki w zwalczaniu i raczej bym nie oszczędzał na niższych dawkach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Chodzi Ci o luigi? Też ją sieję od kilku lat. Różnica między krótkim fao a 250 jest koło 5 do 10 dni,bynajmniej u znajomego wyszło tak w ubiegłym roku. Pryskam doglebowo więc nie bardzo w nalistnych się orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mesurol nie zabezpiecza przed dzikami, zabezpiecza przed ptakami.

Mnie się wydaje że pomaga.W zeszłym roku miałem QQ z Mesurolem i dzik wszedł,ruszył tylko ryjem w trzech miejscach i odszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Mesurol nie zabezpiecza przed dzikami, zabezpiecza przed ptakami.

Elumis stosowałem w zeszłym roku, z uwagi na występujący miejscami perz. Trochę za długo czekałem, perz już się rozrósł, dałem maksymalna dawkę 1,5l i perz załatwił wzorowo. Perz jest ciężki w zwalczaniu i raczej bym nie oszczędzał na niższych dawkach.

Ja rok temu pryskałem elumisem w dawce 1 litr też późno, kuku miała chyba już z 10 liści, perzu nie było , tylko od miedzy i jego właśnie w tej dawce wyczysciło (chyba temperatury, naswietlenie, koncówki 2 strumieniowe i inne warunki sprzyjały, ze w tej dawce było ok!!!) No i w sumie lepiej dołożyć te 200ml i być pewnym. To mówisz że elumis to najlepszy wybór w przypadku perzu?

A mesurol działa też na dziki odstraszająco, rok temu sąsiad zaprawił w betoniarce to dziki dopiero weszły przed zbiorem.

Chodzi Ci o luigi? Też ją sieję od kilku lat. Różnica między krótkim fao a 250 jest koło 5 do 10 dni,bynajmniej u znajomego wyszło tak w ubiegłym roku. Pryskam doglebowo więc nie bardzo w nalistnych się orientuje.

Chodzi mi o "sloogui" 178 zł za jednostke nie luigi. to tylko 5-10 dni? jak tak no to lepiej fao 250 niż 230, bo dla mnie aby czarną plamke złapała i moge kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja też na ccm zbieram to kosiłem fao 260 castelli żeby pszenżyto zasiać w tym czasie co inni 220 fao nie kosili. Moja miała 40% wilgoci, wczesne 32 do 36%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Co się stanie jeśli się opryskało kukurydzę herbicydem adengo w dawce 0,44l/ha na klinie dwa razy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja rok temu pryskałem elumisem w dawce 1 litr też późno, kuku miała chyba już z 10 liści, perzu nie było , tylko od miedzy i jego właśnie w tej dawce wyczysciło (chyba temperatury, naswietlenie, koncówki 2 strumieniowe i inne warunki sprzyjały, ze w tej dawce było ok!!!) No i w sumie lepiej dołożyć te 200ml i być pewnym. To mówisz że elumis to najlepszy wybór w przypadku perzu?

A mesurol działa też na dziki odstraszająco, rok temu sąsiad zaprawił w betoniarce to dziki dopiero weszły przed zbiorem.

Chodzi mi o "sloogui" 178 zł za jednostke nie luigi. to tylko 5-10 dni? jak tak no to lepiej fao 250 niż 230, bo dla mnie aby czarną plamke złapała i moge kosić.

Elumis myślę że jeden z lepszych. Bardzo dobre opinie ma tez maister. Oba są dość drogie, ale powiem Ci że czasami kupując środki jednoskładnikowe sporo tańsze efekty czasami byłby dobre czasami przeciętne. Jak mam z czymś większe problemy to wole wydać więcej ale mieć pewność że efekt będzie dobry. Zamienniki to nie zawsze to co oryginał.

 

Wczoraj posiałem kukurydzę. Super sprzęt siał w okolicy nowy NH z siewnikiem gaspardo 6-rzedowy talerzowy oczywiście z podsiewaczem i za zaledwie 110zł/ha. Tanio biorąc pod uwagę że okoliczni rolnicy biorą ok 150zł/ha i to bez podsiewacza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2606    34

Mam zamiar zasiać pierwszy raz kukurydze na kiszonkę, czy mógł by mi ktoś powiedzieć w jakiej odległości mają być rzędy od siebie, z tego co czytałem to ok70cm, trochę mi się wydaje dużo, czy tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Z tą odległością ziarna od ziarna w rzędzie to nie jest zawsze koniecznością 12 cm. Wszystko zależy jaką normę wybierzesz a tu wahania mogą być dosyć duże 70-100 tys nasion/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Co myślicie o nawożeniu Sól potasowa 200kg/h , Fosforan 150kg/h , Mocznik 400kg/h wszystko pod korzeń bez obornika (bo go nie mam). Mój ojciec chce tyle wysiać i nie wiem czy przypadkiem nie przesadza choćby z mocznikiem w dodatku ubzdurał sobie że posieje kuku z tamtego roku bo mu sąsiad wysuszył. Sam chce pojechać i kupić jakąś kuku, tylko nie wiem co wybrać w miarę taniego....

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Zamiast 400kg mocznika daj 250 bo wystarczy i kup porzadne nasiona. Nie siej przypadkiem nasion od sasiada bo to tak jak bys nawozy do rowu wysypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sxAnia    33

Brat zrobił dziś 10 ha agregatem pod kukurydzę i poszedł deszcz na to a mamy zacząć siać w sobotę... Mam nadzieję że nie trzeba będzie drugi raz tego uprawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Kumpel też tak miał, uprawił potem poszła zlewa no ale na drugi dzień zasiał nic tego nie ruszając.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Ja tez uprawilem a przed tym mocznik posialem i przyszedl deszcz na drugi dzien 30l na m2. Ale nie uprawiam drugi raz, w sobote sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj